Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek rottweilert vegyek?

Szerintetek rottweilert vegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Én egy 14 éves srác vagyok aki egész nap nem tud semmit se csinálni és szeretnék venni egy barátot aki mindig melletem van és véd de egyben játszunk is.Nos nekem 4 testvérem vann egy 11,10,3,1 éves testvéreim vannak (mindanyian fiuk vagyunk).Sok idöm van rá, edigg 4 kutyám volt. De most nincs semilyen állatom.Ezt a kérdés föleg roti tulajdonosoktól kérdezem !(amuyg eddig 2 pulim 1 keverék és egy német juhászom volt és utóbi 2 családi okok miatt vittük menhelyre) meg akkor még kicsi voltam és nem foglalkoztam a kutyákal rendesen .És ezért vittük öket menhelyre.(az édesapám orvos ugy hogy az eltartásával nem lenne gond).HA VANNAK HELYESIRÁSI HIBÁIM AKKOR BOCS.

2014. júl. 7. 01:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem első kutyának ne rottweilert vegyél, főleg ne tizennégy évesen! Biztos hogy nagytestűt akarsz! Mert tudnám ajánlani még a shihtzu-t nekünk is ilyen van és nagyon okos, imadja mindenki :) vagy ha nagytestűt akarsz akkor szerintem bullmasztiffot :) okos és konnyen kezelhető (a rotit tapasztalatból írom) Remélem tudtam segíteni :) 14/f
2014. júl. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Én Labrador retriviert javaslok. Rottweilert nem javaslok a testvéreid miatt. De még az új-fundlandi is megfelelő lenne.
2014. júl. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.de szukát vennék

és nem az elsö kutyám .)ugymond

2014. júl. 7. 02:25
 4/12 A kérdező kommentje:
és igazándibol olyan nagy testüt akarok ,meg megvéd ha történik velem valami(tudom hogy az attól függ hogy hogyan bánok vele)
2014. júl. 7. 02:32
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gazdéja veszélyben van még egy csivava is képes támadásra lendülni.
2014. júl. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Ne vegyél rottweilert.

Egyrészt kistetstvérid vannak.

Másrészt a szülök már bizonyították, hogy nem tudnak felelősséget vállalni egy kutyáért, és egyedül ez még nagy falat lenne neked.

Fiatal vagy, egy roti úgy játszana ki, ahogy akar, fizikailag sem tudnád kontrolálni, és nem arra gondolok, hogy elránt az utcán, mert nyilván az nevelés kérdése, de mit csinálsz egy 50 kilós kutyával, ha pontra kell tenni???

Elhiszem, hogy tetszik a fajta, de ha elég érett vagy ahhoz, hogy rotit tarts, akkor ahhoz is elég érett kell legyél, hogy felfogd, a jelenlegi körülményeid ezt nem engedik meg. 14 évesen nagyon jó ha tapasztalatod van, de egy rottihoz tartásod, és kisugárzásod kell legyen, ami a te korodban még nem stabilizálódhatott. Ha szereted azállatokat, akkor legyen most egy egyszerűbb fajta, és ha idősebb leszel, akkor megveheted magadnak a rotit. Nah, persze ha nem vagánykodni kell, mert akkor hiba jártatom a szám.

2014. júl. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem! Négy kutyád volt 14 éves korodig, de még egyiknél se voltál képes bizonyítani, h konyítasz a kutyákhoz, hisz írtad, nh nem egy menhelyen végezte.


MOST nem tudsz mit csinálni. Szeptembertől már bőven lesz programod, lemfogod tojni a kutyát magasról.


Az meg tuti, h se szellemileg, se fizikálisan nem állsz készen egy ilyen kutyára. Mielőtt kérdezed, mire alapozom ez: arra, h volt rotim és most is roti keverékem van.

2014. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És akkora bullmasztiffot javasoljátok(de nekem téleg lesz idöm és sokat foglalakozok vele ha nekem éppen tanulni kell akkor ott vannak a tesóim 11,10 évesek )
2014. júl. 7. 13:57
 9/12 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha neked tanulni kell, akkor is kell vele foglalkozz, és nem sózhatod a tesókra. Ha tanulnod kell, akkor a napod úgy néz majd ki, hogy suli, kaja, 5 perc pihi, kutyázás, tanulás, kutyázás, lecke átnézése, alvás. Se tv, se Fb, se tv játék? Mi van akkor ha a tesóid nem vállalják majd? Erre soha nem építhetsz, ha neked kell a kutya, akkor a tied 1000%-osan a felelősség.
2014. júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy roti meg egy 10-11 éves gyerek nem passzol sétára meg oktatásra. Ehhez olyan ember kell, aki már felnőtt a feladathoz.
2014. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!