Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit foglalkozol egy nap a...

Mennyit foglalkozol egy nap a kutyáddal?

Figyelt kérdés

Igazából nem teljesen bent tartott kutyákra lennék kíváncsi, hanem ilyen kinti-bentire! :)


Hétvégén kaptam egy kiskutyát (3 hónapos), mivel hideg van kint, a garázsban tartom, ha itthon vagyok fel is hozom a házba.

Reggel mielőtt elmegyek 1 órát foglalkozok vele, megetetem, játszunk, kiviszem az udvarra futkározni. Nap közben mamám is kiviszi néhányszor.

Amikor hazaérek du. 4-5 körül, akkor szintén kiviszem 1 órára az udvarra mozogni. Majd felhozom a házba kb. 3 órára. Utána viszem le a garázsba aludni.

Viszont akárhányszor leviszem mindig nagyon sír... Akkor úgy sajnálom...

Kevés lenne neki ennyi? De hát többet nem tudok vele foglalkozni sajnos. Vagy ez természetes, hogy hiányol egy darabig, majd megnyugszik?


2010. jan. 20. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez pont elég, milyen fajta? Amúgy azért sír mert ott hagyod, de jobb ha nem figyelsz rá mert ha elkezded bevinni meg ilyenek akkor meg fogja szokni, hogy úgyis visszamész és mindig azt fogja csinálni.
2010. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Én álltalában 1-2 órát és szerintem is elég annyiamennyit te foglalkozol
2010. jan. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég ennyi foglalkozás neki. Igen természetes, hogy sír utánad. Utánam is sírt a kutyám mikor elmentem suliba de már megszokta. Viszont ha délután lépek le az nem tetszik neki se :D De megszokja amúgy, hogy ott alszik. Egy idő után nem fog sírni. kicsikét sír aztán megnyugszik. Ez természetes.
2010. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Golden retriever kutyus! :)

Kicsit megnyugodott a lelkem, azt hittem más még ennél is többet foglalkozik a kutyusával. Akkor este próbálom megállni, ha sír utánam, hogy nem megyek le hozzá, így hátha hamar megszokja, hogy nem lehet mindig vele valaki, este egyedül kell lennie.

2010. jan. 20. 20:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes, ne menj le hozzá. A sírással fel akarja hívni magára a figyelmet. Ha lemész hozzá, eléri, amit akar. Ha hagyod magad, csak az akaratosság, szófogadatlanság, önfejűség kialakulását segíted elő. Te vagy a főnök, az van, amit te akarsz, nem az, amit ő. :)
2010. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Olyan kár, hogy gyenge természetem van! :D De akkor edzem magam a kutya érdekében! :D Az lesz amit én akarok! :D
2010. jan. 20. 22:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen az a garázs? Mert a miénknek pl. se ablaka, se semmi... azért ha egy teljesen sötét, ablaktalan helyen kell kuksolnia, amíg te hazajössz, az nem lehet olyan jó... én inkább vennék neki normális kutyaházat, vagy a garázsra csináltatnék egy külön bejárót neki, hogy szabadon tudjon mozogni a kert és a garázs között.. ha félreértettem, akkor pedig elnézést.
2010. jan. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szia!!! Nekem is goldim van, most 1 éves! Mi úgy akartuk szoktatni kezdettől, ha itthon vagyunk, a lennti szintre bejöhet de este kinnt a nyitott teraszon, kutyaházban a helye. Bár ő tavasszal került hozzánk, már nem volt annyira hideg. Mert ugye ahhoz túl kicsi hogy a testével befűtse a házát... Én tettem este a helyére egy picike juti falatot: okos, helyedre, jó éjszakát! Eleintesírt, rohangált, döntögetett, a szívem szakadt meg. Mindig kifutottam, de nem szabad mert akkor azt hiszi ez a viselkedés azt eredményezi hogy újra velem lehet. Tettem a helyére egy rossz pólómat hogy érezze az illatomat is! Másnap reggel mindig nagyon megveregettem az oldalát, simi, minden hogy: okos, itt vagyok. A kennelben azt is mondták hogy a tesói után vágyik, jó ha kap valami rongyot, takarót, nagyobb plüsst (szem, veszélyes dolgok nélkül) amihez bújhat hogy ne érezze egyedül magát. Ma már ha azt mondjuk: jó éjszakát, önállóan kimegy este, imádom! Ha bármit segíthetek, írj!!!!
2010. jan. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A garázs világos, vagyis van ablak! :) Jó idő is van, mert a garázsban van a kazán is! :) Ez nem egy különálló garázs, hanem a ház alsó szintjén van, úgymond eltolt szintes a ház... Szóval jó helyen van ott is! :)

Igazából van kutyaházunk, szigetelt meg minden, csak az udvaron nem merem egyedül hagyni, főlem nem éjszaka, mert félek, hogy bele esik a kerti tóba....:S Ma is egy pillanatra nem figyeltünk oda, amikor az udvaron volt a kutya, és majdnem beleesett a félig befagyott tóba. :S

Ötletem sincs hogy lehetne megtanítani, hogy veszélyes ott ugrálnia...

Azt én is hallottam, hogy érdemes az eredeti gazditól elhozni egy roncsot, amin érzi itt is a kutyus az anyukájának az illatát, megnyugtatja az első éjszakákon... Szóval hoztunk is!

Nekem az a fura, hogy amikor idekerült az 1. éjszakán egy hangot sem adott ki, nem sírt. De gondolom utána megszokta, hogy fent lehet velünk és azért sír, hogy este is felengedjük...

2010. jan. 22. 22:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Milyen mély az a kerti tó?... Amúgy meg kell tanítanod, hogy ne menjen a tóhoz, amikor kint vagytok, és oda akar menni, akkor rászólsz, hogy nem szabad, aztán megdícséred... vagy kerítsetek el egy részt a kertből, ahol nincs ott a tó, és oda engedd ki a kutyát! Meg lehet oldani, ha csinálsz egy ilyen részt a kutyának, szerintem jobb, mint a kennel, és sokkal jobb, mint a garázs. Nem is kerül olyan sok pénzbe, és szép kerítések is vannak. De nem olyan nehéz megtanítani, hogy ne menjen a tóba, hidd el. Amúgy meg a kutya sem hülye, ha reccsen alatta a jég az első lépésnél, azért vissza szokott mászni a partra.
2010. jan. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!