Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esély hogy mini,...

Mennyi az esély hogy mini, vagy extra mini Yorkie vagy bolognese esetleg havanese kutyust ingyen találok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 15:57
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondtam, hogy mini bolognese nincsen! Persze ha ez az álma, akkor xarja le, hogy a kutyáknak ez nem jó, már így is elég kicsit ezek a fajták! H*lye divatkutyások!
2010. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
39%
Gyere fel Pestre, a múlt héten dobtunk ki egyet, túl sokba került a tartása (ha szerencséd van még nem ették meg a kóbormacskák).
2010. jan. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
91%

Megint én vagyok, aki írta a kripli minikről a kommentet... Elmagyarázom, hogy értsd. A yorkik standardje 1,8 kg-tól indul. Ez az amit a nemzetközi szövetség még elfogad. Ez még "normális"

Tegyük át a dolgot másik dimenzióba... Azt mondjuk, hogy egy átlagos női magasság 165 centi... és mondjuk 150 centi a minimum, az ehhez elfogadott (értsd úgy egészséges súly 43 kiló) Na szóval hagy egy felnőtt ember 100 centi magas, és 30 kiló, attól még lehet egészséges, de sanszos, hogy nem az. Ugyanis valamilyen genetikai ok miatt, törpenövésű lett... Láthattál már ilyen embereket, nagy fej, nagy fenék, amorf járás... Ez egy genetikai rendellenesség.

Na most kérdem én, hogy ha mondjuk valaki kitalálná, hogy de jó, mindenki legyen ilyen, ez a trendi! És törekedjünk mindanniyan arra, hogy valamilyen úton módon ezt a génhibát ültessük a gyerekeinkbe!!!!


Egy yorki 1,8 kg-val olyan, mint egy 150 centis ember... Egy 90 dekás, meg olyan, mint egy 75 centis... Ennyi... Szeretheted, szeresd is, ő nem tehet róla...

Az undorító az, hogy szándékosan a tenyésztők ilyen kutyusokat "állítanak elő"!!!!!!!

Te csak annyit látsz, hogy jjaaaajjj de cuki, hogy ekkora. Innen emberként nézve , hogy 3 kiló, vagy 1, nincs nagy különbség...így is úgy is pici a kutya. De ha jobban belegondolsz, és megnézed, hogy egy adott fajtán belüli arányokról van szó, akkor kitűnik, hogy baromira nem az!!!!


Hidd el, ha egy kék bálna mellett úszik a világ legmagasabb, legalacsonyabb, legkövérebb, és legsoványabb embere, a bálna szemszögéből mind egy kis pöttömfing lesz :) De mi emberek tudjuk, hogy nem jó 600 kilósnak, 20 kilósnak, 230 centisnek, vagy 1 méteresnek lenni. Lehet úgy élni, csak ki van téve az ember rengeteg veszélynek. Ha ezt kaptuk ez van... De szándékosan előállítani gerinctelenség... És mindezt csak a pénzért...

2010. jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
uristen... én nem kioktatást kértem, hanem olyan emberek normális válaszát akiknek volt ezzel tapasztalatuk... nem tudom miért zavar itt egyeseket a másik izlése. nem gondolod hogy lakásban a nagy dögöket fogom tartani?! mert én meg azt itélem el nagyon erösen...egyébként egy tipp; olvassa el valaki hogy a bologneseket mire tenýesztették ki és azután szövegeljen. és ha valaki nem arról ir amit kérdeztem az fogja be :)
2010. jan. 9. 18:27
 15/33 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem most alapvetően nem a méret és a fajta kellene, hogy a válaszok középpontjában álljon, hanem a segítség! Végre egy ember, aki inkább örökbe szeretne egy ilyen kutyust fogadni és nem szaporítót akar gazdagítani. Az meg külön tiszteletre méltó, hogy lenne is pénze arra, hogy Tenyésztőtől vegyen, de inkább megmenteni szeretne egyet!

Ne legyetek már ilyen negatívak, inkább segítsünk neki, egészen biztos, hogy van ilyen, ha nem is az országban, de lehet, hogy mondjuk Ausztriában...

2010. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
54%

Aki örökbe akar fogadni az olyat fogadjon akinek szüksége van rá! Nem tudom hol élsz de az 50 dkg meg az 50 kg között van egy-két még változat! Egy csomó menhelyi kutyát tudok mutatni neked, mint gazdira vágynak. Van sok pici is de egyik sem menő mini yorki sajnos!

