Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök első napjai?

Kölyök első napjai?

Figyelt kérdés

Ezt még csak elméleti kérdésnek teszem fel mert kb ezeket olvastam itt,hogy mit tegyünk mikor meg hozzuk a picit és eljön az első este és a kölyök nagyon sír:

1)Nem kell vele foglalkozni,szokja meg hogy hisztivel nem ér el semmit(viszont azért még nagyon új neki minden,egyedül rögtön az első este)

2)Kifekszünk hozzá, hogy a jelenlétünkkel vigasztaljuk(de itt a kicsi megszokhat, és a végén csak veled tud elaludni)

3)Be viszed magadhoz és veled aludhat az ágyban, majd ha megszokta a az új helyet ki lehet szoktatni a saját helyére(könnyen oda szokhat és később nagyon nehéz lehet vissza szoktatni)

Ezeket az érveket és ellenérveket nagyjából mind itt olvastam és érdekelne ki melyiket tartja jónak, és miért, illetve a többit miért nem? Meg ha van egyéb ötlet azt is érdekel.


2014. júl. 10. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Én az ágy mellé húztam, de a földön aludt a saját ágyában, lelógattam hozzá a kezem. Később úgyis felszokott az ágyra. Bár én nem vagyok egy követendő példa, az enyém eléggé el van kényesztetve, de én nem bírnám ki, hogy szigoró legyek hozzá. Ígyis olyan jó kiskutya, soha nem ártana senkinek, nem csinál semmi rosszat, nem ugat, csak ragaszkodik nagyon a gazdihoz. Szerintem csináld, ahogy érzed:)
2014. júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ebben nem tudok segiteni, mert mi 9 hónaposan hoztuk el a menhelyről, így már nem volt pici.


én vele alszok, de csak akkor jöhet fel amikor szólok neki.



viszont általánosban hazahoztam egy kiskutyát, aki itt tölthette az éjszakát (anyám este 10-kor nem akart kidobni minket így reggel 10-ig kaptam haladékot a menekülésre) és akkor az ágyam végébe volt a kosara, és amint nyüszögött fel keltem hozzá...


ezt kétszer eljátszotta, azt kivettem a kosárból (egyedül nem tudott kimászni) hadd mászkáljon egy picit... erre ki ment a folyósora és oda pisilt.. én meg gyorsan takaritottam fel anyuék ne tudják meg :D

2014. júl. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 1) verzió nagy-nagyon-nagyon rossz!

4 éves voltam, amikor először lett kiskutyánk. Anyu nem volt itthon, csak én, a tesóm meg apám.

Apu elég érzéketlen típus, úgy volt vele, hogy a kutya megy a pincébe, egyedül alszik, nem mehetünk le hozzá, mert később hisztis lesz. Szegény kutya egész este sírt, nekem meg majd megszakadt a szívem, úgyhogy én meg az orromat az ablakhoz nyomva sírtam kintről.

Később elég sok gond volt azzal a német juhásszal, biztos vagyok vele, hogy ez már egy rossz alapozás volt.

Én 14 éves voltam, amikor saját kölyök kutyám lett. Ő mellettem aludt, sőt, mivel sírdogált és nyugtalan volt, ezért én költöztem le hozzá a szőnyegre (még régebben egy kutyás könyvben olvastam, hogy sokan, akik később versenyezni/együtt dolgozni kívánnak a kutyával, az első napokban hálózsákban alszanak a kölyökkel, hogy szoros kapcsolat alakuljon ki). Bevált, ezzel a kutyussal később hihetetlenül könnyű volt tanítanom, pedig makacs, mint egy öszvér. De nagyon szoros kapcsolat alakult ki köztünk, úgyhogy nekem mindig szót fogadott, gyorsan haladtam a tanításával is. Őt behívásra nem is kellett külön megtanítanom, elég volt bármilyen körülmények között magamhoz hívnom, már rohant is vissza.

Az ágyban ne aludjon, ez a határ azért nálunk is megvan, meg kellett tanulnia, hol a helye. Nem jó, ha később a fejedre nő. De először aludjon a jövendőbeli gazdája mellett. Én 1,5-2 hét után szoktattam ki az udvarra, addig mindig velem volt. Nem származott semmi hátrányunk, sőt! :)

2014. júl. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Ez a megszokas, ez akkora baromsag. Lehet, hogy ha kifekszel hozza, par napig meg sirni fog utanad, de azert egy nagy cula kolyokkutya nem sokaig sir ilyenen, szoval ez nem valoszinu. Szerint vidd be, a mi kis staffink bent aludt a szobamban, valamiert magatol az ajtoba fekudt, szoval odaraktam a parnajat es az ajtoban aludt, nem akart bemaszni az agyba..de arra figyelj viszont, hogy a szobaba nagyon beszoknak a kolykok, onnan tenyleg nehez kiuzni kesobb :)
2014. júl. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tényleg csak elméleti kérdésnek szántam mert egy jó ideig biztos nem lesz új kiskutyám, mostani 7 éves :) utcáról fogadtuk be kb 2 hónaposan és ő már az első naptól kezdve sose sírt este, de gondolom azért mert egy pár napja már kóborolhatott mire be fogadtuk és megszokta :( csak ezeket mind itt olvastam és érdekel hogy kinek melyik jött be vagy tartja jó ötletnek :)
2014. júl. 10. 20:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Az együtt alvás mindenképpen ajánlott, de személye válogatja, hogy ki mit vállal be. Én pl. kényelmes természet vagyok, inkább magam mellé veszem a kutyát az ágyba, mint hogy a konyhakövön kempingezzek, de kinek mi. :)

Az egyik kutyám ágyban aludt velem, mert egyébként üvöltött, nagyon nehezen vette az elszakadást a testvéreitől. Később persze erről le kellett szoktatni, de nem roppant bele.

A másik könnyebben vette, abszolút nem nyüszögött, úgyhogy kint aludt a konyhában, gyakorlatilag egy légtérben velem, és szükség esetén ki tudtam menni megnyugtatni. De vele nem sok gond volt.

2014. júl. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pici kölyköt első este semmiképp sem hagynék egyedül, akkor az ágyam mellett altatnám. Másnaptól viszont megpróbálnám a helyére szoktatni, ha az is lakáson belül van (és nem az ágyam mellett lesz a végleges helye). Kiszoktatáshoz raknék mellé alomrongyot, ha van, ha nincs egy saját használt ruhámat, amit beáldozok neki, hogy érezze rajta a szagom, és én még rádiót is be szoktam kapcsolni halkra, ahol emberi beszédet hallhat. És nem szaladnék rögtön oda, ha sír, maximum ha nagyon, akkor néha rászólnék, hogy nyugodjon meg, de nem mennék oda babusgatni, mert az csak megerősíti, hogy sírjon.
2014. júl. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt majd a látni fogod mit szeretne a kutyus.Az enyém pl elsö este lent aludt a nappaliban 1 árva nyikkanás nem volt csak pislogott a kis ágyában.Másnap mindenhová követett és este mikor lent hagytuk már nyekergett,felkapaszkodott a lépcsön az emeletre és ott termett a hálószobánkban ,leballagtam az ágyáért és azóta ott alszik.
2014. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!