Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ítélik el a keverék...

Miért ítélik el a keverék *korcsnak* nevezett kutyusokat?

Figyelt kérdés
valamennyi keverék kutyus néha sokkal jobb házőrző és hűségesebb, mint akármelyik tk- s, díjnyertes, túlcicomázott kutyus
2014. júl. 15. 17:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Tudod mi a különbség faj és fajTA között???


És azt tudtad hogy minden fajTAtiszta kutyát keverékekből tenyésztettek ki?

Nem értem miért fáj neked egy fajTAtiszta kutya. .....

Az lehet hogy a te spanidnak mindig begyullad a füle, viszont képzeld az én tacsi mixemnek is. A ki ,, korcsom'' pici korátol van velem és a füleivel állandóan a dokit látogatjuk.

DE van fajTAtiszta Dogo Canariom is tenyésztőtől. 10 éves elmúlt, és az öregségen kívül kutya baja.

Pedig az egész életét átdolgozta ( ritkán még szokott jönni ) , túlélt egy baltás támadást is, és a védő ösztöne ugyanolyan mint fiatalon.

Ám a kettő között én se teszek különbséget. Az egészség egyed függő ugyanúgy mint az embereknél.

Attól hogy valaki allergiás valamire ( úri betegség állítólag ) nem biztos hogy nemesi a származása.

2014. júl. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező válaszaiból teljesen kitűnik, hogy semmilyen szinten nem ért a kutyákhoz, azok genetikájáról, viselkedéséről és fejlődéséről az égvilágon nem tud semmit, csak okoskodik bele a levegőbe. Amiket sippara írt, azok mind hiteles, tényszerű dolgok, de ha ennyire nem hiszel el semmit kérdező, akkor legalább olvass el pár könyvet a témában légyszi, mielőtt hülyeségeket hordasz össze.
2014. júl. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek sipparával, ne haragudj kedves kérdező, de nettó baromságokat írsz. Van/volt full keverék utcáról, és menhelyről befogadott kutyám és van fajtatiszta is. Eddig szerencsére egyikkel sem volt problémám. Amiket írsz, hogy a fajtatiszták kényesebbek, meg betegesebbek stb az mind a szaporítós "fajtiszta" kutyákra igaz. Egy normális igényes tenyésztőtől hozott kutyával sokkal nagyobb eséllyel az oltásokon kívül az életbe nem látod az orvost, míg egy keverékkel teljes lutri a dolog. Az utcáról befogadott keverékek nem úgy gondolkodnak, hogy én most keverék vagyok és baromi hálásnak kell lennem, mert befogadtál és baromira szeretsz engem. A fajtaiszta kutyákat ócsárolni legalább akkora rasszizmus, mint fordítva. Azt állítani, hogy a keverékek hűségesebbek fajtatiszta társaiknál kb annyira igaz, mint hogy minden szőke nő buta, vagy minden skót smucig.

Egyedek vannak különböző hozott génállománnyal,és különböző egyéniséggel.

Ha ezt nem érted meg, és inkább csak puffogtatod a butaságaidat, csak sajnálni tudlak téged.

2014. júl. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 A kérdező kommentje:
else hiszed hogy mennyi könyvet olvastam már, és mennyiszer néztem utána a kutyáknak, aztis az egyik könyv írta hogy a keverék kutyával kevesebb a gond ezért ajánlják kezdőknek, ez is biztoshogy igaz. és sok ember értett már egyet velem, mert igenis vannak olyan esetek hogy a meixeket lemondják hogy fujj ez csak egy korcs. én erra szeretnék válszt kapni hogy miért. a kérdésem az volt hogy mi ennek az oka hogy lenézik őket. de itt egyesek teljesen eltértek a témától és csak írják azt ami nem ide tartozik. azt írjátok hogy a fajtiszta kutya és a keverék között alig van különbség, na de akkor mostmár válaszoljatok a kérdésemre is, akkor ha semmi különbség nincs miért nézik le őket?
2014. júl. 16. 11:55
 45/67 sippara ***** válasza:
100%

Mostanra már biztos vagyok benne, hogy vagy valami speciális intézetből írsz, vagy trollkodsz, de azért megpróbálom újra.


"else hiszed hogy mennyi könyvet olvastam már, és mennyiszer néztem utána a kutyáknak"


Nem, nem hisszük el, mert ha egyet is olvastál volna, és/vagy rendelkeznél alapvető logikai készségekkel, nem írnál ekkora oltári baromságokat.


"aztis az egyik könyv írta hogy a keverék kutyával kevesebb a gond ezért ajánlják kezdőknek, ez is biztoshogy igaz."


Akkor az az egy könyv baromságot ír. Van ilyen, nem is egy.


"és sok ember értett már egyet velem"


Van egy mondás, miszerint "nagy az Isten állatkertje", ha másik irányból akarom megközelíteni a problémát, azt is mondhatnám, hogy állítólag a bolygó össz IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá. Egyszerűsítek neked: hát igen, sok az idióta.


"mert igenis vannak olyan esetek hogy a meixeket lemondják hogy fujj ez csak egy korcs. én erra szeretnék válszt kapni hogy miért."


Mert idióták. Ha ennél bővebb válaszra vágysz, kérdezz meg valakit, aki ilyet mond. Itt senki nem mondott, és nem is szokott ilyet mondani.

2014. júl. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
100%
Itt egyetlen ember provokál, az pedig te vagy. Hatalmas mellénnyel védesz egy várat, amit egy lélek sem támad... Az életben ki nem ejtettem a számon a "korcs" kifejezést, te jössz mindig ezzel. Kezdem azt érezni, hogy éppen te különbözteted meg a keverék kutyákat, és talán pont így akarod a lelkiismeretedet nyugtatgatni.
2014. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 A kérdező kommentje:
Már bocs de itt egyesek teljesen kiforgassák a szavaimat és nem értik mit mondok valójában.
2014. júl. 16. 13:42
 48/67 A kérdező kommentje:
egyébként a szakember azt mondta hogy igen vannak kutyafajták amik túlvannak tenyésztve és röviden kényesebbek a mixektől. itt közbejátszanak a Lethalis gének, mert minden fajtatiszta kutya lényegében keverék mert több kutyafajtából lettek kitenyésztve, és túl sok gén keveredett bennük. ezért a legtöbb mixnek sokkal egyszerűbb a génállománya mint a fajtatisztának.
2014. júl. 16. 13:56
 49/67 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező: azt hiszem az lenne a legjobb, mindenki számára, ha törölnéd a kérdésed.

szép napot, és kullancs mentes sétát! :)

2014. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 A kérdező kommentje:
szerintem is mert már olyanokra válaszolnak amit nem is kérdeztem, és fő hogy őkse értenek hozzá mint látszik
2014. júl. 16. 15:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!