Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacsko kutyus hazi kedvencunk...

Nori25 kérdése:

Tacsko kutyus hazi kedvencunk ok nelkul tamad fokepp idegenekre akik hozank jonnek de ha ra szolunk v fenyitsuk bizony gazdijara is tamadna. Ezt hogyan kezeljuk?

Figyelt kérdés
a kuytus soha nem volt komolyan meg fenyitve de regen nem is csinalt ehez hasonlot szeretetben nevejluk megis ha meg fenyitsuk mert rosszat csinal meg o tamad mert nem tetszik neki .ez normalis dolog h a sajat gazdijara tamad?

2014. júl. 1. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
nem normális, hívjatok kiképzőt, ő majd rendbeteszi
2014. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Nekem 35 kilós kutyám van, és érdekes sosem volt ilyen probléma, és mindig kistestű kutyásoktól olvasom hogy "rátmad" a kutya...

EGYSZER morgott meg a kutyám, akkor volt 1 év 2 hónapos tisztán emlékszem, legbrutálisabb kamaszkor közepe, rászóltam hogy nem mehet oda egy kutyához, ő odarohant, majd nyakbőrnél kicsit megráztam míg visszavittem hogy érezze most rosszat csinált. Erre mit hallok? Halk morgás, de az is az a pofátlan, valahol nem akarta hogy észrevegyem, de közben "jelzésértékűnek" is szánta. Olyan taslit kapott (szám szerint kettőt), hogy érdekes módon azóta nem volt felém semmilyen tiszteletlenség, hát még ilyen alja pofátlanság hogy lemorogjon mikor fenyítem. Azt nem vártam meg míg nekem jön mert nem lenne már karom.

2014. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Az a nagy helyzet, hogy a tacskótokból egy elkényeztetett, pofátlan bunkót csináltatok. Úgy érzi ő a főnök, a ház az ő területe, és mivel ti az alávalói vagytok, ezért kötelességének érzi, hogy megvédjen benneteket és a területét az idegenektől. Ha meg ti próbáljátok fenyíteni, akkor persze visszatámad, mert mi az hogy a csicska (te) dirigáljon a vezérnek (neki)?


Hogy helyrebillenjen a dolog, nem kell sem verni, megütni, vagy bármi, mert az erőszak csak erőszakot szül. Helyette szépen beírod a Google-ba, hogy "falkavezérség" és bőszen elkezded olvasni, hogy hogyan vedd át a gyeplőt a kutyádtól.

2014. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tacsi mixem van és életben még csak csúnyán se nézett rám :) sajnos ebből is kezd "divat" fajta lenni, mint ahogy előttem irták
2014. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3. válaszoló tökéletesen leírta, ez bizony rangsor-probléma, a kutya úgy gondolja, itt ő a főnök. Ha egyedül (a neten levő tippek segítségével) nem tudjátok megoldani, akkor bizony érdemes lesz szakember, pl. problémás kutyákhoz értő kutyakiképző segítségét kérni. Külföldön vannak az ún. kutya-pszichológusok, azok is pont ilyen problémákkal foglalkoznak, de nem tudom, idehaza van-e ilyesmi.
2014. júl. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!