Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján adsz nevet a...

Mi alapján adsz nevet a kutyádnak? Csak hangzásra? Figyelsz, hogy passzoljon a kutyus jelleméhez, külleméhez? Utánanézel, mi a jelentése (ha van) a névnek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 21. 17:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Jajjj, és leírnád a kutyád fajtáját, nevét és hogy miért azt kapta?
2014. júl. 21. 17:07
 2/10 anonim ***** válasza:
A jelleméhez adom a nevét,de figyelek a jelentésére is.
2014. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző kutyám (egy fekete tacsi, szuka) neve Suzy volt. 6 éves koromban kaptam, én is neveztem el őt. Nagyon édesen aludt, a Szuszi nevet akartam neki adni, de mivel anyunak gyerekkorában volt már olyan nevű kutyája,így a Suzy nevet javasolta.

A mostani kutyám, Balto egy foxi keverék kan kutyus. A húgom, aki akkor 2 éves volt pont a kölyök megérkezése előtt pár nappal látta a Balto című rajzfilmet. Anyira megtetszett neki a név, hogy ragaszkodott hozzá, hogy úgy nevezzük el. Én Mázlinak szerettem volna hívni, deegy akaratos kisgyereknek igaza kell, hogy legyen. A jelentésének csak most néztem utána a kérdést olvasva és jól meglepődtem. A név jelentése 'fehér' és a kutyusunk fekete. :)

2014. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kutyának mindegy milyen nevet kap, azt adok neki, ami nekem tetszik. Nem választok bonyolult nevet, könnyen megjegyezhető és kiejthető MAGYAR neveket választok a fajtától függetlenül.
2014. júl. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"A kutyának mindegy milyen nevet kap, azt adok neki, ami nekem tetszik."

Ez evidencia, nem? Nem erre voltam kíváncsi.

2014. júl. 21. 18:20
 6/10 anonim ***** válasza:
A jelleme alapján ami eszembe jut, az lesz a neve, illetve az lett. A másik kutyámnak meg maradt a tk-s neve, mert nagyon tetszett és illett rá. A jelentéssel én annyira nem szoktam foglalkozni, de azért ilyen gagyi neveket nem adnék, hogy Sunny, meg Lucky, meg hasonlók.
2014. júl. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Ja igen, arra szoktam figyelni, hogy két szótagú név legyen, mert az könnyen és gyorsan kiejthető, a kutya is hamar megjegyzi.

2014. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Az én kutyámnak Totó a neve bár barna- fekete spániel és lány... Tehát eggyáltalán nem hasonlít az Ózból a kutyára. De mégis ezlett a neve mert ez jutott róla legelőször eszünkbe. Azerintem az első megérzés a legfontosabb;-)
2014. júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Először is utálom a gügyögő hangzású tucatneveket (Liza, Molly, Mona, Spiky stb.) Embernevet se szívesen adok állatnak, kivéve, ha pl. kifejezetten Jolánka feje van.

Igyekszem magyar nevet választani a kutyáimnak, de lehetőleg nem túl őshunszittyát... :)

Amúgy kuvaszom van, és nála kimondottan fontos volt, hogy magyar neve legyen, kicsit "ősmagyar" hangzású. A jelleméhez nincs köze.

A másik kutyám a viselkedéséről kapta a nevét, ami "tucat" kutyanév volt valaha, de ma már kimondottan ritka. (Mint pl. a Bodri.)

2014. júl. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én anno a Szofi nevet adtam a kutyámnak. Ő egy palotapincsi, és mindig azzal szórakoztunk, hogy macskás-macskás. Nekem meg a kedvenc gyerekkori mesém a Szaffi volt, abban is van egy macska, akit így hívnak és ezt "változtattam át". :))
2014. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!