Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani a...

Hogyan tudom megtanítani a kutyámnak a fekszik, halottnak tettetés, pacsi trükköt?

Figyelt kérdés
próbáltam a jutalomfalcsival,de nem nagyon sikerül...
2010. jan. 6. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Szépen lassan, türelemmel:) Kell hozzá jutalom falat is.

Fekszik nagyon egyszerű.

Első lépés, hogy fogod jutifalatot a markodba és odateszed az orrához, majd levezeted a földre. amikor lefeküdt akkor nyitod ki, és adod oda neki a falatot.

Pacsinál pedig tartod a kezedet. Ha peleteszi akkor kapja meg a falatot. Ha nem jön rá mit kezdjena kezeddel, akkor szépen fogd meg, én is így csináltam, megfogtam a kis mancsát és megráztam, közben mondtam hogy pacsi. utána nagyon hamar rájött, hogy miért nyújtom a kezemet. A halottnak tettetést nem tudom, de érdekelne engem is:)

Sok sikert, és fő a türelem.:D

2010. jan. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi :o) akkor várom még a halottnak tettetést :o)
2010. jan. 6. 11:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Kyra Sundance: 101 kutyatrükk c. könyv!

Minden benne van!

2010. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hallottnak tettetést én így tanítottam a németjuci keverékemnek: először lefektettem, majd egy jutifalatot tartottam az orra elé úgy,h ne érje el. Mintha a hempergőzést (bukfencet) szeretnéd neki megtanítani elhúzod az orra előtt a kaját oldalra úgy,h közben a kutya eldől oldalra. Akkor már a lábaival felfelé, a hátán fekszik, akkor egy kicsit megfogod, megállítod,h oda tudd neki adni a kaját, persze úgy,h közben mondod a parancsszót is hozzá, ami lehet: "dögölj meg", vagy "puff", vagy "halott vagy" vagy bármi, ami szimpatikus. Egyszerűbb a dolog ha fal mellett gyakoroltok és annak dől neki a kutya. Vagy a lábad között fekve fordul át, te pedig a lábaiddal rögzíted a kellő helyzetben a kutyát.
2010. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. A pacsi adás rém egyszerű, mivel a kutya hajlamos "utánozni" a gazdit. Vagyis ha te leülsz vele szembe, leülteted őt is, és kinyújtod felé a kezed, mint amikor valakivel kezet akarsz fogni, akkor szinte reflexből ő is oda nyújtja a lábát. Ehhez lehet,h párszor meg kell ismételni a dolgot, mire egyszer ő is oda adja a mancsát és kezet lehet rázni vele.:D

Amikor pacsit ad, akkor mondod a vezényszót és jöhet a juti.

Aztán meg lehet neki tanítani,h "másik láb" és a másik lábát adja oda. Az enyém tud "bele csapni" is. Ez annyival másabb, mint a pacsi,h nem lent, hanem a kutya fejmagasságában adja a pacsit, csap bele a tenyeredbe. Ezt tovább lehet fokozni úgy,h ülve marad a kutya, kicsit hátradől és két lábbal egyszerre "csap bele" a tenyeredbe. Nálunk ez az "érint".

2010. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy próbáltam tanítani a halottnak tettetést, de egyszerűen nem bírja ki, úgy kapkod a jutalomfalat után, mintha az élete függne tőle...
2010. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
megpróbáljuk :o) köszi!
2010. jan. 6. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!