Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ítélik el a keverék...

Miért ítélik el a keverék *korcsnak* nevezett kutyusokat?

Figyelt kérdés
valamennyi keverék kutyus néha sokkal jobb házőrző és hűségesebb, mint akármelyik tk- s, díjnyertes, túlcicomázott kutyus
2014. júl. 15. 17:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
0%

azt el is felejtettem hogy sok kóbor kutya is van aki gyerekkorától kint él az utcán életében orvost se látott és semmi védőoltást de azért még is van hogy elélnek 2 évig is az utcán(szerintem egy fajtiszta kiskutya az első hétben már csak a levegőtől meghalna)


és tudom mitől beszélek máltai selyemkutyám van amikor elhoztuk úgy kellett védeni mint a gumicukrot (de ettől függetlenül imádom és szeretem :D) már akkor is olyan kis kemény kopi feje volt :D még a tenyeremben elfért jajj :P

2014. júl. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
100%

Totál utcamix kutyából is ki lehet fogni betegesebb egyedet, ahogy fajtatisztából is ki lehet fogni egy olyat, amivel csak az oltás miatt jársz állatorvoshoz. Ez nem a fajta-nemfajta hibája. A genetika már csak ilyen csalfa játékot űz velünk.


Mondjuk itt azért azt is hozzátenném, hogy sokan annyira se becsülik a keverék kutyájukat, hogy ha beteg, elvigyék állatorvoshoz :( mert hát ingyen is bármikor tud olyat szerezni az ember. A fajtatisztát meg persze csak elviszik, mert az pénzbe került, akkor csak nem kéne hagyni meghóni.

2014. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 A kérdező kommentje:
énis erről beszéltem, hogy nem kell szegény mixeket lenézni csak azért mert nem fajtiszta. és igen úgy értettem a kényes nem kényes dolgot pl. hogy a mixek nem annyira kényesek mivel kiteheted az utcára semmi baja nem lesz élni fog, és okosak is mert tudnak szerezni ételt. de ha egy fajtisztát kiteszel max 1 hét és elpusztul.
2014. júl. 15. 19:45
 24/67 anonim ***** válasza:
100%

Szaporítónál lehet, hogy "már csak a levegőtől meghalna" :) de egy FAJTATISZTA (mert fajtákról beszélünk, nem fajokról), már vígan elvan kint is amikor már fedezi fel a világot :) Azért ők pl elég jól elvannak kint :D

https://www.youtube.com/watch?v=HIhbxZ7cCKk

2014. júl. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
2014. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 A kérdező kommentje:
nem ilyen kintlétről volt szó, hanem olyanról hogy se gazdája se oltása, se kajája, csak az utca.
2014. júl. 15. 19:48
 27/67 anonim ***** válasza:
100%

"a mixek nem annyira kényesek mivel kiteheted az utcára semmi baja nem lesz élni fog, és okosak is mert tudnak szerezni ételt. de ha egy fajtisztát kiteszel max 1 hét és elpusztul."


Ez cáfolom. Egyrészt hallottam már olyat, hogy elloptak egy értékes tenyészkutyát, aztán mégis hazatalált. Másrészt, a keveréket és a fajtatisztát is ugyan azok az ösztönök vezérlik, ugyan abba a fajta tartoznak, mert kutya-kutya. Ugyan miért ne tudna egy fajtatiszta életben maradni? Egy fajtatiszta agár előbb megfogja magának a nyulat, mint egy keverék. Persze egy csivava vagy egy yorkshire terrier nyilván nem bírná egyedül, mivel méretbeli adottságaiból eredendően rá van szorulva az emberre. De az egeret ő is ugyan úgy meg tudná fogni, mint a keverék.


Másrészt pedig alapvetően egy kutyának sem lenne szabad az utcán kóborolnia. Ha fajtatiszta, ha keverék, akkor sem. Fajtatisztát max nem látsz annyit az utcán, mert ugye az "pénzbe kerül", ami meg pénzbe került azt nem dobja ki az ember csak úgy. Bár sajnos mostanában egyre több a kidobott fajtatiszta is :( őket a fajtamentők mentik és próbálnak nekik gazdát találni.

2014. júl. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 A kérdező kommentje:
ez se minden esetben igaz, mert egy bizonyos mixet több ideig látsz kóborolni mint egy bizonyos fajtisztát, mert a fajtiszta azért kevesebb ideig birja
2014. júl. 15. 20:14
 29/67 sippara ***** válasza:
100%
Miért bírná kevesebb ideig CSAK AZÉRT, mert fajTAtiszta? Kevesebb ideig bírhatja egy agyon kényeztetett csivava, mint egy közepes testű keverék, de nem azért, mert fajtatiszta, hanem mert a testi adottságai nem megfelelőek hozzá. Ugyanakkor ha ugyanez a közepes testű keverék összeakadna egy szép nagy német juhásszal, vagy dogo argentinoval, bizony utóbbi agyonverné és megenné reggelire. NEM AZÉRT, mert fajtatiszta, hanem a konkrét adottságai miatt. Elítélni egyébként itt eddig egy válaszoló sem ítélte el a keverékeket (én sem), csak azt mondtuk, hogy hülyeséget beszélsz. A kettő nem ugyanaz.
2014. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
0%
mát fajtatiszta kutyákat is kodbják?? :OOO erről nem hallottam még úristen -.- (na nem mintha normális lenne bármelyik is)
2014. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!