Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan nagy baj ha...

Miért olyan nagy baj ha "kisbabának" tekintem a kutyám?

Figyelt kérdés

Mármint nem aggatok rá mindenféle idétlen kényelmetlen ruhákat kivéve télen mert nem akarom hogy megfázzon ha leviszem gügyögök neki szoktam neki adni abból amit én eszek puszilgatom velem alszik egy ágyban igen tudom ő tekinti magát a falkavezérnek azthiszem de ez miért baj?

Egyébként egy pici yorki mármint ezzel nem rossz neki vagy ha igen akkor miért rossz?



2014. júl. 20. 22:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Azért mert a kutya nem ember.

Ez így van, rosszat teszel vele, ha a kutyád nem tud felnézni rád (mint falkavezér) és betartani a szabályokat. Ilyenkor pedig elkanászodik, nem fogad szót, netán harapós kis görcs válik belőle, mert azt hiszi, hogy neki mindent szabad. Ettől függetlenül, ha egy gyereket kényeztetsz el, abból se sül ki semmi jó, mert lesz_rja a szülő tiltását, követelőző lesz, stb.


Ha saját szemmel akarod megnézni az eredményt, akkor tessék:

https://www.youtube.com/watch?v=-_RWM0zDg8Y

2014. júl. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Így van. Megfosztod a kutyaság egyik lényeges elemétől, attól, hogy falkában él, aminek nem ő a vezére. Az ágyba vitt koszról ne is beszéljünk. Úgysem érti a sok gügyögést meg puszilgatást.
2014. júl. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
mondjuk azt nem vettem volna észre hogy ne fogadjon szót ha esetleg ugat vagy a vendégeket molesztálná akkor elég rászolnom egyre határozottan és mutogatom az újamat tehát ezzel így nincs gond egyébként már 5 éves nem most került hozzám csak szoktam itt olvasgatni mit írnak az emberek és felmerült bennem
2014. júl. 20. 22:55
 4/15 anonim válasza:
9%
Nevelj helyette gyereket!
2014. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
de most komolyan mi baja lesz tőle mert boldog vidám ugrál egészséges akkor miért baj (és ha olyat csinálna szót fogad) akkor mi vele a baj?
2014. júl. 20. 23:04
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Az h max mázlid van ezzel a kutyával. Csinálnád ezt egy olyannal, amelyik mentálisan nem bírja el a falkavezérség súlyát... szerinted miért idegbeteg a legtöbb yorkie, már bocs? És képzeld, ez nem fajtajelleng, mert egy jó yorkienak igen erős ösztönkészlete és idegrendszere van. Csak a hozzá nem értő gazdák elcseszik. Az h neked szerencséd van, és nincs belőle problémád - vagy lehet h van csak nem veszed észre mert nem idegesít* - az egyéni szerencse...


* A legtöbb gazda addig észre sem veszi h mennyire félreneveli a kutyáját, amíg számára idegesítő probléma nem adódik belőle. Valaki még akkor sem...

2014. júl. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
talán tényleg azok, de szűrte őket például?
2014. júl. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ezt hogy érted hogy nem bírja azt hogy ő a falkavezér? :O mármint azt addig értem hogy ő tartja magát az elsőnek ilyenkor de lényegében semmi veszély nincs meg semmi amiről neki "gondoskodnia" kéne vagy mit nem bír el ezt ki tudnád nekem fejteni mert érdekel
2014. júl. 20. 23:16
 9/15 anonim ***** válasza:
bocsánat, téves helyre ment...
2014. júl. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának stressz falkavezérnek lennie, pláne ha ember a falkatag, aki richtig nem úgy fog viselkedni ahogy ő elvárja.

Stresszeli ha nem lát, mert jajmivan veled, neki vigyáznia kell rád. Stresszeli egy csomó mindennapi helyzet, mert alfaként neki kell döntéseket hoznia helyetted, ő felelős érted, ezt a terhet cipeli állandóan.

2014. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!