Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat a kutya állandóan?

Miért ugat a kutya állandóan?

Figyelt kérdés

Sajnos ez a dolog nagyon régóta fennáll. Nyüszít, ugat, kaparja az ajtót, amikor nem vagyunk itthon, ha a párommal 'akcióznánk', ha megöleljük egymást, ha kirakom a teraszra, mert már nem bírom elviselni. Próbáltuk azt a módszert, hogy nem törődünk vele, de olyankor ugyanúgy végigugatta a napot. Próbáltam azt is, hogy ha hisztizik rákoppintok a nózira, de sajnos teljesen eredménytelen.

A kutyus 4 és fél éves már, fajtája Bishon Havanese (bár ebben nem vagyok biztos, mert csak az eladó mondta, hogy az, mert 2x akkorára nőtt..).



2014. júl. 12. 01:13
 1/7 sippara ***** válasza:
100%
Ideje elkezdeni nevelni. Kutyaiskola.
2014. júl. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló problémával küzdünk, az én kutyám 5 éves, keverék. Amikor elkezd ugatni általában hangosan, határozottan csak annyit mondok neki, hogy "nem", és abbahagyja, vagy max. párat vakkant utána és csendben marad. Nekem ajánlották még az ugatásgátló nyakörvet, de szerintem amíg van emberségesebb módszer, addig nincs szükség ilyenekre. Szerintem próbáljátok ki ti is ezt, illetve mindenképpen alakítsatok ki benne egy képet, hogy ki a falkavezér (fontos, hogy ez egy ember legyen). Ha semmi nem válik be, akkor keressetek fel egy kutyaiskolát, legalább tanácsot kérni, hogy mit tegyetek. Remélem tudtam segíteni.
2014. júl. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ahogy elnézem a kutyaiskola díjszabásait elég horror árakon dolgoznak..füldugó a családnak és a szomszédoknak is olcsóbb.
2014. júl. 12. 03:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeparációs szorongásnak hívják a jelenséget.

Itt a válasz minden kérdésedre. Komolyan olvasd el és fogadd meg! [link]

2014. júl. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csakhogy a füldugó max. a te problémádat oldja meg, a kutyán nem segít.

Ha kutyaiskolára nincs keret, akkor legalább olvassatok! Jan Fennel Kutyapszichológia könyvét, mondjuk. Póráz két végént is érdemes lenne néznetek, abban is van olyan kutya, akire ráment a gazdáik nemi élete.

#4 által linkelt dokumentumban leírtak betartása mellett én még felszerelnék egy gyerekrácsot a hálószoba ajtajára, kutyát meg fekhelyestől kitelepíteném. A gyerekrács azért lenne jó megoldás, mert lát, hall mindent, tehát nem érzi magát kizárva a falkából.

2014. júl. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sippara ***** válasza:
JA, hogy így! Keressetek neki egy normális gazdát, az még a füldugónál is olcsóbb, ráadásul a kutyának sem kell tovább szenvednie.
2014. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A kutya nem a hálószobában alszik, a fent linkelt dokumentum pontjait is szóról-szóra betartjuk, ehhez képest a probléma fennáll.

Az gyerekrácsos ötlet meg felejtős, nem fogom átszabni miatta a lakást.

2014. júl. 12. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!