Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2014-ben lehet border collinak...

Ozsvathl kérdése:

2014-ben lehet border collinak B törzskönyvet csináltatni?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos border collim. Sajnos nem törzskönyveset vásároltam... Agilityben nagy ügyes, és ha lesz lehetőségünk komolyabb versenyre eljutni akkor ott már kérnek törzskönyvet. Valahogy szeretnék neki szerezni!

2014. júl. 6. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:

úgy tudom már utólag nem lehet, csak a tenyésztő állíthatja ki

és mivel tk nélkül vetted gyanús hogy szaporítótól vetted

2014. júl. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges, egyébként nagyon kevés agility versenyen kérnek törzskönyvet, még a Cruftson is indulhatnak keverék kutyák, emiatt szerintem nem kell aggódnod.
2014. júl. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hála az égnek már nem lehet. Így legalább nem tudnak utólag selejtes szaporított, akár keverék kutyáknak törzskönyvet "szerezni" amivel rontják az állományt. Amúgy nem is kell, csak az FCI agility versenyeken nem indulhatsz vele, de az már rég nem a legfelkapottabb, legfontosabb versenynek számít. IMCA-n lehet keverékkel is indulni.
2014. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
B törzskönyvet már évek óta nem állítanak ki.
2014. júl. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hat igen szaporitotol vettem... Tudom hulyeseg volt ! Koszi a valaszokat. Egyebkent nekem csak a versenyekhez kellett volna tk nem akartam szaporitani..!
2014. júl. 7. 00:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Agility versenyeken nem kérnek törzskönyvet.
2014. júl. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyedül az FCI VB-n kell törzskönyv...de azért magunk között szólva, nem sok esélyt látok rá h lenne esélyed kijutni.... szóval felejtsd el a tk-et és csak agilityzzetek tk nélkül ;o)
2014. júl. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!