Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt olyan gazdik, akik...

Vannak itt olyan gazdik, akik lusták, otthonülősek voltak, de a kutyának köszönhetően aktívabbak lettek?

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnék egy kutyát, és úgy érzem, hogy képes lennék változni érte és akarok is változni.
2014. júl. 2. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Nézz ki az ablakon amikor kint -15 fok van, szakad a hó és zúg a szél. Te bent vagy a meleg szobában, takaró a lábadon, kezedben egy pohár forró kakaó. Képes vagy a kutyád miatt felkelni és kimenni? Ha igen a válaszod, bevállalhatsz egy kutyát. Ha kétséged van felőle, akkor inkább válassz cicát.....
2014. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igaz, amit az első válaszoló írt. A kutyusnak olyankor is sétálnia kell, amikor neked nincs kedved, ezért tény, hogy sokszor többször kell megmozdulnod, mint szeretnél. Neki minden időben mennie kell: kánikulában, esőben, fagyban, szélviharban. Sőt, készülj fel, hogy a szokásos sétáin kívül is van, hogy le kell vinned; én sétáltattam már kutyát hajnal négykor dermesztő hóesésben, mert szerencsére felkeltem rá, hogy mennie kell, amikor valami rosszat evett szegény. Az ilyenekkel számolnod kell. :)

Szerintem ha szeretnél kutyát de nem vagy túl aktív, akkor mindenképp olyan fajtát válassz, aminek kevesebb a mozgásigénye.

2014. júl. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Ilyen vagyok. Nem igazán jártam el, szerettem lustálkodni, de bizony ha az apró mancsok mennének, mennem kell :) most már mindegy az időjárás, a napszak, más körülmény: simán lemegyek. Még betegen is.
2014. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azt hittem én is, ha kutyám lesz, aktívabb leszek. Erre lett egy "világ lustája" kutyusom, akit nagyon imádok. Tehát aktívabb nem lettem, viszont semmiért nem adnám a kutyusomat. Ha kiviszem elvégzi a dolgát és "hátra arc" , elindul haza felé. Persze aha rászólok, vagy ha én tovább megyek, akkor ő is szivesen kint marad. De a napi háromszori sétáltatásból, kétszer hátraarcot csinál. :-)
2014. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segítettek a kutyáim.Nem ülök egésznap a gép előtt, hanem velük vagyok.Rendszeresen sétálunk,játszunk kirándulunk.

Bármikor képes vagyok elmenni vele, a legnagyobb melegbe, a legnagyobb fagyba is.Felkapom valamit és indulás.Sokan hülyének néznek hogy így ki tudok menni utcára.Hát emberek, nekem a kutya az első, nem az hogy épp hogy nézek ki...

2014. júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez eszembe sem jutott amikor úgy döntöttünk két kutya kell. Ahogy meglettek, időm sem volt azon gondolkodni, hogy megmozduljak-e értük. Bár őket nem kell reggel levinni, mert nagy kertes házban élünk, de pl. a kemény hideg téli éjszakákon szinte minden éjjel felkeltem hozzájuk. Mivel nem szobatiszták, de bent tartottam őket éjszakára a műhelyben, minimum egyszer az éj kellős közepén fel kellett kelnem pisiltetni őket, mert nem bírják reggelig. Vagy ha nem akartak bejönni lefekvési időben ,akkor meg azért kellett felkelnem ,hogy később beengedjem őket. Aztán ott van az időhöz szoktatott etetés. Ha hajnalban érek haza pl. buliból, akkor is felkelek megreggeliztetni őket, ha törik, ha szakad. Ha nem érek haza időben vacsoráztatásra, ideges vagyok miattuk. Szóval ezek a dolgok jöttek velük együtt, nagyon szívesen csinálom. Nem gondolkodtam azon, hogy mivel jár. Kicsit olyan, mint amikor kisbaba kerül a családba. Ott van és rászorul, hogy foglalkozz vele és nem érzed terhesnek.
2014. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én sajnos csak még jobban utálok sétálni, mióta van kutyám, ugyanis séta közben olyan viselkedésbeli gondjaink vannak, amelyek évek kemény munkájával is csak kicsit mérséklődtek. Most már egyébként egész jó, de az évek alatt, míg gyűrtük egymást, valóságos séta-undoritiszem lett, és nem tudok felülkerekedni rajta.

Persze annyira elmegyünk, amennyire muszáj, de annál többet csak nagyon ritkán.


Ha egyébként sem szeretsz sétálni, mozogni, akkor feltétlenül egy közepesen aktív fajtát válassz, azon belül pedig egy könnyű kutyát (akár szakértő segítségével), hogy a sétakedvedet ne vegyék el a neveléssel kapcsolatos küzdelmek (persze minden kutyát nevelni kell, de nem mindegyik olyan küzdelmes xD).


Egyébként a közös séta igazán jó kikapcsolódás tud lenni, ha a partnerek egymásra találnak.

2014. júl. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szeretek eljárni a kutyámmal, de mivel kertes házi benti kutya, az ajtó nyitva, így ha épp nincsen kedvem, vagy forróság van, vagy szélvihar, nem megyünk sehová. Volt egy időszak, amíg lakásban laktunk, természetesen felkeltem hozzá korán, levittem éjjel is, napközben is többször, de nem mindig volt őszinte a mosolyom.
2014. júl. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként szeretek sétálni, kirándulni. Nem ritka az sem, hogy busz helyett inkább sétálva megyek A-ból a B pontba. Csak elindulni nehéz. De ha mondjuk nagyon a halálomon lennék és azért nem tudnék lemenni az esetleges kutyával, a párom szívesen besegít. Kutyaiskola is alap, mivel első kutya lenne, csak többet tanul az ember gyakorlatban, mint elméletben.

2014. júl. 2. 13:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Amíg nem volt kutyám, csomót ültem a gép előtt, de csak azért, mert hiába éreztem, hogy csinálnék valamit, mennék valahova, cél nélkül nem igazán volt kedvem sétálni. Mióta van kutyám, lett sétapartnerem is. Amikor meg szakad, vagy -15 fok van kint, nem is szeretnek órákat sétálni, mert átfáznak. Azt a fél óra-órát olyankor meg, fél lában is ki lehet bírni, amíg lemozgatod őket.
2014. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!