Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava vagy Törpe pincser?

Csivava vagy Törpe pincser?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb kutya gyerekek mellé?

Melyik nem ugat ANNYIRA?

Köszi a válaszokat megy a zöld kéz :)



2014. júl. 4. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése minden, DE!

Ti mit tudtok megadni a kutyának? Elél akár 15 évig is, mindennap sétáltatni kell, és mivel mindkettő kistestű fajta, 3-4x is egy nap. Kertes házban éltek vagy emeletesben? A gyerekek menny idősek? Miért ezt a két fajtát választottátok? :)

2014. júl. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyik sem jó gyerekek mellé ha nagyon kicsik. Ráfekszenek, nyomkorásszák, ezek meg apró kutyák bajuk lehet. Az nem ugat annyira amelyik meg van nevelve.
2014. júl. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Én személyszerint a csivavákat szeretem... Ha jó helyről hozzátok, egy nagyon odaadó társ lehet... bár vele az a gond, hogy igazán egy személyhez ragaszkodik... Ezért nem biztos, hogy gyerekek mellé a legmegfelelőbb.... Törpe pincsert nem ismerem... Egy nagyobb kutya lenne a legjobb, egy nyugodt, aki imádja a gyerekeket, nem ugat...Bár nem tudom, hogy a lakás nagy-e.... Tudom ajánlani a cavalier king charles spánielt... Nem ugatós, gyerekek mellé ideális társ....
2014. júl. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 3. válaszadóhoz.

Szerintem gyerek mellé a csivava nem igazán jó választás, egyrészt túl kicsi ahhoz, hogy játszanak vele, másrészt meg nem tűri a rendszeres "zaklatást", előbb utóbb agresszív lesz lesz a gyerekekkel.

A cavalier pont az a fajta, aki kimondottan élvezi a gyerekek társaságát. Még játékból sem harap oda erősen (pici korában sem). A lakásban nyugodt, elfekszik bárhol, de kint szabadban viszont nagyon tud játszani.

2014. júl. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 sasika12 válasza:
75%
Nekünk csivavánk van és igazán szeretjük de és tudom hogy kifognak nevetni de a korcsokat is szeretem épp most született nem rég egy apró igazán édes kutyus, de nem erről van szó.Ha Mindenképpen a két kutyus faj közt szeretnél választani én a csivavát ajánlom bár őszintén megmondom az ugatás nem kutyafajtól hanem kutyától függ.Erre nem készülhetsz fel legyen bármilyen faj is.
2014. júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 KGabi0000 ***** válasza:
59%
Én egyiket sem választanám gyerekek mellé,ahogy írták a csivava nagyon ragaszkodik egy emberhez,tehát nem igazán gyerekek mellé való.Egy idő után szerintem mind a kettő megunná a szadizást és harapna,morogna,agresszívvá válna.Válassz inkább olyan kutyát,ami nem ennyire kistestű és sokkal gyerekcentrikusabb.Amúgy miért ez a két fajta,ami közül választani akarsz?
2014. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mekkorák a gyerekek?

Pincserünk már volt, még gyerek voltam akkor, bírták a gyűrődést. Éberek, jó jelzőkutyák, energikusak voltak és szívesen tanultak. A csivavákról nem tudok nyilatkozni. tenyésztőtől, törzskönyvvel szeretnéd majd őket?

2014. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
10 és 14 évesek
2014. júl. 4. 18:33
 9/11 anonim válasza:
Már látom, hogy a gyerekek nem is olyan kicsik, szóval szerintem bármelyiket választhatod. Mert ha kicsi gyerekekről lenne szó, akkor egyik sem túl jó választás. Nem bírnák, hogy mindig a sarkukban van a kicsi, nyaggatná a kutyust, stb... Emiatt pedig agresszívvá is válhatna az eb.
2014. júl. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KGabi0000 ***** válasza:
De szerintem egy 14 éves gyereknek nem épp megfelelő egy ilyen kicsi kutya.Én tuti,hogy valami nagyobbat választanék.
2014. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!