Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetesen kell elkezdeni...

Hány hetesen kell elkezdeni tanítani egy rottweiler kölyköt?

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mire: alap dolgokra, szabályok betartására, arra h hogy kell tanulni, valamint ül fekszik stb már ahogy elhozod - 8 hetesen.
2014. júl. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Játékosan már lehet 8 hetes korától, de komoly kiképzést csak olyan 8 hónapos korától érdemes elkezdeni, mivel szellemileg érettnek kell lennie rá. Illetve szintén olyan 8 hónapos koráig nem nagyon lehet tőle elvárni, hogy bármilyen körülmények között leüljön pl.
2014. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Ezt a hülyeséget már nem először olvasom itt.... igenis el lehet várni mindent, csak tudni kell h mit tanítottál meg neki és hogyan. És neked kell mérlegelned h milyen körülmények között adod ki a parancsot - ugye csak akkor amikor biztos vagy benne h végrehajtja a kutya vagy végre tudod vele hajtatni. Valamint bármit elvárhatsz h megcsinálja amit megtanítottál neki és tudod h tudja, csak mondjuk nem 20x egymás után hanem csak 2x. De az elvárható teljesítmény ugyanaz. Jól is néznénk ki ha egy rotitól 8 hónapos koráig semmit nem várnánk el...omg
2014. júl. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt most gyakorlatokról volt szó, nem pedig arról, hogy bepisilhet-e a szobába, vagy sem.


Ha kicsit is értenél a kutyákhoz, 3-as, akkor tudnád, hogy egy kölyöktől, aki még szellemileg nem érett, nem lehet azt elvárni, hogy pl. egy forgalmas téren helyben maradjon egy órán keresztül, hiába már otthon tudja a "marad" parancsot mondjuk. Ha nem értesz hozzá, inkább ne szólalj meg, kérlek!

2014. júl. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha szövegértelmezésből megbuktál, nem kell reagálnod.

Nem azt mondtam h ha tudja a maradot akkor elvárhatod h egy forgalmas téren 1 óráig helybenmaradjon. Hanem azt, ha tudja a maradot, és Te ismered a kutyád képességeit reális időkeretek között ezt el is várhatod tőle. Ha otthon tudja 1 percig akkor idegen környezetben először elvárhatod tőle h tudja 10 mp-ig vagy 20 vagy 30.

Jah és köszi, értek annyira a kutyákhoz h tudjam miről beszélek :o) A mostani kutyám 2,5 hónaposan már póráz nélkül sétált utcán és 3 hónaposan ismerte a járdaszabályt és el is vártam tőle. Ahogyan minden mást is amit megtanítottam. A kölyköt korának megfelelő elvárások elé kell állítani, ami nem irreális számára. De ha nincsenek elvárások, megtanított és betartatott szabályok, parancsok, akkor a későbbiekben ezt sokkal nehezebb lefektetni. De csináld úgy ahogy akarod. Én a saját és tanítványaimnak mindig azt tanítom, h a kezdetektől legyenek megkövetelt dolgok, szabályok. Érdekes, működik. Bár az tény h nem csak egy üdvözítő út van...

2014. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) az én rottweiler kiskutyám még csak 6 hetes lesz. Ilyen korban is elkezdhetem arra tanítani hogy nem harapunk,nem rágjuk a cipőfűzőt, vagy még korai lenne?
2014. júl. 13. 09:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Elhozni volt korai ennyi idősen...pláne egy rottweilert. De ha már nálad van akkor persze h tanítsd, mikor tennéd ha nem most...mikor már rögzültek a szokások?
2014. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!