Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ítélik el a keverék...

Miért ítélik el a keverék *korcsnak* nevezett kutyusokat?

Figyelt kérdés
valamennyi keverék kutyus néha sokkal jobb házőrző és hűségesebb, mint akármelyik tk- s, díjnyertes, túlcicomázott kutyus
2014. júl. 15. 17:32
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 A kérdező kommentje:
ez valóban úgyvan hogy valaki aki először vesz kutyus inkább mixet ajánlanak neki, nem hiába, a mixel kevesebb gond van, és nem annyira makacs, és az ápolásában is kevesebb a gond. és amúgy az se igaz hogy a nagykutya minden esetben megtámadja a kisebbet, ez belsőtől függ. mert mondjuk az én őzpincsem elzavart egy idegen nagykutyát a kertből, és egyik ismerősöm brazil filája is elbújik az óljába ha valaki idegen lép az udvarba, de a sicu az bese engedi nekik az idegeneket.
2014. júl. 15. 21:32
 32/67 A kérdező kommentje:
és igen dobnak már ki fajtisztákat is. minálunk kidobtak egy labradort, egy tacsit, és egy beaglet is, csak sajnos 1 hónap után elpusztultak,
2014. júl. 15. 21:34
 33/67 anonim ***** válasza:
100%
az ilyen kérdésekre én simán kiirnám, hogy a keverék kutyát gazdái miért szenvednek kissebségi komplexusban???? merthogy állandóan ők matekolnak az ilyen dolgokon. kutya, kutya, nem mindegy? án sportolok, ergo célirányosan választok fajtát. és??? viszont a multkor hazacipeltem egy közel 100 éves keveréket, mert különben elpusztult volna. és még sosem állitottam egymás mellé a "korcsot" a 12 fajtatisztával, hogy akkor most nézzük csak mi a különbség közetetek??? mellesleg erre a keverékre, már ráköltöttem közel 100 ezer forintot, mert annyi baja van, mit a legidősebb törzskönyvesem a ki 10 éves, 3-szop volt beteg.
2014. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 A kérdező kommentje:
az egy dolog, de ezt te már a halálból hoztad vissza azt írtad, akkormeg mit vársz tőle?
2014. júl. 15. 21:51
 35/67 anonim ***** válasza:
0%

nem olvastam el az összes hozzászólást, csak elmondom a dologról a saját véleményem, amiért valszeg majd megköveznek:))) szóval, "hivatalosan" az én kutyám is korcs, hiszen nincs tk-e, de amire ezt az ágat "szaporítják" azoknak általában nincs, mert a munkavonal általában nem "fér bele a standadba". viszont, teljesen más a "követelmény" egy "dolgozó" kutyával szemben, mint egy show-vonallal. ezzel nem azt mondom, hogy tk-es kutyák nem valók munkára. de, az is igaz, hogy egy "utcai mix" nem feladatra lett szelektálva. persze ettől még még lehetnek ügyes házőrzők, és akár dolgozhatnak is, de nyilván a "vér hígulás" miatt kevésbé "tevékenyek".

aki szereti a kutyáját, annak úgyis mind1, hogy van tk, vagy nincs!

2014. júl. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 A kérdező kommentje:

oké, ez rendbe van.

de itt több válasz amit már írtak az nem tartozik az én kérdésemhez, hanem nagyrészt okoskodás, amire nem voltam kíváncsi

2014. júl. 15. 22:33
 37/67 anonim ***** válasza:

érzékeny téma, ezért mindenki másképp reagál, és más a véleménye, ezért nem kell megsértődni. nem vagyunk egyformák.

annyit azért még megjegyzek, hogy természetesen az értelmetlen-céltalan szaporítást én is elítélem.

2014. júl. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 A kérdező kommentje:
szerintem nem sértődött meg senki, és a mixeket nem szaporítják, maguktól szaporodnak
2014. júl. 15. 22:46
 39/67 sippara ***** válasza:
100%
Azért ezt is pontosítsuk, nem "maguktól szaporodnak", van ezeknek a mixeknek egy-egy "ember" a közelében, aki gazdának hívja magát, csak épp annyit nem ér a kutya, hogy az egészségére vigyázzon, és annyira nem érdeklik a kutyák úgy általában, hogy nyugodt szívvel küld utcára évi ötöt-hatot, majdcsak lesz gazdájuk, vagy valami.
2014. júl. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 A kérdező kommentje:
igen énis ilyenre gondoltam, mert nálunk a községben minden 2 méterben látsz ilyen szegény kutyákat, és egy csomó koszos gazdi ha lehet gazdinak nevezni él itt
2014. júl. 15. 23:20
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!