Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy komolyan vegyen a kutya?

Figyelt kérdés
5 tagú család vagyunk és van egy 6 éves kan pulikutyánk. A lényeg az, hogy én mikor kölyök volt, akkor engedékenyebb voltam vele, talán ezért talán más okokból, de nem hallgat rám rendesen. Édesapámra hallgat, minden szava "szent" neki, bátyámra már kevésbé, talán még anyukám tud hatni rá, húgom meg abszolút nem foglalkozik vele. Lényeg a lényeg, hogy pl.: ha beszökik a házba, akkor erélyesen rászólok, hogy "kifele", de akkor is bemászik a lábam közé és néz fel rám ártatlan "szemekkel". Plusz ha utasítom, mint ahogyan édesapám szokta, nem hallgat rám, pedig a hangom szinte megegyezik apuéval. Mit tudnék tenni, hogy komolyan vegyen? Sose fog komolyan venni?

2014. júl. 10. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A kutya felállít egy rangsort magában, hogy a falkában ki, hol áll. Ha rád nem hallgat ezért úgy gondolja hogy alatta állsz, anyukád valahol vele lehet egy szinten, húgod pedig még alattad.

Tippeket így vaktába nem adnék, de van egy magyar kutyaoktató, úgy tudom műsora is volt. Az egyik előadásán voltam, sok hasznos infót elmondott pont ezzel kapcsolatban. Nézz utána, de ha eszembe jut a neve akkor megírom :D

2014. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el vele párszor kutyasuliba, ha teheted, csodát tesz
2014. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kiküldöd, valóban menjen is ki. Megfogod és kirakod.
2014. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 10. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudatnod kell vele, hogy te vagy a vezér. Ha kimentek a házból, vagy bementek oda, az ajtón MINDIG te mész ki elsőnek. Ha nem így történik, visszahívod, és újra csinálod. Ha sétálni mentek, MINDIG te monDod meg az irányt. Ha megszokott útvonalatok va, iktass be kitérőket. A lényeg, hogy V te irányíts. MINDIG te eszel elsőnek, a kutya csak azután következik. Jó, ha beleeszel a táljába. (Teszel rá egy folpackot, arra a saját falatodat, aztán megeszed róla.) Ha van saját vacka, feküdj oda olykor rövid időre, de a saját ágyadra ne engedd fel. Ne feledd, a kutyának főnök kell, nem haver. Így elsőre kegyetlenül hangzik, de csak így lehet jóbarát egy kutyából.
2014. júl. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!