Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya allergiás vakarózása...

Kutya allergiás vakarózása ellen mit lehet tenni? Pollen allergia.

Figyelt kérdés
Állatorvos szokott beadni szteroidos injekciót 5.000 ért, de nem szeretném tovább szteroiddal kezelni mert ártalmas és drága is. Van más alternatíva esetleg? Fürdetni nem tudom, fél a víztől.
2014. júl. 17. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Van más alternatíva, de az is drága. Keress holisztikus, homeopátiával, alternatív gyógymódokkal foglalkozó állatorvost.

Milyen pollenre allergiás egyébként a kutya?

2014. júl. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk, minden évben június, július, augusztusban jön elő nála. A homeopátia nem drága. :) Engem kezeltek homeopátiával, egy doboz bigyó 800 Ft. Utána nézek melyek azok a szerek amik csökkentik a viszketést neki.
2014. júl. 17. 09:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor szoktasd hozzá a vízhez, mert így a legkönnyebb folyamatosan elkerülni. És egyébként attól fél az állat, amit nem ismer. Enyéim is rettegtek tőle, türelmesen megszeretettem velük a vizet. Most pedig imádják. Muszáj sajnos lemosnod a szőréről a pollent, ahogy az embereknek is ilyenkor sűrűbben azaz napi szinten ajánlott a hajmosás.
2014. júl. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A homeopátia nem drága. :) Engem kezeltek homeopátiával, egy doboz bigyó 800 Ft. Utána nézek melyek azok a szerek amik csökkentik a viszketést neki."

Hát ha magad veszel neki szereket, az lehet, hogy nem drága, de ha elviszed ehhez értő állatorvoshoz, az az. Nem biztos, hogy te ki tudod választani a neki megfelelő szert.

Amúgy az almaecet is szokott segíteni bőrproblémákon, lehet tenni a kajájába/vizébe keveset, illetve vízzel higítva áttörölni a bőrt-szőrt, az élősködők sem szeretik. (Mondjuk én sem nagyon szeretem a szagát.)

2014. júl. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és próbáld meg a természetes táplálást (pl. BARF), ha tápot eszik, ahelyett.
2014. júl. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Félig barfozunk, ami azt jelenti, hogy két hét táp, két hét barf.

Almaecet jó ötlet, régen próbálkoztun vele, ivóvizébe tettem, de nem itta meg. Nem tudom, hogy tudném megszerettetni vele.

A víztől rettegés is érdekes, mert mikor voltunk nyaralni a hegyekben, ott simán belement a hegyi patakokba, de egy 52 kilós kutyáról van szó, én meg 48, elképzelni nem tudom, hogyan tudnám belerakni a kádba . . .

Sokszor mikor a hasát szeretném bevizezni, már akkor is hisztizik, sőt még a nedves törülközőt sem viseli el ha a hasára teszem.

Ki tudom választatni az alkati szert, ez nem probléma, hozzáértő segítségem is van és magam is értek a homeopátiához, de nem tudom a nyelve alatt tartani, ès ugye a homeopátia a nyálkahártyán keresztül kell felszívódjon, akkor használ.

2014. júl. 17. 22:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Állatoknál kevés vízben szokták feloldani és a folyadékot a pofa oldalsó részébe önteni, az állkapcsok találkozásánál a fogak és a bőr közti részbe, mint minden folyékony gyógyszert. De az előző kutyámat két és fél évig kezeltem majdnem Traumeel ill. Zeel tablettával, az is homeopátiás, neki pl. kevés tejes vízben feloldva adtam, hogy megigya és úgy is hatott. (Külföldi oldalon olvastam, hogy kajába, pl. májkrémbe is tehettem volna, volt, akinek úgy is bevált.)
2014. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor megpróbálom valahogy a szájába önteni, ha nem megy, akkor marad a kajás megoldás.

Traumeelt és Zeel-t is szedtem. A Traumeelt kifejezetten hatékony. Külföldi oldalak ódákat zengnek róla és valóban hatásos.


Köszi.

2014. júl. 18. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!