Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves Hölgyek és Urak!...

Kedves Hölgyek és Urak! Segítséget szeretnek kérni kutyaválasztásban. Nagyon sok kutyus tetszik, de nem tudom hogy igazán melyik illene hozzám?

Figyelt kérdés
Elsősorban kis testű kutyusra (kb 12 kg-ig) gondoltam, leginkább rövid szőrű lenne a legjobb, vagy olyan amelyiknek nem kell rendszeresen vágni a szőrét. Társasházban lakom, és bár tudom minden kutyának bezártság ha nem szaladgálhat kertben, de van amelyik jobban viseli az ilyen körülményt, illetve szomszédok miatt előnyösebb volna egy nem túl ugatós fajta. Munkámból adódóan sajnos nem engedhetek meg magamnak egy magas energiaigényű kutyát, de természetesen reggel-este vinném sétálni és a játék se maradna el =) Nem kizáró ok, de előny ha nem hullik a szőre. Szülőknek van egy bolognese kutyusuk, és nem állandó, de rendszeres jelleggel találkoznának és jó lenne ha nem bántanák egymást.
2014. jún. 3. 13:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
48%

aha szóval te elmondtad hogy mit szeretnél.

Egy hétig otthon kell lenni a kiskutyával így ki kell venned szabadságot.

esetleg látogass el menhelyekre ahol elmondod az igényeidet és igyekeznek hozzád illő kutyust találni.

2014. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
53%
Napi 3-4 séta a MINIMUM, ez menne?
2014. jún. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Imola Ágnes ***** válasza:
67%

Kis testű, rövid szőrű., kis mozgásigényű. Ezek a kutya jellemzői, minden más nevelés kérdése. Ennek minden harmadik menhelyi kutya megfelel. Viszont... figyelembe kell venni, hogy mire van szüksége egy kutyának. Napi szinten le kell fárasztani, foglalkozni kell vele, aha kölyök, akkor 2-3 óránként séta. Egy felnőtt kutyát is minimum 3 szor le kell vinni. Kérdéses az is, hogy mennyi tapasztalatod van?

Volt -e már előző kutya?

2014. jún. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%

Menhelyi, mivel nem fajtabolond a kedves kérdező :) Minden féle, fajta, nemű, méretű, szőrű, színű, korú kutyus van. A gondozók ismerik a kutyákat, el tudják mondani, melyik felelne meg Önnek a leginkább.

Ha fajtatiszta kutya kell, akkor a fajtamentőket tudom ajánlani, szinte mindegyik fajtának vannak már mentői.

2014. jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
családban és rokonságban is van menhelyes kutyus, sajnos a többségük vagy öreg vagy nem tudják a korát megmondani, illetve nehéz őket nevelni és tanítani, mivel lelkileg sérültek, vagy félősek nagyon, vagy kiszámíthatatlanok. ha akad köztük fiatal, mivel keverék így nem tudják mekkorára nő meg és hogy mennyire bírná a társasházi "bezártságot". nem feltétlenül kell kölyök, csak ne legyen öreg. 1 hét szabit erősnek érzem, pár nap elég hogy megismerje a helyet és összeszokjunk, mivel felnőni nem fog 1 hét alatt. 2-3 óránként séta? ismerősöm kutyája tömbházban van és kiskora óta hozzá van szoktatva hogy 10-12 órát lakásban van és reggel meg este sétál egy fél órát, lakásban meg játszik, és nem piszkít be, estére meg lefárad és nem öreg kutya, igaz kistestű. nekem még nem volt kutyám, de görényem viszont igen. szülök kutyájával évekig én foglalkoztam, tehát nem lenne új a dolog. nem vagyok fajtabolond, szeretek minden állatot, a szívemhez legközelebb a border collie áll, viszont számára abszolút nem megfelelő lenne ez a tartás, nekik mindenképpen kertesház kéne stb
2014. jún. 3. 13:56
 6/27 anonim ***** válasza:
Igen, a kölyköknek 2-3 óránkénti séta kell, hogy szobatisztává lehessen őket nevelni. Esetleg a westiet, bologneset, havaneset, máltait, uszkárt, és a yorkiet tudnám ajánlani, ezek kistestűek, bár a yorkie, uszkár és westie nagyobb mozgásigényű.
2014. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%

2X fél óra??? NEM ELÉG! Ez már állatkínzás kategória, hosszú távon komoly egészségügyi károsodással, valamint a kutyának is szüksége van friss levegőre, a többi kutya társaságára. 2Xfél óra NEM ELÉG!

