Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogyan vehetném...

Szerintetek hogyan vehetném rá az anyósomat arra hogy elvihessem hozzájuk a kutyámat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 8 hónapos Yorkim és nem szeretem otthon hagyni mert akkor mindig nagyon depressziós. De én meg mostanában elég sokat vagyok a barátomnál. Hozzá teszem hogy a kutyám szobatiszta, nem hullik a szőre és nem bolhás. Benti kutya ezért nem is koszos. Sos. 17/L

2014. júl. 18. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Megkéred, hogy vihesd. Ha ellenkezik, tudomásul veszed. Mindenesetre számíts rá, ha nem kedveli a kutyákat, később is problémáid leshetnek vele miatta.
2014. júl. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát pont ez az hogy szereti a kutyákat meg az enyémről is azt mondja hogy úgy megnézné, de mégsem engedi hogy itt legyen velem.
2014. júl. 18. 17:42
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

A kutya nem tud depressziós lenni.A gazdi tudja elrontani a kutya nevelését,ammiért a kutyának szeparációs szorongása lesz, és/vagy nagyon nagy gondok vannak a falkasorrenddel.

A kutyát meg kell nevelni,mert cirka (jó esetben) 10-15 éves élete során bizony lesz olyan,hogy nem viheted magaddal és neki ezt hulla nyugodtan el kell viselni,mindenféle fennakadás nélkül.


Ha anyós (miért anyós 17 évesen???) nem engedi,akkor nem viszed.Ha engedi,viszed.Ettől függetlenül meg kell nevelni.

2014. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
(Anyós jelölt) azért tud depressziós lenni ugyan is anyukámanak is van egy yorkia és csak vele foglalkozik az enyémet csak megeteti. És mindig mikor beszélek vele telefonon mindig mondja hogy a kutya le van törve azért mert nem vagyok otthon.
2014. júl. 18. 18:06
 5/7 KGabi0000 ***** válasza:
77%
Az én kutyám sem ugrál örömében ha otthon hagyom,de vannak olyan helyek,ahova nem lehet kutyát vinni,de attól még nem debressziós,csak szomorú,ehhez hozzá kell szoknia.
2014. júl. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kutyák nem képesek ilyen érzelmekre.Az emberek depressziósak,a kutyák szoronganak.A szorongásnak sok oka lehet,legtöbbször nevelési hiba,a kutya nem él kiegyensúlyozottan,mert a gazda rosszul kezel egy bizonyos helyzetet.

Ezt a helyzetet te is rosszul kezeled.Nem a probléma okát akarod megszüntetni,csak a tünetet kezelni.Nem azt akarod elérni,hogy a kutya bármikor nyugodtan ellegyen egyedül,hanem inkább nem hagyod egyedül(ami képtelenség,mert lesz és van is olyan helyzet,hogy egyedül kell hagynod).

Azt kellene megtanítanod a kutyával,hogy semmi nem történik,attól hogy te elmész.Mindig visszajössz.Na meg hogy te vagy a főnök és nem ő.Ehhez rengeteg segédanyagot találsz az interneten,youtube-on is van rengeteg videó,de a legjobb lenne,ha elmennétek egy kutyaiskolába,ahol szakember segíteni a probléma kezelésében.És jó buli is a kutyával iskolába járni,tökéletes kikapcsolódás neked is és neki is.

2014. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a tanácsot már tervezzük egyébként egy ideje csak elég messze van tőlünk a kutyasuli. :( meg oda kötelező a szállító box. És köszönöm hogy normálisan válaszoltál és nem kiosztóan. :)
2014. júl. 19. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!