Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyàm tüzelt,...

A kutyàm tüzelt, pároztattuk amikor magára engedte a kant. Most pároztatás után pár nappal újra vérzik. Már 3napja. Normális ez? A könyvek mind a tüzelés elejéröl és a pároztatásról ìrnak csak.

Figyelt kérdés

2014. júl. 3. 11:23
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

Mit mondtam arra minimálisan kicsi az esély mert ODAFIGYELNEK a kölykökre fedeztetéstől, életük végéig

egy szaporíto kezedbe nyomja aztán vagy életben marad az a kölyök, vagy százezreket hagysz a dokinál, vagy 2 hétig se huzza, és az utobbiak a valszoniűbb

amiről te beszélsz az a SZAPORÍTÓ, amiről én az a TENYÉSZTŐ

felogtad?

2014. júl. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyunk Istenek.Egy nöstény kutyátol elvenni a szülés élményét?"

Akkor most mesélek, az utóbbi két hónap termése, és ez tenyésztőknél (különbözők) történt. 1. anyakutya: egy kölyök maradt meg benne, szüléskor császározni kellett, a kölyök meghalt, az anyát épp hogy sikerült megmenteni. 2. anyakutya: félidőnél még minden rendben, ultrahangon minimum 6 kölyök. Szülési időben kisült, hogy a szukában felszívódtak a kölykök, ő meg valami méhfertőzést kapott, és az is kisült, hogy a szukának gondok vannak a vérkeringésével, ő is megmenekült. 3. anyakutya: ő jól van, az alomban viszont a négy kölyökből kettő maradt életben és az egyikért továbbra is küzdenek. 4. anyakutya: megszült 5 kölyköt, a hatodik halva született, most kisül, hogy az egyik kölyöknél van valami idegrendszeri gond. 5. anyakutya, ezt csak ismereőstől hallottam, előzőeket személyesen is ismerem: 16(!) kölyköt szült, és belepusztult. Ennyit az élményről.

Első kutyámat még a 90-es évek közepén én is fedeztettem, tenyésztő segítségével választottuk ki neki a kant, stb. Eredmény: az addig makkegészséges kutya gennyes méhgyulladást kapott, fél évig gyógyszeres kezeléssel próbáltuk megmenteni a méhét, de a következő tüzelésnél kiújult, ki kellett pakolni, aztán utána még a bentmaradó méhnyak-hüvely rész újra gyulladása miatt még egyszer műteni kellett. Azóta sem fedeztettem kutyát, pedig csak szukáim voltak, és mind olyan, amelyik megfelelt volna a tenyésztési követelményeknek is. Nem érzem úgy, hogy valami fantasztikus élményből hagyom ki őket, például mikor elnézem a tenyésztő ismerősömnél, amint az anyakutya hülyét kap, amikor beterelik szopásra az éppen fogzó kölyökbandához.

2014. júl. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Hülyét kapok az ilyen tudatlan emberektől.

A kutya nem ember!!! nem okoz neki élményt a szülés, fájdalmakkal jár és (ha nincs szerencséd) betegségekkel is. méhgyulladás, stb hallottál már erről? Simán a kutyád életébe kerülhet, csak mert te önző módon leelleted, hogy legyen kiskutya az ismerőseidnek.

Ráadásul ez már nem is az első alom, csak gratulálni tudok, hogy tönkreteszed a kutyádat és biztosítod az utánpótlást a menhelyeken is.

2014. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzátenném, hogy a kutya ősénél, a farkasnál sem szül minden nőstény, csak az alfa.
2014. júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyunk Istenek.Egy nöstény kutyátol elvenni a szülés élményét?"


Qrva jó élmény lehet neki a szülési fájdalom, az összehúzódások. Fogni kéne téged is, aztán jól felcsinálni, hogy megszülj 5-7-10 gyereket, élveznéd a dolgot, ugye? Minden évben legalább, mert kell a zsozsó.


Húzd el a büdös szaporító seggedet egy sintértelepre vagy állatmenhelyre és melózz már le 1, csak egyetlen egy napot! És nézz bele azoknak a kutyáknak a szemébe, akik altatásra várnak, de még reménykednek, nézd meg azokat a kiskutyákat, akiket szintén egy hozzád hasonló hülye elletett a világra, aztán az új gazdi ráunt, mert a kiskutya xarik, hugyozik, nyüszít és kib_szta az utcára meghalni! Majd csak aztán tedd itt a fejed, hogy ugyan mi a jó kutyáknak és mi nem!

2014. júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Nálam kétszer volt alom a most 6eves kistestű kutyimnál,5-6 kölyök született.Abbol 2 nálam él.Egészségesek.A tobbi is már felnőtt kutyuli és lekopogom egészségesek és szépek.Szeretjük megnézni még több év után is mi lett a cserebogárból,sőt fél bandának egy a házi vagyis kutya dokija.Gondolom felelőtlen voltam.Ugyhogy tovább nem vitatkozom.
2014. júl. 3. 12:15
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

az voltál, inkább mentettek volna meg egy halálra itélt szerencsétlen kutyát a menhelyről, mint hogy tölled vettek

gondolkozz már el és ne legyél már ennyire makacs....

2014. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
És azért mert van egy fogalom a berögzült fejetekben nem mindenki szaporító.És Mégegyszer mondom ezek a kutyák nem kerülnek menhelyre.
2014. júl. 3. 12:18
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nincs tenyésztői ENGEDÉLYE az szaporító pont.

nem arra törekedsz hogy javítsd a fajtát, kiszűrd a betegségeit stb...hanem arra hogy ellásd a haverjaidat kölykökkel

nem azt mondtam hogy a tieid kerülnek oda hanem hogy onnan nem viszik el....komolyan csak egy napra menj be egy menhelyre és majd teis rájössz...

2014. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Voltam már mert vittem már be kutyát és voltam ideiglenes befogadó is.De ha valaki nem szeretne onnan én nem valtoztathatom meg az embereket.Sajnos.
2014. júl. 3. 12:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!