Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon agresszív németjuhász...

Nagyon agresszív németjuhász kölyök. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
3 hónapos NJ kan eléggé agresszívan viselkedik szinte minden helyzetben. Nem engedi, hogy megsimogassam, erősen megharapja a csuklómat, bokámat (úgy tűnik játékból), leszakítja rólam a nadrágot is :) Etetésnél morog ha közel megyek hozzá. Sok megoldást kipróbáltam már: megbüntettem a harapás pillanatában - megpaskoltam a fenekét, rákiabáltam, próbáltam nyugtatni is, kifárasztani játékkal de nem sok sikerrel jártam. Van rágócsontja, labdája fogerősító rágófalatokat is kap. Egyszerűen nem tudom elérni, hogy tiszteljen és elfogadjon "falkavezérnek", pedig türelmesen próbálkozom. Valakivel történt már ilyen? Hogyan neveljek belőle jó kutyát? (nincs pénzem kutyasulira). Mellesleg a feleségem nemsokára szülni fog és nagyon aggaszt, hogy agresszív kutyánk lesz a gyerekünk mellett.

2014. júl. 17. 15:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Imola Ágnes köszönöm az infót és a többieknek is. Természetesen ezt a módszert nem szabad sokáig alkalmazni.
2014. júl. 18. 10:46
 12/18 anonim ***** válasza:
számolj be a fejleményekről, engem érdekel :) a fülei még kajlák? nagyon cuki lehet.
2014. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Az egyik már áll fullosan, a másik még nem teljesen :)
2014. júl. 18. 15:44
 14/18 anonim ***** válasza:
fotód van esetleg? :)
2014. júl. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Holnap készítek és belinkelem ide.
2014. júl. 18. 15:52
 16/18 Pusisz ***** válasza:
100%

Annak kell történnie amit Te akarsz, és akkor amikor Te akarod. Te kezdeményezel és Te fejezed be (amikor Ő még szeretne játszani)..

Nem félnie kell Tőled, hanem tisztelni. Ok nélkül nem büntetünk. Egy ARANYSZABÁLY: Ha bünteted, vagy leszidod, összehúzza magát, pár perc múlva KELL A FELOLDÁS! Odahívod jutifalat, simi-simi, nagy dicséret, mert odajött. (ha nem akar jönni, menj oda, mutasd meg a virslit, hogy van nálad, ellépsz és úgy hívod) Bíznia kell benned! Látni fogod ahogy leesik egy szikla Róla, hogy mégis szereti a gazdi. Mielőtt lelépsz Tőle (bemész a házba) pozitív dolog történjen! Simi, pár jó szó nyugodt hangon.

Úú, még egy dolog! Ha valamit szétszedett, sohase büntesd úgy, hogy odahívod a tett helyszínére, és nyakon-vágod. Arra fog emlékezni, hogy Hívtad-Jött-Bumm! (El kell kapni a pillanatot amikor gengszterkedik) Ha hívod, mindig POZITÍV legyen! => Ha felnő is jönni fog első szóra!

Sok örömöt Hozzá!

2014. júl. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A kutya azóta jól viselkedik! :) Tart tőlem, jön ha hívom, a harapdálást abbahadja ha rászólok. Úgy tűnik kell egy minimum szigorúság, akárhogy sajnálja az ember.
2014. júl. 20. 16:29
 18/18 A kérdező kommentje:

A képen a kutya kb 11 és 12 hét között.

[link]

2014. júl. 21. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!