Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hirdetési oldalon miért írják...

Hirdetési oldalon miért írják ezt a kutyákhoz?

Figyelt kérdés
kerestem kutyákat is ilyenek voltak hogy "használt, alig használt, újszerű" mi ez valami tárgy? :OO

#kutya #kutya hirdetés
2014. júl. 17. 23:08
1 2 3
 11/22 sippara ***** válasza:
100%
Ha fajtatisztát akarsz, meg egészségeset, mit keresel bármilyen hirdetőoldalon??? Egyébként igen, az ottani eladóknak bizony tárgy, amibe belefeccölik a lehető legkevesebb időt, meg pénzt (a kölykök egészségének, fejlődésének kárára), és ahhoz képest próbálják a legmagasabb összeget elkérni olyan balekoktól, akik körülbelül annyira értenek a kutyákhoz, hogy elöl ugat, hátul szarik.
2014. júl. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
és ezt most mért mondjátok láttátok azt a kiskutyát mert szerintem nem az orvos meg látta és azt mondta egészséges meg tökéletes és minden papírja rendben volt.. miért akkor hol hirdetnek? Ha annyira "rossz" mert olcsó volt akkor miért mondott mást az állatorvos mert annak is csak a pénz kell??
2014. júl. 18. 00:10
 13/22 sippara ***** válasza:
100%

"miért akkor hol hirdetnek?"


Nagyrészt sehol. Megnézed a kutyákat kiállításon, vagy utánakeresel a fajtának és a kenneleknek az interneten, és TE felkeresed a tenyésztőt.

2014. júl. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Az állatorvos sem fog ellene beszélni a lelkes,leendő ügyfelének...Ha bischon,akkor is ráhagyja,ha messze nem az.Persze nem minden szaporítvány beteg,de hogy felnőve milyen nyavalyák jönnek elő..Mindegy.Az ilyenek tartják el az olyanokat.
2014. júl. 18. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt tisztázzunk valamit:


45-e Ft. ért ő nem TK-s Bischon vett. Törzskönyvet biztos nem adtak hozzá a törzskönyv tartalmazza a szülőket, nagyszülőket a kutya törzskönyvi nevét és számát.


Az oltási könyv ( mert sokan keverik a TK-val) az csak az, hogy ki a tulajdonos mi a kutya neve állítólagos fajtája és oltásai.


Fajta jellegű keverék: Pl a barátnőd Bischon-ja fajtajellegű keverék. Azaz hasonlít valamelyik fajtára de mivel nincs TÖRZSKÖNYVE ezért keverék mivel nem tudod bizonyítani, hogy igen is Bischon volt az üknagyanyja is.


Fajtatiszta: Olyan kutya akit tenyésztőtől veszel kennelből. Ez a kutya szűrt TK-s szülőktől származik. Minimum ára 100 000 Ft. Hirdetős oldalakon nem hirdetnek mivel az szégyen számukra. Van egy csomó kennel keress fel egyet amiben lesz kölyök.


Szaporító: Olyan személy aki a legolcsóbb és egészségtelen tesco-s pedigree-n neveli a kutyáit és a kölyköket is csak azért, hogy azt minél hamarabb akár betegen is elpasszolja apró pénzért mert csak a pénz érdekli. Van némelyiknek 30-40 kutyája is , egész életüket ketrecben élik le és csak szülnek fél évente. Azt se tudod, nem-e az apjával, vagy a testvérével pároztatták be a szukát. Nem-e lesznek degeneráltak vagy betegek a kölykök ( ezt egy orvos ránézésre neked nem állapítsa meg).



Orvosok: Na ők aztán tényleg mindent mondanak csakhogy megmaradjon a kuncsaft. Ránézésre megállapítottam a kutyámról, hogy egészséges, de valójában vese problémás és ha nem figyelek oda az étrendére megdöglik. Az orvosok csak a pénzre mennek ( tisztelet a kivételnek ami ritka). Ők beoltanak minden szaporított kölyköt ( jobb esetben ha elviszi a szaporító beoltani és nem parvósan adja oda és megdöglik a kutya 3-napra rá őt meg nem tudod elérni mert tojik a fejedre) Az orvosoknak minden kutya plusz pénzt jelent, ha csak TK-s kutyák léteznének akkor kevés embernek lenne kutyája így kevesebb járna hozzá és kevesebb lenne a pénze is.


Ezek után ha elolvastad egyáltalán gondold meg mindent. Amúgy kíváncsi vagyok nagyon kérlek küld el pm-ben mi a barátnőd kutyájának törzskönyvi neve. KÉRLEK. Én ezt nem idegesítés céljául írtam le, csak helyre tettem pár fogalmat.

2014. júl. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

"Márkás kutya"


Te sem vagy különb mint ezek -.-"

És 45-ért nem fogsz találni TKs kutyát. Mondjuk az sem igaz, hogy 100 alatt nincs, mert a mi kutyánkat 70-ért vettük volna, mert nem híres kennel(Havanese), és csak azért nincs TKe, mert akkor vettük, amikor volt ez a MEOE probléma, és pont akkor nem állítottak ki. De anyakutyának a szűrései megvannak, előző alom és az utána következő almoknak van TKük.

2014. júl. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem való kutya. A kérdésedben még fel vagy háborodva, hogy tárgyként kezelik, de te beszélsz "márkás" kutyáról, meg lekorcsozod a menhelyeseket. Már most elárulom, hogy amit jófogásról veszel 40e forintért semmivel sem lesz kevésbé "korcs" mint a menhelyes kutyák, mert pontosan ugyanolyan keveréket kapsz ilyen áron még akkor is ha azt mondják, hogy nem az. A menhelyeken rengeteg olyan olcsón vett "fajtiszta" kutyát adnak be a hozzád hasonlók, ami fél év múlva nagyjából sem hasonlít az adott fajtára érdekes módon.
2014. júl. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
#16 attól tartok le lettél húzva, az én kiskutyám is akkor született amikor volt ez a nagy felfordulás a MEOE-nél. Annyi történt, hogy a tk-et csak most kaptam meg nemrég, de attól még megkaptam, csak hatalmas csúszással.
2014. júl. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
ha hiszitek ha nem (és nem hazudok TK-s a kutya) és nem oltási könyv volt nem akarok hülyeséget mondani de ott voltak a szülők nevei 3 (talán 4 generációnyira visszavezetve) meg tudom különböztetni az oltási könyvtől -.- egy ilyen nagy sárga lap rajta van a tenyésztő neve címe a kutya fajtája meg hogy néz ki
2014. júl. 18. 11:42
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom figyelmedbe: [link]
2014. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!