Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás, abszolút nem hallgat...

Behívás, abszolút nem hallgat rám, segítség?!

Figyelt kérdés

Van egy 4 es fél hónapos kutyám. Első kutya, golden retriever.

A kertben mikor gyakoroltuk a behívást mert akkor még nem lehetett kivinni többi kutya közé, akkor jutalom falattal vissza tudtam hívni. De most, hogy már egy ideje kint vagyunk a futtatóba ami nyitott, hiába mondom neki, hogy "név + gyere ide", meghallja a nevét megáll rámnéz mondom megint hogy gyere! de semmi. Elmegy... (Van, hogy a nevére se mindig reagál ha valami érdekeset talál). Nem szoktam utána menni, de mivel nyitott a futtató így sajnos volt már rá példa hogy simán kifutott akkor már rohantam utána. De mikor ketten vagyunk csak, es tud rám figyelni, latja a jutalom falatot akkor vissza jön (bár nem mindig :(). Eléggé kétségbe vagyok esve mert nagyon rossz így, hogy nem be hívható. Mindenképp elvisszük kutyaiskolaba csak oda 7 hónapos kort meg kell várni :( valaki segítsen, adjátok tanácsot mit lehetne még csinálni? Akinek volt már ilyen esete, azok is írjanak, hogy sikerült a behivhatoság. Előre köszönöm. (Bevallom nem vagyok tapasztalt kutya tartó, első kutyus, de nagyon igyekszem, olvastam könyveket is, köztük Cesar millan könyvét is.)



2014. ápr. 21. 15:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat gyakorolni, és minden más tekintetben is megerőstíeni a vezető szerepet. A behívás tulajdonképpen a "koktélcseresznye" a nevelésen, ami nagyon ALAP dolog, de csak akkor megy ha a kutya minden másban is abszolút elfogad vezetőnek. Én azt csináltam hogy szóltam, ha visszajött jutalomfalat, ha nem akkor nem szóltam újra, hanem megfogtam a nyakörvét és odavittem ahonnan hívtam és leültettem. Bíztatásképp azt tudom mondani, hogy még nagyon kicsi, ne is várj tőle olyan sokat. Szépen megtaulja majd, de adj neki is időt. Az enyém 2 éves múlt, és még nagyon szeleburdi de kialakult köztünk olyan kapocs hogy mindig tudja mit várok tőle. Nálatok is kialakul majd, de még idő kell hozzá.
2014. ápr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Á akinek 4 hónaposan teljesen behívható a kutyája, annak vagy még nem kamaszodott a kutya és MÉG behívható, vagy lódít.

Nálunk a teljes behívhatóság még alakulóban, 1 év 3 hónapos kutyával, de mostmár kutyáktól, kajától elhívható, rám figyel. Ehhez kellett az, hogy kölyökkorától kezdve tanulja, hogy rám figyelni jó dolog, jutalom jár érte.

Mi azzal játszottunk, hogy két családtag oda vissza hívta, és jutalmat kapott érte, illetve bújócskáztunk, és úgy hívtuk, így is ment a juti. Szerintem még nem elvárható, hogy futtatóban is hallgasson rád, még annyira máson jár az agya. Menjetek el kutyaoviba, ott még kaptok egy-két trükköt, hogy most mit lehet vele csinálni.

2014. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Természetesen ez a bújócskás, oda-vissza dolog 4 hónapos korú kölyökkutyára vonatkozik, majd ha kamaszodik, és elvárható tőle, hogy engedelmeskedjen, na akkor lehet elfutással, elbújással stb felhívni magunkra a figyelmet, később meg akár büntetni is, ha nem jön (bár azt nehéz).
2014. ápr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Az én kutyám most 9 hónapos, nem első kutya. Előző kutyáimból tanulva fontos volt nekem a 100%-os behívás, és azt hiszem elmondhatom, hogy kicsi kora óta 95%-ban visszajön ha hívom, első szóra. Most kezd el, míg kocsi! A következőképpen tanítottam:

1. Nagyon sok időt tölts vele, sokat játsz vele, hogy a kötődés kialakuljon, ragaszkodjon hozzád.

2. Mindig nagy rétre vittem, ahol utolérem, ha baj van. Tegyél rá egy vékony, súlytalan hosszú pórázt, biztonságért, ha mégis elfutna.

