Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a nevelőapáma...

Hogyan vegyem rá a nevelőapámat, hogy elvihessem sétálni a kutyát? L/14

Figyelt kérdés
Két kutyánk van. Mind a kettő a nap nagy részét a kertben tölti. Senk nem viheti őket sétálni, csak a nevelőapám(persze ő "nem ér rá" pedig az egyik kutya kifejezetten szenved, mert hatalmas a mozgásigénye, de kicsi a kert. nekem lenne időm sétálni vinni, szívesen mennék vele futni is) -.- az a mániája, hogy rosszra neveljük őket, és nem akarja azt, hogy a kutyák idegenekkel barátkozzanak. Mire lenne jó az, ha egy kutya rámorog az idegenekre? Az egyik kutya 2, a másik 3 éves, ÉN tanítottam meg őket a helyükre menni parancsra, ülni, maradni, apportírozni, értek a kutyákhoz, (egyszer hullot az egyik kutya szőre, az állatorvos azt mondta rá, hogy bolha excéma, én rávágtam hogy szerintem meg hormonzavar. nem használt a gyógyszer amit az orvos felírt, ezért kenetet vett, és amikor visszajött az eredménnyel, odajött hozzám, hogy igazam volt: hormonzavar! ) látom rajtuk, ha valami bajuk van. Az egész családból csak rám halgatnak, az az érzésem, hogy a nevelőapám valamilyen szinten irígy, hogy hozzám állnak közelebb a kutyák. 14 éves vagyok. Jövőre Gimnáziumba megyek. Felelőségteljesen viselkedem. Akkor mégis miért ne vihetném sétálni a kutyákat? :/ Hogyan vehetném rá, hogy LEGALÁBB a nagy mozgásigényű kutyánkat elvihessem sétálni, ha látszik rajta, hogy már bedilizik szegény a bezártságtól? :S
2011. máj. 3. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem szar le a nevelőapádat és vidd el nyugodtan sétálni a kutyákat.
2011. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
*szard le
2011. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is!

Miért mit tud tenni ha elviszed a kutyát sétálni?

Vagy vidd akkor ha nincs otthon,gondolom nem ül egész nap otthon?

2011. máj. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Így van! Nyugodtan vidd el őket sétálni...
2011. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem akarok balhét otthon. Szeretném, ha békésen lehetne vele kompromisszumot kötni. Olyannal szokott fenyegetni, hogy eladja a kutyákat(fajtiszták, törzskönyvük van, tehát még nem is járna rosszul), és én azt nem élném túl. Nagyon sokat jelentenek nekem, de a nagy mozgásigényű kutyánk már tényleg kezd megőrülni a bezártságtól :S fel-alá rohangászik a kertben(van hogy majd' egész nap), pedig semmi oka nincs rá, ha kinnt vagyok, akkor sem hagyja abba, pedig olyankor mindig jön utánam, és ha lefekszek napozni odabújik a lábamhoz :/ de most többnyire csak futkos fel-alá :S Szeretném, ha békésen meg lehetne oldani :(
2011. máj. 3. 14:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha megpróbálnál leülni, békésen, nyugodtan megbeszélni vele a problémádat. Kicsit próbálhatnál hatni rá érzelmileg is, hogy mennyire fontos Neked az ő véleménye, de fontosak számodra a kutyák is. Elmondhatnád neki, amit a kutyáitokról tudsz, a lényeg, hogy mindezt szeretettel és nyugodt hangnemben mondd. Többször hangsúlyozhatnád, az ő személyének, véleményének a fontosságát, és hogy elvihetnéd őket titokban is, de nem akarod, mert TISZTELED a nevelőapádat, és a véleményét...

Nehéz harc, de ha szerettel és okosan közeledsz hozzá, megnyerheted ezt a csatát, és talán megengedi, hogy kividd a kutyákat sétálni.Sok sikert!

2011. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szia! Nevelőapád nem tud vmi sokat a kutyákról :/ ponthogy szükség van arra hogy emberek és más kutyák közé is menjenek a kutyáitok .Igy szocializálódnak!.Ha a kutya jól nevelt akkor nem fog rámorogni az idegenekre!Szerintem ha nincs otthon nyugodtan vidd el őket sétálni, de azért próbáld meg megbeszélni vele!Gyüjts össze a lehetséges összes indokot!Mond el aztis amit most mondtam a szocializációról.

Bár ahogy elnézem lehet h nem azért nem engedi el őket veled mert "elrontod" őket, hanem szimplán "csakazértse" indokból :/ sajnos akkor tényleg nemtudsz ezzel mit kezdeni ...max kilógsz velük néha...

2011. máj. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
EZ egy idióta. Amúgy kié a kutya a tied vagy az övé tehát te vetted illetve neked lett véve vagy a nevelő apádé? Mert ha a tied akkor szard le mit mond
2011. máj. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A kommentem utáni első: köszönöm, ha kicsit összeszedem magam, megpróbálom :) csak elég idegbajos tud lenni néha, ha valamin nagyon bepöccen, elborul az agya, és nemnagyon lehet vele normálisan beszélni :/ de ez volt eddig a legjobb tanács :)


2. : szocializálnom sikerült őket, végtelenül barátságosak az emberekkel (pont ez a baja a nevelőapámnak, mert az a mániája, hogy majd biztos elviszik őket, ezért nem akarja h emberekkel legyenek, ami szerintem marhaság), a kutyákkal is hamar megbarátkozik mind a kettő :)


3. nevelőapámé mind a kettő kutya.... kb magának vette őket... mindha egy gyerektől el lehetne tiltani egy kiskutyát... nah mind1 :)

2011. máj. 4. 14:09
 10/16 anonim ***** válasza:

Komment utáni első vagyok: Nehéz harc lesz, és nem lesz könnyű. Úgy látom, itt igazából nem is a kutyák a probléma, hanem inkább a nevelőapád szeretné kimutatni, hogy ő az úr a háznál. Gondolom, nem születésed óta nevel, ezért így akarja kimutani, elérni, hogy ő is valaki, aki pótolni akarja az édesapádat.

Ezért légy okos, és higgadt! Próbálj meg vele nyugodtan beszélgetni, más (apróbb) dolgokban is a tanácsát kérni. Hónapokig tartó folyamat lesz, és nem lesz könnyű. De ha olykor a nehezedre is esne, csak gondolj szegény kutyákra!Ez majd erőt ad. Próbálj meg nem vitatkozni vele, szót fogadni neki, és nem utolsó sorban, beszélgess erről -és másról is anyukáddal is.És meglátod, ha kialakítasz egy jobb viszonyt vele, megenyhül, megbeszélhetitek ezt ba kutyázást is, megengedi majd, hogy elvidd sétálni.

Nagyon nehéz feladat, főleg 14 évesen. Hisz már van önálló véleményed, jogilag meg még gyerek vagy. De okosan kezelheted már most is a helyzetet,és ha ügyes vagy, Te fogod őt irányítani.

2011. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!