Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jogosan zavarja ez a szüleimet...

Jogosan zavarja ez a szüleimet és nekik köszönhetően most már engem is?

Figyelt kérdés
Nemrég elhívott egy barátnőm magukhoz lovagolni. Kaptam egy lovat és kimentünk terepre. Aztán beszervezett minden hétvégére és 2 napos túrákra is megyünk majd meg ilyenek. Ezzel csak az a baj, hogy ez mind ingyen van nekem. Szerintem jogos, hogy a barátnőmnél lovagolok és ő ezért nem kér pénzt, de a szüleim aggódnak, hogy azért ez mégse egy olyan dolog, hogy én csak kijárogatok lovagolni, mert ez egy elég drága dolog lenne egyébként. A szülei nemrég felajánlották nekem az egyik lovukat, és apa szerint ez azért van, mert szeretnék ha fizetnék nekik mostmár valamit. Meg mondják, hogy nem csinálhatok ilyet, hogy csak úgy ingyen megyek lovagolgatni. És hiába érvelek nekik azzal, hogy nem én hívatom meg magamat hanem ők hívnak meg, mostmár tényleg nekem is furcsa, hogy tulajdonképpen még csak szeptemberben kezdtünk el skypolni és nem rég találkoztunk először, de már minden hétvégére beszervezett (ami természetesen nem baj, de tényleg furcsa) . Most már mindenhová el akarja, hogy kísérjem. Azt hiszem, hogy falunapon is fel fogunk vonulni. Szóval így jó hosszú távra tervez, ami aztán végképp aggasztja a szüleimet mivel még nem is találkoztak a bnőm családjával. Szerintetek mi legyen? Apa szerint vagy fizetek nekik vagy lecsökkentjük a lovaglások számát havi 1-re. De fizetni a barátnőmnek olyan kínos lenne. Szerintem megromlana a barátságunk és olyan alá-felé rendelt viszonyba kerülnénk.

2013. jan. 21. 15:18
1 2
 1/20 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem kerülnétek alá.felé rendelt viszonyba én is voltam így, de ezt, amit ide leírtál mond el a barátnődnek és beszéld meg vele, ha még akkor is azt mondja, hogy nem kellene fizetni, akkor a saját magad és a szüleid megnyugtatására adj oda neki egy jelképes összeget. Viszont abból, amit leírtál nekem a barátnő hirtelen ilyen fokú ragaszkodása furcsa egy kicsit.
2013. jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hogy furcsa?
2013. jan. 21. 15:31
 3/20 anonim ***** válasza:
ez nézőpont kérdése, nekem a volt oktatómhoz úgy megyek, hogy nem kér egy árva centet sem a lovaglásért, pedig fizetnem kéne, de mivel nem vet fel a pénz anyagilag, ezért mikoor fizetnék azt mondja állandóan, hogy felejtsem el...évek óta ez megy, persze ezt munkával kompenzálom, hogy nyáron sokat segítek neki
2013. jan. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha barátnőd szülei lovak turizmussal foglalkoznak akkor az hogy te náluk lovagolsz az nem külön költség nekik. A lovakat úgyis járatni kell, ahhoz hogy egészségesek maradjanak (alkalmazottnak plusz munka lenne ez, mikor nincs elég lovaglásért fizető vendég). A lovak ápolásában segíthetsz nekik lovaglás előtt és után 1-2 órát. Nem hiszem, hogy pont a lányuk barátnőjén akarnának keresni.


Megértem apukádat is, ha ezért fizetni kellene az tényleg sokba kerülne, kb. 2000 Ft szokott lenni a lovaglás egy órára, úgy érzi hogy ekkor ajándékot nem illik elfogadni csak úgy, illetve gondolom attól is tart, hogy jómódú barátnőd társaságában hozzászoksz egy olyan életstílushoz, amihez kevés a családi költségvetésetek.


Ha egyenrangúak vagytok a barátságban akkor nincs semmi gond azzal hogy barátnődéknél ingyen lovagolsz. Az viszont nem lenne jó a jellemfejlődésed szempontjából. ha övé lenne a főnők szerep, de meg szolgálnád.

2013. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Részben igazad is van meg nem is. Mivel barátnő ezért éppen ingyen is lovagolhatsz. Ha tényleg lovas turizmus, ott mindig kell a lovakat mozgatni. Viszont azért mégis havonta ha nem is forintot hanem akkor valami kis jelképes dolgot adj nekik.
2013. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem tudok sajnos olyan minőségű dolgot adni neki mint amit ő ad nekem. Viszont én egyébként is lovagolok, egy másik helyen egy lovardában, óradíjért. De köszönöm ezt a jelképes ajándék ötletet.
2013. jan. 21. 16:53
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha csak kilibbensz a lovardába és ráülsz örömködni a lóra, az valóban ciki. De egy ilyen helyen simán meghálálhatod munkával a lovaglóórákat.

Nekünk is lovardánk van és a barátaim nálunk is ingyen lovagolnak - viszont ők nem jönnek rendszeresen. Ha rendszeresen jönnének, fizetnének, ez biztos. Bár az is igaz, ha én hívok meg valakit lovagolni, akkor attól nem várok fizetséget. Tehát egészen másként néz ki a dolog, ha te akarsz menni és kérsz lehetőséget. De ha - mint írod is - ők hívnak téged, akkor ez nekik valamiért így jó.

Szerintem kérdezz rá egyenesen a dologra, mondd el, mi zavarja a szüleidet, esetleg hívjátok meg a barátnődet és szüleit egy vacsorára, hogy megismerkedhessenek a szülők is és megbeszélhessék a lovazásodat. Én mondjuk mindezek előtt simán megkérdezném a barátnőmet, hogy miért nem akar pénzt elfogadni és miért jó neki, hogy ott lovagolok ingyen.... Lehet, hogy teljesen érthető válasza van a dologra.

2013. jan. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi! A szülei nem lovas turizmussal foglalkoznak. Mezőgazdászok és még mellékesen van egy rakás lovuk.
2013. jan. 21. 17:22
 9/20 anonim ***** válasza:
Elég kínos tud ez lenni, de ha sok lovuk van, anyagilag jól állnak, akkor szerintem ne izgulj. Esetleg vegyél annak a lónak akit lovagolsz kötőféket vagy valami felszerelést. Egy kötőféket 3000 Ftért is vehetsz már, de kantár, nyeregalátét is van már 6000 ftért. :) Ha kínosan érzed magad, gondold bele magad a helyzetébe. Van sok lovuk, nem szegények, a lovaknak kell mozgás. A lányuk jól érzi magát, van barátnője. Ha viszont utalgatnak a pénzre, akkor tisztázd finoman a barátnőddel. Amúgy lehet, hogy nem sok barátja volt neki előtte és ezért szeret téged most ennyire. Nálunk is van egy lány akivel mindenki összebarátkozik, majd pár hónap múlva rájön, hogy miért rázza le mindenki. :)
2013. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem örül a barátnőd, hogy végre nem egyedül kell lovagolnia, hanem van "társa" :) De tényleg beszélj vele és a szüleivel is, bátran mondd el a "kellemetlen érzéseidet" és beszéljétek meg:)
2013. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!