Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon morog a kutyám hasa,...

Nagyon morog a kutyám hasa, tegnap óta nem evett, de folyamatosan iszik! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Felhívtam az állatkórházat és mondták, hogy adhatok neki nospát, de semmivel sem tudtam neki beadni ugyanis semmi kaját nem fogad el, elfordítja a fejét!

Dokihoz csak este tudom vinni, mert nincs itthon az autó!

Ha nem javul addig akkor tuti viszem.

Jah és ő egy nagytestű újfoundlandi!



#has #morog a hasa
2014. júl. 20. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
úgy rakd bele a nospát a kajájába hogy ne lássa mert ha látja tudja hogy valami nem stimmel és azért se fogja megenni :)
2014. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kinyitod a száját és lenyomod a torkán, vagy becsukod a száját, összeszorítod és felemeled, majd vársz, míg nyel. Rá is fújhatsz az orrára.

A vizet elvenném előle és lassan mozgatnám.

2014. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2

Miért vennéd el a vizet előle?

fekete, nagy termetű kutyáról van szó, iszonyat melege van még a pincében is!

2014. júl. 20. 14:24
 4/13 A kérdező kommentje:

#1


Úgy próbáltam, de minden féle finom falatba (szalámi, virsli, konzerv..) próbáltam már!

2014. júl. 20. 14:26
 5/13 anonim ***** válasza:

A no-spa teljesen felesleges és én nem is vagyok benne biztos, hogy azt kutya kaphat-e egyáltalán. Valószínűleg ég a gyomra. Én ilyenkor, mikor a kutyámnak fortyog a gyomra, quamatelt szoktam adni, csinálok egy hetes kúrát. Persze az állatorvos mondja meg, hogy kilóra mennyit lehet neki adni. Illetve ezzel párhuzamosan diétáztatom (répa, rizs, csirkemell megfőzve húslevesfélének, majd 2-3 nap után már keverek neki bele tápot is. Illetve legutóbb ajánlotta az orvosunk a Venter nevű gyógyszert. Ez védi a gyomrát, nem lesz tőle semmi baja, nyugodtan lehet neki adni, de ezt is doki mondja meg, hogy hány kilóra mennyit kaphat/nap.

Általában ezek segíteni szoktak. Mióta adtam neki a ventert is (szintén egy hetes kúra volt quamatellel és diétával együtt), azóta semmi baja a gyomrának.


Egyébként ha viszitek a dokihoz, egy székletmintát nem árt vinni, mert lehet féregfertőzéstől is meg még egy sor dologtól. De az is lehet, hogy csak egy sima gyomorrontás vagy égés.

2014. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Ja igen. A gyógyszert, ha kajában nem fogadja el, akkor egyszerűen nyomd le a torkán, vagy tedd be a szájába és addig fogd össze a száját, míg nem nyel egyet, hogy biztosan lenyelje. Víz lehet előtte, amúgy is meleg van, hagy igyon, az fontos!
2014. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Vidd el dokihoz, mielőtt bármit adsz neki, akkor is, ha azt mondták, mehet a nospa.


Gyógyszert egyébként úgy adtunk be anno a kutyánknak, hogy betettük a szájába, összefogod a száját és felhatod a fejét, közben meg simogatod a torkát, hogy lenyelje. Jajj, remélem érthető...

2014. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Megint 5-ös vagyok. Elkerülte a figyelmemet, hogy nagytestű a kutyus. Akkor quamatelből mehet neki 2x1 a 40 mg-osból, de ha csak a minit adod neki, az is jó. Reggel este kaja előtt pár perccel érdemes odaadni. Mint írtam, diéta ilyenkor!

A venterből pedig mehet neki 3x1 (reggel, délben, este). Én a 40 kg-s kutyámnak kettőt adtam, de adhattam volna 3-at is, szóval a te kutyádnak is nyugodtan mehet 3.


Csinál ezekből egy hetes kúrát, aztán látod hogy alakul.


Ha végképp nem segít semmi, akkor van még a bolus, ami béltisztító, de ha nem muszáj, akkor ezt még ne add.

2014. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*hajtod
2014. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha morog a hasa, akkor valószínűleg megevett valamit amit nagyon nem kellett volna... Ez lehet valami puffasztó kaja vagy egy fél pár zokni is,mindenképp vidd orvoshoz.


De lehet fertőzés is. MINDENKÉPPEN vidd el dokihoz, mert ez nem normális!

2014. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!