Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne bátrabb 5...

Hogyan lehetne bátrabb 5 hónapos német boxerem?

Figyelt kérdés
még a kajáját sem védi a többi kutya elől inkább elmegy onnan meg azt se szeretném ha minden emberrel ilyen barátságos legyen!!!!! tudom hogy még fiatal de meg kell valahogy bátorítanom !!!!! előre is kösz
2010. jan. 9. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
5 hónapos, még kölyök, a boxer amúgy sem egy örző védő fajta... milyen többi kutya elöl nem védi meg a kajáját??
2010. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
hmm... nekem boxerem van:D én úgy játszok vele hogy van ilyen régi ruhám és azt szoktam vele idegesíteni majd ra ráharap akkor húzom, hogy erölködjön;)
2010. jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Winner of Royal Hill ***** válasza:
79%

Első te minek írsz ha csak marhaságot tudsz írni?? Ha a boxer nem őrző-védő kutya akkor mi?

Kedves kérdező:

Ne etesd őt a többi kutyával együtt,hogy ne tudják elvenni tőle. Lehet hogy örökre ilyen tutyimutyi marad,de általában az ivaréréssel kicsit komolyodnak.

egyébként még kölyök,ne várd tőle hogy vérmes legyen,arra még ráér.

2010. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát pl van a barátomnak egy 5 hónapos németjuhásza attol se akkor az egyik nek egy 3 hónapos valami utcai vegyes attol se kül... én is szoktam rongyozni vele
2010. jan. 9. 19:28
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

ha a kajájájba akarki bele nyulhat az baj! még 5 honaposan is . valami idegen emberrel akivel keveset talalkozik a kutya egy kis ostorral es egy hurkaval mennyen ki hazhoz hti 1szer es idegesiccse fel

hurkat doblja neki te meg kozbe biztassad es simogassad kozbe a hatat. par honap utan jöhet a kar. onnantol kezdve nem lesz fosos!

2010. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azonkívül, hogy nem védi meg a kajáját, miben nyilvánul meg a félénksége, illetve te mit értesz bátorítás alatt???

A boxer egy nagyon barátságos családi kutya, max ugat a kerítésen belül, de én még nem láttam boxert, aki kishíján ne ugrott volna a nyakamba örömében.

2010. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát pl az se nagyon tetszik hogy minden emberrel ijen barátságos
2010. jan. 11. 07:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A kölyök kutyánál még az a jó, ha nyitott az emberek, másik kutyák felé. Ha azt akarod,hogy ne haverkodjon senkivel,nem kell engedni, hogy idegen ember simogassa, játsszon vele.

De,ha nem változik meg, akkor sincs semmi baj. Felnőtten tökéletesen fogja tudni, ki az aki jó szándékú és ki nem.

2010. jan. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy 5 hónapos kutyánál az a jó, ha nyitott, barátságos, stabil, kiszámítható, érdeklődő.

Ne legyél türelmetlen, és ne próbáld vadítani semmilyen formában.

1-másfél éves korára kifejlődik, elkezd kialakulni a felnőtt kori jelleme. Ivarérett lesz, előjönnek a területvédő ösztönök (házőrzés).

Olyan dolgokra tanítsd meg, hogy ne ugorjon más ember nyakába, ne fogadjon el tőle ételt, ezt már most is elkezdheted.

Ahogy erősödik a ragaszkodása, szeretete, bizalma, úgy fog egyre jobban elfordulni az idegen emberektől, kevésbé fogja keresni a társaságukat.

Arra megkérheted az embereket, akik találkoznak a kutyáddal, hogy ne üdvözöljék kitörő örömmel, hanem hagyják békén.

Sokkal jobb egy barátságos, ismerkedni akaró, mint egy fejét elhúzó, esetleg elutasításból harapni vagy odakapni akaró kutya (tapasztalat, hidd el!).

2010. jan. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én is attól féltem, hogy tutyi mutyi lesz a kis boxerem amikor ennyi idős volt. ugyan ezt kérdezgettem én is, de szeretnélek megnyugtatni: a boxer későn érő típus, nem lehet egy német juhászhoz hasonlítani, egész más természet.


az enyém most lett 1 éves, már látszik, hogy kezdi védeni a tulajdonát, a házat, mostmár kiáll magáért a többi kutyával szemben is (ezt nem úgy értem, hogy verekedős lett)


szóval csak legyél türelemmel, bár megkomolyodni sosem fog, de felbátorodik rendesen.


a rongyozás egyébként valóban nagyon jó ötlet, esetleg vehetsz neki egy hurkát amit tépkedhet. ennél meg a rongynál arra kell figyelni, hogy nem szabad ott hagyni neki játszani. ezt csak akkor amikor te előveszed és játszotok. néha engedd, hogy elvegye ez növeli az önbizalmát. de nélküled ne játszon vele.


sok sikert

2010. júl. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!