Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ítélik el a keverék...

Miért ítélik el a keverék *korcsnak* nevezett kutyusokat?

Figyelt kérdés
valamennyi keverék kutyus néha sokkal jobb házőrző és hűségesebb, mint akármelyik tk- s, díjnyertes, túlcicomázott kutyus
2014. júl. 15. 17:32
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 sippara ***** válasza:
100%

"itt közbejátszanak a Lethalis gének, mert minden fajtatiszta kutya lényegében keverék mert több kutyafajtából lettek kitenyésztve, és túl sok gén keveredett bennük. ezért a legtöbb mixnek sokkal egyszerűbb a génállománya mint a fajtatisztának."


Az első válaszoló zseniális gondolata, amire bőszen bólogattál:

"pedig a valóságban minél több különböző DNS állomány keveredik annál erősebb lesz az állat immunrendszere meg úgy mindene"


Akkor most újra megkérdezem. Mi tudjuk, hogy miről beszélünk. TE tudod, hogy miről beszélsz?

2014. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 A kérdező kommentje:
akkor az a szakember se tudja akitől kérdeztem? ne nézd már őt hülyének, mert nem kapott volna diplomát ha nemtudja miről beszél
2014. júl. 16. 17:36
 53/67 A kérdező kommentje:
jah és akkor még azt is állítsátok be nekem hogy a labradorral kevesebb a gond mint egy mixel
2014. júl. 16. 17:42
 54/67 sippara ***** válasza:
100%
Egy tenyésztőtől származó, törzskönyves labival elég nagy valószínűséggel élete végéig csak oltásra kell járni, kevesebb esélye van még a DPre is, mint egy hasonló alkatú keveréknek, hiszen a felmenőit generációkra visszamenőleg szűrték a betegségre, és a "hibás egyedeket" nem tenyésztették tovább.
2014. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
100%
Írd már meg lécci, hogy mi is ennek a szakembernek a neve, nagyon kíváncsivá tettél.
2014. júl. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 A kérdező kommentje:
Unokatesómnak a törzskönyves, jó vérvonalú labija folyton beteges, a bűzmirigye begyullad mindig és sebesre csípik a legyek a fülét. És ez folyton ismétlődik
2014. júl. 16. 20:10
 57/67 A kérdező kommentje:
A szakember neve dr kosik
2014. júl. 16. 20:11
 58/67 anonim ***** válasza:
100%

Milyen Kosik? Magyar egyáltalán? Vagy valami kutyahúszabló kínai?


Amúgy a keverék kutyának is ugyan úgy kicsíphetik a legyek a fülét, és begyulladhat a bűzmirigye. Nyilván ahol sok a légy, ott ez a veszély áll fenn. Vagy gondolod, hogy a legyek úgy vannak vele, hogy "jaj némá' ott egy fajtatiszta kutya, menjünk arra, ne a keverékre, mert annak finomabb a vére/húsa"? Ez maximálisan a tartási körülményektől függ.


Nem értem mire jó ez, hogy játszott itt a mártírt. Te sopánkodsz az emberek miatt, akik előítéletesek, de közben te ugyan olyan előítéletes és rosszindulatú vagy. Ráadásul még tudatlan is. Mondd, miért kell megkülönböztetni a fajtatisztát a keveréktől? Nem lehetne csak szimplán szeretni ugyan úgy a kettőt, mint bármilyen más kutyát? Nem értem mit kell ezt túlbonyolítani.

2014. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 A kérdező kommentje:
képzeld hogy szlovák a szekember mint ahogy énis. és 2 dolgot mondtam a kutya bajai közül, ezen kívül a lábauval is baj van és stb. nemtudom miért kell kiforgatni más szavait, és ennyire bután ellenségesen válaszolgatni
2014. júl. 16. 21:26
 60/67 A kérdező kommentje:
csak sajnálni tudlak, nemvagyok kíváncsi buta beszédre, menjetek mást hülyíteni
2014. júl. 16. 21:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!