A mi napunk egy masztiffal, köztudottan a leglustább kutyusok:

Reggel 20-30-40 perc (ha 20 perces csak, akkor rögtön miután hazaérek onnan ahova megyek, viszem le), de hétvégente akár egy óra.

Télen 4-kor indul a délutáni móka, nyáron 6-kor. Ha jó az idő és ráérek lent vagyunk 2 órát is, hidegben csak 1 órát, az átlag másfél-2 óra.

Ezután este 10-11 körül egy 15 perces egészségügyi sétára megyünk.

Ezzel kielégítem a mozgásigényét, bandázhat minden nap a többiekkel, és 3X ürítheti a hólyagját. Ez épp ideális, kistestűnek ajánlott még egy egészségügyi séta, mert kisebb hólyag=kevesebbet tudják tartogatni.

2014. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 sippara ***** válasza:
60%

"nehéz őket nevelni és tanítani, mivel lelkileg sérültek, vagy félősek nagyon, vagy kiszámíthatatlanok."


Minden kutyát lehet nevelni, csak rá kell szánni az időt és az energiát.


"ha akad köztük fiatal, mivel keverék így nem tudják mekkorára nő meg és hogy mennyire bírná a társasházi "bezártságot"."


A méretet általában nagyon jól meg lehet tippelni, a "bezártságot" pedig az összes kutya (nagy- és kistestű egyaránt) úgy bírja, ha mellette megfelelően és rendszeres mozgatva és fárasztva van.


"ismerősöm kutyája tömbházban van és kiskora óta hozzá van szoktatva hogy 10-12 órát lakásban van és reggel meg este sétál egy fél órát, lakásban meg játszik, és nem piszkít be"


MÉG. Aztán 6-7 éves korától lehet alá/rápakolni a pelenkát, mert képtelen lesz tartani a vizeletét - és akkor abba a részébe, hogy ez miért és mennyire állatkínzás, most bele se mennék.


"nekik mindenképpen kertesház kéne"


Nem. A nagyobb mozgásigényű kutyáknak (meg egyébként mindnek) egy normális, igényeinek megfelelően gondoskodó gazdára van szüksége. A kert nem kötelező.


Tény: egy kistestű kutyának szüksége van napi 3 de inkább 4 sétára, amikből legalább egy hosszú, másfél-két órás szaladgálós-rohangálós-játszós, egy fél-egy órás mászkálós-szaglászós, és a többi rövid (15-20 perces) egészségügyi séta.


Ennek fényében gondold át, hogy meg tudnátok-e adni mindent egy kutyának, amire szüksége van - ha nem, ne szerezzetek kutyát csak azért, hogy "legyen".

2014. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
nem arról van szó hogy én napi 2x 30 percet akarom sétáltatni, azt mondtam van ilyen is, mellesleg 8 éves a kutya és nem kell pelenkázni. napi 3x biztosan tudnám, meló előtt, meló után (ami változó mikor végzek) meg este, természetesen pihenő napon több időt szánnék rá. nem kritizálást kértem, hanem fajtában való segítséget, de persze mindenhol vannak trollok.
2014. jún. 3. 15:03
 10/27 anonim ***** válasza:
79%
Hát amíg kicsi napi 5-6-szor el kell vinni sétálni. Terriereket nem ajánlok mert nagy mozgás igényűek. Társasági kutyák kilőve tekintve, hogy ők társaságra szorulnak. Csak akkor vállalj kutyát ha amíg kicsi 2 óránként le bírod vinni és amikor nagyobb akkor is 3-4-szer. Emelett tudod agyilag is fárasztani. És van pénzed egy fajtatiszta kutyára?
2014. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!