Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat milyen helyre...

A kutyámat milyen helyre vigyem lemozgatni, hogyha az utcán megugatja a kutyákat, illetve az embereket amikor közelednek? Vagy rendszeresen sétáltassam, ahol nem járnak sokan? Mert itt a közelbe nincs kutya futtató.

Figyelt kérdés
2014. júl. 6. 21:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Margit sziget,nép liget,kutya sulit kéne elkezdeni
2014. júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Békés megyében lakom,közép-ázsiait nem akarok kutyaiskolába.
2014. júl. 6. 22:21
 3/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is ilyen problémám adódott és talán tudok segíteni! :)


Belvárosban lakom, tehát itt rengeteg ember jön-megy és sok a kutyás.


Próbáltam szép szóval, meg jutalomfalatos eltereléssel, nagyon finoman leszoktatni róla. Hát nem jött be sajnos, úgyhogy taktikát kellett váltanom.


Én most azt csinálom, hogy a kutya szorosan a lábam mellett jön, laza pórázon, ha messziről meglátok egy kutyát (én előbb kiszúrom, mint ő), akkor direkt arra az oldalamra teszem, hogy én a két kutya között legyek majd és ne túl közel (pl. a járda másik oldalán) és megyek előre, nem lassítok, mintha ott se lenne a másik kutya.


Az enyém ilyenkor persze húz meg menne keresztbe el előttem, de nem engedek a pórázon, csak megyek ugyanúgy előre. Ha tekergeti hátra a nyakát és lecövekelne, akkor picit rántok rajta és rögtön lazítok, ha jön utánam. Pár méterrel később leültetem háttal a távolodó kutyának és jutalomfalatot kap.


Enyém is szórakozott ezzel, hogy odaugatott, elég idegesítő volt :D Na ilyenkor az első mordulásakor a kutyához közeli lábammal kicsit fenékbe billentem és mondom, hogy "Csitt!".


Pár nap alatt érezhető a haladás! Nemrég mindenkit meg akart "enni", ma meg yorkikkal játszott (valami stafford keverékem van amúgy), akik odajöttek hozzánk. Bár hozzáteszem, hogy jól kijön a kutyákkal, csak ha elmegy mellettünk egy, akkor hisztizik.


Kár, hogy nincs kutyafuttató... Egyébként én se vagyok kutyasuli párti (mármint azt nem bírom, hogy válasz helyett mindenki rögtön a sulival jön), de vannak olyan iskolák, ahol maga a szocializációs óra ingyenes. Annak esetleg utána nézhetsz. Kutyafuttató híján az pl. jó alkalom lenne a kutyának, hogy ismerkedjen és megtanulja a kutya etikettet :) Enyémmel néha megyünk futtatóba és párszor bizony leugatták/morogták a fejét, mikor nem tudott viselkedni és most már egészen máshogy viselkedik velük, nagyon sokat fejlődött.


Emberek: Na, az enyém is odaugat néhánynak. Ha pl. ül valahol egy hajléktalan és arra ráugat, akkor rögtön leszidom (bár itt is a fent leírt módon meg lehet előzni az ugatást). Vagy ha valaki cipel valamit, akkor is tiltom. De ha valami idiótát megugat, aki direkt hergeli vagy cincog neki, akkor hadd ugasson XD


És ne, NE kerüld a forgalmas helyeket! Azzal csak palástolod a problémát. És nyakörvvel sétáltasd :)

2014. júl. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ja az kimaradt, hogy a szorosan láb melletti séta csak a forgalmas helyekre vonatkozik, ha zöldterületre érünk, ott kolbászolhat kedvére. 5 méteres hevederpóráza is van, azt erdős részen adom rá és nagyon élvezi :)
2014. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Miért nem akarod a középázsiait suliba vinni? Címlapra akarsz kerülni?
2014. júl. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem akarok,közép ázsiait általában nem szoktak hordani.Attól még elbír vele a gazdája.
2014. júl. 7. 08:21
 7/22 A kérdező kommentje:
Most,hogy jött ide a címlap? :)
2014. júl. 7. 08:22
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az nem szokta max, aki hülye.
2014. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Tudod miért hiszed azt, hogy nem szoktak suliba menni vele? Mert normális esetben egy hegyi tanyát véd, ahol évente megfordul 10 ember. Nah, neked van egy neveletlen kutyád, aki nem 2 kiló, és támad emberre-állatra, de nem neveled meg, nem viszed suliba, mert nem szokás.

Erre neked az lenne a megoldás, hogy elszeparálod még jobban, hogy minimális esély se legyen a szocializálására.

A címlapsztoryt meg ha nem érted, akkor nem tudom miért van ilyen kutyád. Szerintem a többiek értették.

2014. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem neveletlen,már sokat foglalkoztam vele,sokszor elvittem sétáltatni és eddig mindig volt időm rá,meg lesz is.Csak keményebb fajta,és dominánsan viselkedik a többi kutyával.
2014. júl. 7. 12:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!