Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó választás...

Szerintetek jó választás lenne egy rottweiler?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkodom egy rottweiler kutyuson. Nem ez lenne az első kutyám, "felneveltem" (amennyire lehet :D) egy boxert, aki igazi energiabomba (de volt már spicc, németjuhász, keverék..). Kertes házba költözünk és szeretnék két kutyát. Egyik biztos német juhász lenne, a másik rottweiler. Csak elég sok rosszat hallottam róluk. Nem ítélem el őket, boxer is "harci kutya", mégis könyékig járhatok a szájába, nem bánt. Csak abba nem vagyok biztos, hogy egy egyszerű állatszerető párnak sikerülne-e kordában tartani egy rotit.

2014. júl. 9. 09:40
1 2 3
 1/22 Imola Ágnes ***** válasza:
Mit tudsz neki biztosítani? az eddigi kutyák hogyan viselkedtek? Van-e gyerek a családba? Van-e lehetőség majd kutyasuliba vinni?
2014. júl. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Erősen ajánlom figyelmedbe a Siroccó kennelt. Ha rotit szeretnétek, akkor CSAK onnan. Nagyon szép, egészséges, stabil idegrendszerű kutyáik vannak, ami elengedhetetlen egy roti esetében. Gondolom ezt nem kell magyarázni, hogy miért, volt elég rossz példa a híradókban. Szerintem ha innen vesztek kutyát, akkor nem lesz vele sokkal nagyobb gond, mint a boxerrel.

Bátran hívd fel a tenyésztőt, ő majd segít neked.

[link]

2014. júl. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja és amik a honlapon vannak olvasmányok, azokat is érdemes átfutni.
2014. júl. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nagy kert, séta, tavak a közelben. Eddigiek szót fogadtak, a német juhász volt csak olyan, hogy megkapott valakit, de ő agresszívan közeledett felém. Alap parancsokat tudták, ül, fekszik, pacsi, marad. Gyerek egyenlőre még nincs, később szeretnénk. :) Kutya sulit nem igazán tudom, régen volt a városba, mostanában nem hallottam róla.
2014. júl. 9. 09:53
 5/22 Imola Ágnes ***** válasza:

Tudnotok kell, hogy a roti nagyon határozott, és magabiztos kutya. Nagyon okos, értelmes, és jó nevelés mellett imádja a családot, és tökéletes kutya, DE mindíg feszegeti a határait, és mindíg kell a gazda figyelme, hogy időben nyakoncsípje az engedetlenséget. Ilyenkor akár egy komoly nézéstől is helyreáll a kutya, de újra és újra próbálkozni fog, hátaha sikerül átlépnie egy korlátozást.

Nagyon protektív, és kökemény házörző. Jó gazdával bárkit beenged a gazda jelenlétében, és a vendégekkel igazi bújós maci. Erőteljjes és határozott. A gazdája sokkal határozottabb, és következetesebb kell legyen, mint a kutya.

Én azt javasolnám, hogy először nézz utánna a kiképzőnek, utánan beszélj a Sirokkóval, és válasszatok ki egy kiegyensúlyozott, nem domináns és nem félős nőstényt, akivel 3 hónapos korában már elmész suliba, vagy magánoktatókhoz megtanulni az alapokat.Így menni fog a dolog.

2014. júl. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
31%
Nekem van rotim es mindig is volt.Semmi gond nincs velük,nagyon tudnak szeretni és nagyon jó házőrző is
2014. júl. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Pont ilyenek miatt vannak kétségeim. Nem szeretném azt, hogy valamiféle okból félre csússzon a nevelés. Egy kutya nem érdemli azt, hogy menhely vagy új család. Nekem olyan kutya kell, aki mellettem öregszik meg. Milyen hasonló kutyákat tudnátok ajánlani? Legyen jó házőrző, szeresse a gyerekeket, imádja a gazdáját.
2014. júl. 9. 10:12
 8/22 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Igazából a rotival sincs gond, de jó lenne ha eleinte egy kiképző segítene a nevelésében. Olyan, aki téged tanít nem a kutyát. Ami még jó lenne, az a berni pásztor, vagy a leonbergi. nem kifejezetten házörzők, de mind2 erőteljesen ugat, védi a területet, és imádja a gyerekeket.

Minden nagyon jó házörzőhöz tapasztalat kell.

2014. júl. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Cane corso.

De ő is el tud kanászodni, ha nincs megelelően nevelve.

Mondjuk ez minden kutyára igaz.

2014. júl. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Utána néztem az általatok írt kutyáknak, a berni pásztor nagyon tetszik, de még mindig a roti a favorit. :)
2014. júl. 9. 10:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!