Csak azt fogd fel, hogy ez a kicsiség ROSSZ a kutyának! Eljut az agyadig? Még a "normál" kicsi méret is rossz nekik! Szerinted miért nem alakult ki magától? Mert nem természetes.

2010. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező

Hivatalosan nincs olyan, hogy mini és extra mini yorki. Ilyen fajta egyszerűen nem létezik! Szóval semmi esély nincs rá, hogy találj, ha egyszerűen nincs iylen. Mert a nagyon kicsi yorkikat szokták miniként adni a szaportók, pedig az tényleg csak egy kissé kicsire nőtt, esetleg beteges kutyus, de attól még yorkshire terrier, nem pedig mini-yorksire terrier.


Egyébként ingyen itt találhatsz yorkie-t vagy bolognese-t: menhelyek, vagy fajtamentők

2010. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
köszönöm 18:55! :)
2010. jan. 9. 19:33
 19/33 anonim ***** válasza:
28%

18:55 vagyok, még mindig.

Hát ez hihetetlen. Máskor bezzeg hogy tudja mindenki - én magam is - fújni, hogy ha már mindenáron fajtatiszta kell, akkor ott vannak a fajtamentők és menhelyen is lehet találni. Most meg kb. az a bajotok, hogy nem keveréket akar? És akkor mi van? Lényeg, hogy örökbe fogadni akar!

Biztos vagyok benne, ha standard yorkit találna menhelyen, azt is magához venné!

Most ez olyan dolog, szeretnék egy blue merle tri bordert örökbe fogadni, mert mondjuk nincs pénzem, hogy tenyésztőtől vegyek. De tulajdonképpen a lényeg, hogy border legyen, a szín másodlagos szempont. Ha találok egy fekete-fehér bordert, befogadom, igaz nem olyan, mint elképzeltem, de border. És nem hagyom ott csak azért, mert nem olyan színű, mint az álmom. Természetesen ez csak egy fiktív eset, de akkor én is szemét lennék, mert mindenáron bordert akarok örökbe fogadni, nem pedig egy keveréket? Ugyan már.

Had döntse már el ő, hogy milyen kutyát szeretne!

Arra meg nem gondoltok, hogy most itt leszúrjátok, olvassa más is és inkább azt gondolja majd, hogy akkor fogadjon örökbe kutyát a halál, ha még ezért is leszólnak... Mert lesznek, vannak ilyen emberek, abban biztosak lehettek.

Kedves kérdező, ne is törődj evvel, ha Te ilyen kutyust szeretnél, akkor keress! Nem lesz könnyű és lehet hogy akár 1 évet is kell várnod, de sajnos elég divatos kutyák ezek ahhoz, hogy ne legyen lehetetlen menhelyről beszerezned... Légy résen, mert az ilyenek, ha be is kerülnek valahova, szinte azonnal begazdisodnak. Vagy vedd fel több menhellyel a kapcsolatot, legyél velük jóban, esetleg ha tudsz, segíts be nekik akár adománnyal, akár önkéntes munkával és paktáld le velük, ha bekerül ilyen kutya és nem jelentkezik érte az eredeti gazdija, akkor "foglalják" le neked, mert Te magadhoz veszed. Most hirtelen ez az ötletem támadt, remélem segíthettem.

És egy személyes tapasztalat: border sem nagyon van menhelyen, elég ritka, főleg a fajtatiszta. Én is szerettem volna, nagyon sokáig néztem, majdnem egy évig, de sehol nem volt örökbe fogadható. Na erre úgy jártam, egy év után megvettem tenyésztőtől a kutyát, aztán rá 2 hétre találtam egy fajtatiszta merle bordert, 2 éves szukát. Hát azt hittem eldobom az agyam, de ilyen ez a Murphy. :S Az biztos, ha előbb találtam volna a gazdi keresőt, akkor örökbe fogadtam volna és nem vettem volna... (És mielőtt leszúrnátok, van egy menhelyi keverékem is!)

2010. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
73%

Aki méregdrága fajtatiszta mini plázakellék-kutyát keres ingyen (mert ugye az van a kérdésben, hogy mennyi az esély arra, hogy ingyen is találjon ilyet.. Nem az, hogy tud-e valaki rászoruló kutyát..), az egyszerűen spórolni akar.

Tényleg, tud valaki rászoruló aranyékszerekről? Szívesen segítenék rajtuk.

2010. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!