Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám túl izgatott, ha...

A kutyám túl izgatott, ha vendégek jönnek, mit tehetek, hogy ezt leküzdje?

Figyelt kérdés
Bichonom van, már 6 hónapos, de mindig, amikor vendégek jönnek nagyon izgatott lesz, ugrál, ugat, kibírhatatlan lesz, csak a vendéggel foglalkozik,futkározik ide-oda...mit tehetek, hogy ezt ne csinálja?

2014. júl. 8. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha egyébként normálisan van nevelve, akkor kinövi.


Az én pit keverékem meg annyira felizgatta magát, amikor jött valaki ismerős, hogy az örömtánc közepette mindig "becsurrantott".

Szerencsére kinőtte, amikor felnőtt, és megkomolyodott.

2014. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, nevelem elég rendesen, de ez az egy dolog valahogy nem megy neki :D mennyi idő után nőtte ki a te kutyás? :)
2014. júl. 8. 17:24
 3/8 A kérdező kommentje:
*kutyád
2014. júl. 8. 17:24
 4/8 sippara ***** válasza:
Mit teszel most?
2014. júl. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnál is ez a helyzet,ha ismerös jön ugrál,táncol,szaladgál ,de ezt én rontottam el azzal ,hogy ahogy hazaértem rögtön megzabáltam .Most az elég szó többé-kevésbé beválik ,legalábbis többszöri ismétléssel de teljes erövel rajta vagyok a dolgon. .Idegeneknél az ugatást gyorsan befejezi ha rászolok.Mindenképpen le kell tudnod csillapitani ,fog az menni csak turelem.
2014. júl. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tanuld meg elküldeni és távol tartani. Először vendégek nélkül aztán vendégekkel, de kajával, játékkal, bármivel, bárhol lehet gyakorolni, amitől a kutya izgatott lesz és oda akar menni hozzá.
2014. júl. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

gyakorolj :

kopognak, vagy csengetnek ( valakit megkérsz ,és a segítségével gyakoroljátok )

a kutya jelez, te pedig bezárod a wc-ba vagy a hálóba esetleg a konyhába.

vendéget beengeded, 5-10-15 perc várakozás, amikor hallod ,hogy a kutya lenyugodott ,egyszerűen kiengeded,és kezeled a helyzetet, a segítséged is legyen felkészítve!

a lényeg az izgatottság megszüntetése, a nyugodt állapot, és természetesen a helyes viselkedés esetén a komoly jutalmazás!

ha ideges vagy , akkor nem működik ,mivel a kutya azonnal érzékelni fogja az idegességedet,és rosszul fog reagálni, még 15 perc bezártság után is!

2014. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2014. júl. 9. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!