3. Leteszed a kutyát, majd hívod, és ezerrel futsz a másik irányba. Futni fog utánad.

4. Ha odaért, nagy játék, kaja stb. (pozitív élmény)

5. Sokszor-sokszor csináld ezt vele, ha nem figyel rád, mindig rohanj el, így megtanulja, hogy ha nem figyel, el fogsz futni. Így mindig a fél szeme rajtad lesz.

6. Bújj el fa, bokor stb. mögé, hogy kétségbeesetten keressen, és örüljetek, ha megtalált. Jutalmat sose feledd.

Ezzel a módszerrel azt éred el, hogy a neve + gyere szóra rögtön felkapja a fejét és rohan hozzád, mert fél, h magára hagyod. Addig kell ezt minden séta alatt akár 30x is megcsinálni, hogy mire önállóbb lesz, berögzüljön, hogy ha hívod, azonnal menni kell. Később már nem emiatt fog menni, hanem a tekintélyed miatt, amit ki kell alakítani, de kiskorában ez egy remek időszak, hogy megtanulja a feltétlen behívást.

2014. ápr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Hovarju ***** válasza:

Egy négy és fél hónapos kutyával már mehetsz kutyaóvodába.

Van olyan suli, ahol az óvoda ingyenes. Ott nagyon sokat tanulhattok mindketten.


Jó kutyázást !

2014. ápr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy egy 4 hónapos kutyától nem várható el, hogy visszajöjjön. Ebben a korban még annyira kis kiszolgáltatottnak érzik magukat, hogy mindig mennek a védelmet nyujtó "anya" után. Ezt kell kihasználni és alkalmazni a fenti módszert, mert később már önállósodni fog. Aki azt írta, hogy hazudik aki azt mondja, hogy mindig behívható volt a kutyája - ez nem igaz. Tanítás kérdése, de kutyafüggő is. Az én kutyám mindig figyelt merre megyek, mindig visszajött, mert úgy tanítottam, de persze ehhez kell egy omega típusú kutya, mert azt elhiszem, hogy egy dominánsabb, önállóbb kölyökkel meggyűlik az ember baja.
2014. ápr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

Á akinek 4 hónaposan teljesen behívható a kutyája, annak vagy még nem kamaszodott a kutya és MÉG behívható, vagy lódít.


Nagy kár h már nem 4 hónapos a kutyám, mert megmutattam volna. Jah és nem hazudok.


A behívás alapszabályai:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdicséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel" (nem árt ha ismeri ezt a vezényszót :o)), majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!

2014. ápr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
A 7-es nagyon jól összefoglalta! Én is ezt akartam írni, csak kevésbé lett érthető. Ha ezt alkalmazod, és nem ultra makacs, domináns kutyád van, akkor sikerülni fog!
2014. ápr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, meg fogom fogadni!

Még annyit hozzá tennék, hogy már eléggé önállósította magát, az elején még bújt hozzám, lesett megvagyok-e, de mostmár, hogy lassan 5 hónapos, kis kíváncsi, önálló utakra megy folyton.

2014. ápr. 21. 16:43
 10/21 anonim ***** válasza:
20 méteres madzag a nyakába és had kolbászoljon, amint hívod és cseszik odajönni, berántod. Ezt nem árt sokáig alkalmazni - és egy idő után még akkor is rajta tartani a vezetőt ha már stabilabb, ne kösse össze h csak akkor kell menni, ha rajta van.
2014. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!