Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen táppal próbálkozzak...

Milyen táppal próbálkozzak kutya etetésénél?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves husky "kis" kutyám, aki jelenleg Josera Kids-et eszik.

A gond ott kezdődik, hogy eleinte ette rendesen, de már nem igazán akarja enni csak kóstolgatja.

Milyen táppal kellene próbálkoznom, akár márkán belül akár más márka.

Illetve okozhatja ezt a viselkedést is a kutyánál, hogy a szülők előszeretettel adnak neki maradékot a kérésem ellenére is ?


2014. júl. 4. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
A tápot azért nem fogyasztja el, mert a szüleidtől kap maradékot. A josera kids még kell neki 1 éves koráig utána válts a Josera egy másik termékére.
2014. júl. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Igen, a maradék is okozhatja, de a kids-et amúgy is sok kutya nem szereti, mert nincs valami jó íze. A miénk se igazán ette, bár inkább ő is válogatott. Fél évesen már adhatod neki a josera festiválját, azt jobban fogja szeretni, áztatva is lehet adni, de a szüleidet állítsd le a maradék adásáról, mert nem tesz neki jót, főleg ha fűszeres, hagymás dolgot kap.
2014. júl. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Szerintem 3 dolog lehet, de akár az összes együtt:

1. Egész nap előtte van a kaja...akkor eszik, amikor akar

2. Mivel kap maradékot, azt jobban szereti, sé inkább azt kunyizza, hisz úgyis kap

3. a melegben csökken kicsit az étvágya.


A lényeg az, hogy nem a tápot kell váltani, hanem az étkezési szokásokat.

2014. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.


Én úgy voltam vele, hogy nem erőltettem a kids-et, ha a másikat meg szívesen eszi. Összetételben meg nem nagy a különbség, szóval simán kaphatja a festivált is. De valóban, azért nem árt átgondolni, vajon miért is nem eszi....

2014. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nadiene ***** válasza:

Nekem is ilyen volt a kutyám. nem ette meg a tápot, mert össze-vissza evett, amit a nagyszülők dobtak, kunyizott mindent. Még én is úgy csináltam neki a száraztápot, hogy felitattam benne a maradék pörköltszaftot.

Aztán megelégeltem, és naponta mindig ugyanabban az időben leraktam elé a szárazkaját. Ha nem ette elvettem, legközelebb másnap kapott. Semmi maradék, semmi dobott kaja. Egy héten belül két pofára zabálta a tesco száraz kaját, azóta is boldogan élünk.

2014. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én a maradékra gondolok elsősorban. A kaja nincs előtte egész nap, kiadom neki, ha nem eszi meg elveszem előle majd este ismét megkapja ugyan úgy mint reggel, ha akkor sem kell neki megint elveszem.

Jelenleg naponta 2x kap enni

2014. júl. 4. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!