Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk, ha rejtett...

Mit tegyünk, ha rejtett heréjű kutyussal történt meg a fedeztetés? Mire számíthatunk? Betegek lesznek az utódok?

Figyelt kérdés
Fedeztettük Bolognese kutyusunkat, és utólag kiderült, sajnos a kan kutyus rejtett heréjű...
2014. jún. 16. 19:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%

Ezért kell vizsgálatokat végeztetni, nem agybafőbe fedeztetni, utánajárás és tudás nélkül.

Nagy esély van rá, hogy örökölni fogják. Ivartalaníttattátok volna, az egyszerűbb.

2014. jún. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Szó sem volt agyba-főbe fedeztetésről, te nagyon okos. Maga a gazdija sem volt tisztában vele, hogy baj van a kutyussal, egészségesként vette még annak idején...
2014. jún. 16. 19:18
 3/36 anonim ***** válasza:
81%
Igen,már csak annyit tudtok tenni,hogy vemhesen ivartalaníttatjátok a szukát.Vagy születik egy csomó selejt kölyök.Az sem kizárt,hogy a kannak a rejtett herén kívül más baja is van,ami szintén öröklődik.Na ezért sem kell hozzáértés nélkül szaporítani.
2014. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Úgy lesz... Így lehet bízni az állatorvosokban is... Pont mint a többi dokiban...
2014. jún. 16. 19:20
 5/36 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom nem egy napja volt nála a kutya,nem igaz,hogy nem vette észre,ilyen nincs.Csak azt akarta,hogy a kutyájának legyen egy jó napja és hadd fedezzen.Az agyba-főbe szaporítás nemcsak azt jelenti,hogy többször fedeztetsz egy szukát,hanem hogy minden tudás nélkül,felelőtlenül hozol le almot.
2014. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Arról viszont nem én tehetek, hogy ő ilyen b.lf.sz és nem körültekintő gazdi, én megbíztam benne...
2014. jún. 16. 19:22
 7/36 A kérdező kommentje:
Már volt 5 egészséges almunk, szóval nem vagyok egy analfabéta ezen a téren, most viszont pont kifogtuk, mert sajnos vannak ilyen emberek is...
2014. jún. 16. 19:24
 8/36 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon nagyon esélyes, hogy a rejtett here öröklődni fog, ez pedig később daganatos megbetegedésekhez vezethet. És tegyük össze a két kezünket, hogy az a kan nem örökített még valamilyen genetikai betegséget.


Szerintem ne játszadozz a kutyák életével és a leendő gazdik pénzével/lelki állapotával. A legjobb az lenne ha vemhesen ivartalanítatnátok. Mindenkinek ez lenne a legjobb.


Igen, az állatorvos a gyógyításhoz ért, nem a tenyésztéshez. Bár nem ritka az olyan, aki direkt rábeszél a szaporításra, hisz az neki pénz, hogy hozzá viszed a vemhes szukát, a kölyköket nála oltatod, és a daganatos kutya megműtése is szép is summa.

2014. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ezek után valószínűleg megszakítjuk a vemhességet.
2014. jún. 16. 19:33
 10/36 anonim ***** válasza:
93%
Hmm... Felelős tenyésztő nem csak a törzskönyvét nézi a kannak amivel fedeztet, hanem egészségügyi gondjaira is rákérdez. És ha a gazda nem végeztette el a rejtettheréjűségi vizsgálatot, az az ő hibája. Az viszont a szukásé, hogy erre rá se kérdez...
2014. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!