Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elnézőek vagyunk egy...

Ha elnézőek vagyunk egy kölyök engedetlenségével, hogyan tanulja meg, ki domináns, és hogy mindig szót fogadjon?

Figyelt kérdés

4 hónapos német juhászom van, sok kérdést tettem már fel.


Hogyan találjam meg az egyensúlyt az engedékenység, és a dominanciám megtartása között???


Okos kutya, de sokszor nem akar szót fogadni. Ha ráhagyom, nem az fog rögzülni benne, hogy ő irányít?


2014. júl. 3. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben sose hagynám rá ! Amikor orsszat csinál akkor rögtön értesd meg vele hogy az rossz! És ne utána 5perce. Tanulja meg összekötni fejben azt hogy ha rosszat tesz vagy nem azt teszi amit elvársz tőle az HELYTELEN. Kölyök korban nehéz de muszály a tuttára adni mi a jó és mi a nem. Keress fel a környéken egy jó kutyasulit :)
2014. júl. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
el kell kezdeni tanítani. ha rosszat csinál akkor le kel szidni. én is nagyon szeretem az állatokat de le kel szidni őket ha olyat csinálnak amit nem szabad. akkor meg fogja tanulni hogy mit szabad és mit nem. jász vele pl. labdázz és akkor tudni fogja hogy azt rághatja. ha visszahozza a labdát akkor adj neki valami kis finomságot. nem árt megtanítani leülni sem meg hogy hogyan sétáljon pórázon. a többi ilyen "trükk" szerintem nem olyan fontos de meg lehet rá tanítani :) remélem segítettem egy kicsit
2014. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mérlegelj, hogy mi a fontos és mi nem az. Az, hogy nem dominálod non-stop nem egyenlő azzal, hogy engedékeny vagy. Talán ha egy kicsit konkrétabban megfogalmaznád, hogy milyen szituációra gondolsz, könnyebb lenne válaszolni.
2014. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért kéne elnézni?? Az hogy neveled, nem egyenlő azzal, hogy ledominálod folyton.
2014. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
A dominancia nem egy 4 hónapos kutya szófogadatlanságán múlik. 4 hónaposan még minden játék neki, nem is veszi komolyan a dolgokat. Csak annyit kérj tőle amennyit muszáj, abból viszont ne engedj. A behívásra és dolgok letiltására helyezd a hangsúlyt. Ha nem fogad szót, akkor sem kell leszidni, csak pl elhúzod, eltolod attól amit nem kéne piszkálnia, vagy ha nem jön be utánamész és nyakörvénél fogva odavezeted ahol lennie kellene. Nem véletlenül 7 hónapos a minimális életkor ahonnan iskolába járhatnak Onnantól lehet velük érdemben együtt dolgozni. Van olyan kutya amelyiknek még ez is túl korai, de ez egyéni.
2014. júl. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a komoly munkára/sportra szánt kutyákkal általában már 8 hetes koruk óta komolyan foglalkoznak (persze megfelelő módszerekkel), és sokszor többet tudnak mint egyes felnőtt kutyák, szóval az iskolában az átlagos családi kutyákat nem biztos, hogy azért kezdik el 7 hónaposan tanítani, mert előbb nem lehetne.
2014. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kölyöknek legyen néhány egyszerű szabály felállítva, vagyis tudja, mi az a nem és el lehessen érni nála, hogy tudomásul vegye, hogy a nem minden helyzetben nem, magyarán lehessen tiltani. Szerintem ez elég, én legalábbis elég sok ideiglenes után kaptam most egy kölyköt, sosem volt még azelőtt és azzal, hogy két-három nap után tökéletesen tiszteletben tartja, ha valamit nem engedek neki, az életünk sokkal könnyebbé vált. Pedig dominálja a nagy kutyámat, szóval nem egy beszari kiscsaj. Ha valamit nem lehet, azt nem lehet, ebből a szempontból nem szabad engedékenynek lenni. A másik oldala a dolognak, hogy a tanításhoz pozitív motivációt használok csak, sosem büntetem azért, mert nem hajt végre egy parancsot. Annyi a "büntetése", hogy nem kap jutalmat. Ezzel a módszerrel néhány gyakorlás után megtanult négyféle dolgot, szinte pillanatok alatt és nincs láb alatt sem. Persze tud "úgy" nézni, meg a többi, de az ő érdekét is szolgálja, hogy ne kanászodjon el.
2014. júl. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Enyemet csak egy eves kortol tudtam / tudtunk tenylegesen tanitani, tul jatekos, gyerek meg most is, pedig masfel eves. Nem egyforman ernek be szellemileg.

Jutifalatra trukkoket kiskoratol csinalt, de nem tudott kulonbseget tenni jo es rossz kozott. Ez nalunk mostanaban alakult ki. Nem baj, volt egy szep, csintalan gyerekkora:)

2014. júl. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

szinte mindig megcsinálja: ül, fekszik, marad; NEM-re hallgat. Rágcsálásnál, vagy bármi egyébnél ott vagyok mellette, és rögtön tudom fegyelmezni, leszidni, vagy dicsérni. Pórázon is ügyes.

A behívással vagyok gondba, és a labda visszahozással. Ezeknél elszalad (néha jön rendesen). Ha utána megyek, és a nyakörvénél húzni próbálom, kitekeri magát a kezemből, és visít, mint egy malac. :) Ilyenkor jutifalat sem ér semmit.

Családi kutya, úgyhogy nem lesz „túlszabályozva”, de fontos, hogy szófogadó legyen majd, mert kisgyerekek mellett van.

Következetes is vagyok, amit nem lehet, az soha nem lehet, stb.


Most úgy gondolom, hogy (egyenlőre) csak a behívással vagyok gondba.



Köszönöm a segítséget!!

2014. júl. 3. 21:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a hosszú pórázt, hagyd, had húzza a földön maga után és ha kell, korrigáld, figyelmeztesd, mert ha utána mész, abból nem tanul.
2014. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!