Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam a 8 hetes Jack...

Csak egy Jack gazda kérdése:

Hogy tanítsam a 8 hetes Jack russelemet?

Figyelt kérdés

Ez a kutya az első kutyám. Lehet,hogy kár volt elsőnek bevállalni mert olyan önfejű,hogy leültem a kanapéra és síró görcsök kaptam, Visszavinném de nem tudom mert megszerettem.

Ezért kérem a segítségeteket.

Kint kakil de a pisit mindig bent csinálja!

Harap ha bár játékosan egyre erősebbet ahogy növekedik

Nem akar hallgatni a nevére

A rág valamit vagy csinál olyat amit nemszabad rászólok rámnéz és csinálja továb!!!!!



2014. júl. 21. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Neked nem való kutya.Nem tudsz neki határt szabni és fegyelmezni.Nekem az első kutyámat 4 éve kaptam meg, most már 4 éve legjobb barátok vagyunk.Ha anyu megölel vagy puszit ad, már ugat, megakar védeni.Persze saját magam neveltem, én vagyok a gazdája hivatalosan, és én tanítottam be.Régen könyörögtem évekig hogy szeretnék kutyát, de nem kaptam.Folyamatosan bújtam a könyveket, a netet, hogy ha eljön az idő hogyan tanítsam.Most már sikerült minden.

A kutyád 8 hetes, azaz 2 hónapos.Kan vagy szuka? Helyedbe nem egy jack rusellel kezdtem volna, eléggé hiperaktív kutyák.Nyakörvet tegyél a nyakába, had szokja.Azért rág mert még kölyök, nőnek a fogai, meg kíváncsi mindenre.Olyan mint egy kisgyerek.Az 1 év kritikus lesz, de utána minden rendbe lesz.Pontosan 8 hetesen hoztátok el, vagy előbb? Ha előbb akkor azért harap mert nem élhette meg a játékot a testvéreivel, és nem tudja hogy ha megharap valakit akkor az fáj.Ilyenkor picit koppints az orrára, vagy szólj rá. De ha rászólsz egy kutyára akkor azt erőteljesen, határozottan kell tenni. Nekem sem volt könnyű 4 éve, de most már könnyen rátudok szólni határozottan.Mondhatom a vérembe van.

Panelba vagy kertesbe laktok?Nekem a 8 hetes kutyám hazaérkezőse óta kint aludt az udvaron.

Rászoktathatod a pórázra is, mert jack russel, mindig vinned kell majd idősebb korába sétálni rendszeresen hogy lefáradjon.

Az ül, piti, pacsi, fekszik, marad, hozd ide, gyere parancsokra már elkezdhetnéd tanítani.Jobb lesz ha bújod a netet.

2014. júl. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Imola Ágnes ***** válasza:
2 választásod van. Vagy visszaviszed azonnal, vagy komolyan odateszed magad, elviszed egy jó kutyaiskolába, vagy ami mégjobb egyéni kiképzőhöz, és elkezded a nevelését, de úgy, hogy a következő 15 évben napi min. 2-3 órát a kutyára szánsz. Márha nem akarsz a nemrégiben az ablakon kidobott kutya gazdájához csatlakozni...:(
2014. júl. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kan a kutyus. és nincs szívem bántani de hangos határpzott hangsujjal szólok rá. én vagyok a család szégyene nem vagyok jó tanuló a szüleim istenítik az öcsémet ezért szerettem volna kutyát közel hogy legyen valaki aki a társam stb.. 5 éves korom óta akarok kutyát ja és nincs pénz sajna kutyasulira épp hogy kijön a kaja meg az oltások
2014. júl. 21. 13:14
 4/8 anonim ***** válasza:

5 éves korod óta akarsz kutyát? Nem értem, hogy akkor miért nem tettél félre zsebpénzt amiből majd gondoskodsz a kutyáról. Úgy voltál vele, hogy majd anyáék fizetnek mindent? Ha most a kutyád életveszélybe kerülne, súlyos beteg lenne, miből fizetnéd ki mondjuk egy 50 ezer forintos műtét árát?


Ha számít neked bármit is az a kiskutya, akkor elmész egy kutyaiskolába, ha kell akkor részletfizetést kérsz, elmész diákmunkára és majd kifizeted. Ha dolgozol még barátokra is lelhetsz a pénzkeresés mellett.


Ha nem, akkor inkább ajándékozd el a kölyköt és többet ne legyen kutyád! A kutyát nem csak X évig akarni kell, és várni rá ölbe tett kézzel, hanem felkészülni rá, olvasni, hogy hogyan kell nevelni, tanítani, stb.

2014. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mióta van nálad ha 8 hetes?
2014. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

A 2. és az előttem szólónak teljesen igaza van. Vagy visszaviszed, vagy meghirdeted neten és elajándékozod, vagy mellé állsz és tanítod ahogyan írtuk.Neten kellene csak körülnézned és a kutyáddal kellene foglalkoznod ahelyett hogy itt nyafognál.Egy kutya olyan mint egy kisgyerek.Igényli a foglalkozást.Az ilyenek teszik általában ki az útszélére kutyáikat, akik nem tudnak velük foglalkozni.De még jobbik eset hogy kistestű kutyát kértél, nem egyből egy nagytestűt.Ha németjuhászod lenne azzal mit kezdenél?Felnőne aztán már egyből megtámadna..Valamit tegyél, mert ez csak rosszabbodni fog.

2014. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egy 8 hetes kutya, nem kell folyton ordibálni vele és mindenért szidni, mi a szart akarsz nevelni egy baba kutyán?
2014. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. 8 hetes korban kell elkezdeni a nevelést. Látom te is a kérdező szintjén vagy.
2014. júl. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!