Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mielőtt valakire ráküldöm a...

Mielőtt valakire ráküldöm a NAV-ot, csináljak rejtett kamerás felvételt?

Figyelt kérdés

Találtam egy szaporítót, akivel kapcsolatban az az érzésem, hogy nem tartja a "kutyáit" túl jó körülmények közt. Valamint össze-vissza hazudozik, ami elég gyanús nekem.

Arra gondoltam, hogy potenciális vevőként meglátogatom és ha beigazolódik a gyanúm, akkor vagy az állatvédőket vagy a NAV-ot rájuk küldöm. Csak nem tudom, hogy ők előbb szeretnének-e valamit, amivel bizonyítani tudom a rossz körülményeket és az üzletszerű szaporítást (5-6 fajtáról van szó).


2014. júl. 8. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Tedd azt! Sok sikert! Megérdemlik az ilyen "emberek" a jó nagy büntetést! Nekik a kutya lelke nem számít, csak hogy tele legyen a buksza!
2014. júl. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A NAV adóbehajtással foglalkozik, nem állatvédelemmel. A helyi jegyzőnek szólj, ha a kutyák tartási körülményei miatt aggódsz.
2014. júl. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy adnak számlát a kutyák után ;)
2014. júl. 8. 11:28
 4/11 anonim ***** válasza:

"

Nem hiszem, hogy adnak számlát a kutyák után ;)

"


Feleslegesen töltöd az időt. Alapvetően nem kell neki számlát adnia, az üzletszerűséget pedig nem tudod bizonyítani.

2014. júl. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor maradnak az állatvédők.

Esetleg a rendőrök foglalkoznak ilyennel?

2014. júl. 8. 11:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Értesítsd az Állatvédőrséget, ebben ők az illetékesek. Bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu
2014. júl. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Okés, csak anélkül nem értesítem őket, hogy meggyőződőm róla, hogy tényleg üzletszerű szaporítás megy rossz körülményekkel.
2014. júl. 8. 12:00
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Aztán nehogy feljelentsenek becsületsértésért és egyebekért.

Most van egy hasonló eset, és a feljelentő ellen emelt vádat az ügyész. És meg is érdemli. Itt mindenki fel akar jelenteni mindenki, csak azért mert ő úgy véli, hogy ha nem ágyban alszik a kutya akkor az állatkínzás.

Remélem te is belefutsz.

2014. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nálunk sem ágyban alszik a kutya, az a másik véglet.

A terület tele van szeméttel, törmelékkel, a kutyák fajtatisztaként vannak meghirdetve, holott nem azok. A hirdető hazudozik, hülyének néz. Valamint elég nehéz elképzelni, hogy hobbiból van valakinek 5-6 fajta kutyája és azokat folyamatosan elleti. Ennyi.

És azért megyek el megnézni őket, hogy megbizonyosodjak arról, hogy valóban nagyon rosszak-e a körülmények és üzletszerűen csinálja-e vagy sem.

2014. júl. 8. 12:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező! Írj a védőrségnek, előbb ők is próbavásárlást tartanak, és ebben ők profik!
2014. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!