Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időt foglalkozol a...

Mennyi időt foglalkozol a kutyáddal?

Figyelt kérdés

Nem lakásba járos sajnos... NAgy dög németjuhász:) vizsgára készülünk.

Én reggel korán kelek, akkor dédelgetés van, meg etetés. Aztán elmegyek munkába, este pedig rohanok ki hozzá gyakorolni, meg játszani. Ez kb 1 óra. Sajnos sokáig dolgozok.. Otthon nincs egész nap egyedül.

Nem tudom mit teheteknék még, mert most hogy egy hosszabb szabi után újra egyedül van kb7-8 órát, elkezdett rongálni... Szétszedte a párnáját... a szabadásgom előtt nem voltak ilyen gondok... Hogy segíthetnék neki visszazökkenni? Illetve ti mennyit foglalkoztok a kutyátokkal?


2010. jan. 6. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Amikor én is többet dolgoztam és alig voltam otthon, rám is nagyon meg volt sértődve a kutyám. Pedig nem volt egész nap egyedül. Én azt ajánlanám, hogy vegyél neki jutalom falatokat, pl. kutyakeksz, az enyém azt nagyon szereti, és mikor hazaérsz a munkából adj neki egyet utána játszál vele egy kicsit . Ennek biztos nagyon örülni fog.
2010. jan. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Este mindig foglalkozok vele. A probléma az lehet, hogy amíg otthon voltam minden nap sokat sétáltunk, meg játszottunk.

A séta abból állt, hogy nyakunkba vettük a környéket és póráz nélkül barangoltunk. Most este csak az utcán tudunk menni, és csak pórázon...

Délelőtt is meg délután is együtt voltunk... Most meg...

nagyon sajnálom...

Szétrágott egy 12000 Ft-os fekhelyet.. összevartam... Ő mégjobban szétszedte másnap... De utólag mit tudok büntetni?!

2010. jan. 6. 12:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek is lakberendezővé váltak a szabadságom után, sőt néha van úgy, ha 3 napot egész nap velük vagyok, akkor megint pusztítanak. Amit tenni szoktam és ez mindig beválik:

Mikor megyek el otthonról, nincs búcsúzkodás és rájuk sem nézek. Észrevettem, ha csak a szemükbe nézek, mikor elhagyom a lakást, szinte mindig szétszednek valamit, mire hazamegyek... Hazaérkezéskor nincs üdvözlés, Jan Fennel féle újraegyesülés (nem veszek tudomást róluk, majd ha lenyugodtak még 5 percig továbbra sem, csak akkor jöhetnek oda hozzám, ha én hívom őket és nyugodtan kell akkor is viselkedni, különben kezdjük elölről). És minden este legalább 1 óra intenzív szellemi-fizikai munka. De Neked ez úgy értem megvan. Próbáld ki Te is, ha elmész nem nézel a szemébe és nem búcsúzkodsz és mikor hazamész, levegőnek nézed. Nekünk ez segít, hátha bejön Neked is.

az enyémek a fekhelyüket mindig szétrágják, de úgy vagyok vele, hogy az az övék, csináljanak vele, amit akarnak. Ebből következően nincs drága fekhelyük. Kértem zöldségestől olyan alacsony peremű kemény műanyag ládikát, abba két ócska pokróc. 1 év alatt egy pokrócot már megettek, mindenre hasonlított már, csak pokrócra nem. :D Na hát bele sem akarok gondolni, vennék drága fekhelyet, mi vagyont ráköltenék. :D Lehet jobban jársz Te is valami alacsony peremű ládával, amibe belefér a kutyád, abba raksz 1-2 pokrócot. Persze ez csak tipp, úgy csinálod, ahogy szeretnéd.

Azért remélem, segíthettem. Ha kipróbálod a nem nézel rá módszert, majd írd meg, hogy Neked használt-e, nagyon érdekel! :)

2010. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Használom, de nem ahogy Fennel írja... Elmegyek, nincs búcsú, csak kimegyek a kapunk. Hazaérek, nincs simi, max egy kicsi, és bemegyek. Aztán kimegyek miután átöltöztem és akkor indul a móka...

Bizony, fizikai szellemi munka folyik kemémnyen, mert vizsgára készülünk. Szóval azzal nincs gond.. Bár szeritnem így is rengeteg enegriája marad:D

A fekhelyre én sem akartam költeni sokat, de nagyon hideg van, és nem akarom, hogy az izületeinek valami baja legyen. Egyébként egy akkor ládába az én kis drágám be se férne:D Muszáj lesz valami mást kitalálni...

Bezzeg a 3000 Ft-os ikeásat nem szedte szét:D Van izlése nem?:) Csak az meg kicsi... De most azon kell kuporognia, meg szőnyegeken, de azt széthúzza...:) Energiabomba:)

Köszi, megpróbálom komolyabban azt a bizonyos 5 perces szabályt.... Ez lehet baj szerntem is...

2010. jan. 6. 12:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Én amikor elkezdtem ezt hogy elmenéskor, hazajövéskor se nagyon figyelek a kutyára akkor lett ilyen rohangálós, rombolós. Nem értette miért nem kap simit, azt hiszi rossz...én azt a következtetést vontam le hogy ez rossz módszer és abbahagytam.

Amikor szabin voltál hozzászokott az új rendhez, most így sztrájkol, nem érti a változást, követeli az idejét és plusszba még ezt se érti, hogy mikor elmész meg hazajössz mit csinál rosszul.

Az a baj ezzel a sok divatmódszerrel hogy mindenki belevág mert ez most a menő, ahelyett hogy etológiai alapot tanulna és azzal egyeztetné h helyes e!

2010. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem divatmódszer, hanem kutyapszichológia. Olvastál ilyen könyveket? Mert ha nem és így mondod ezt, akkor előbb olvasd el.

Amúgy meg ezek a "divat" módszerek sokkal hatékonyabbak, mint a "hagyományos".

Nyilván, ha olvastad volna akármelyik könyvet is ezek közül, akkor tisztában lennél azzal, hogy ez új alapokra helyezi a kutyával való kapcsolatot. És sok kutya lázad, ha a gazda átveszi a staféta botot, aminek nem szabad bedőlni. Ezek a dolgok nem egy csapásra változtatják meg a kutyákat, hanem mindennapos következetes alkalmazás során. És igenis hatékonyak. Meggyőződésem, akinél nem használ, ott a gazda nem úgy csinált valamit, ahogy kellett volna, egyszerű emberi gyengeség. De hát melyik kutya is tud egy gyenge embert vezérként tisztelni?

2010. jan. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!