Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második, vagy többedik gyerek...

Második, vagy többedik gyerek nevének kiválasztásakor mennyire fontos, hogy passzoljon stílusban a testvére nevéhez?

Figyelt kérdés
Néha találkozom olyannal, akinél az egyik 2 keresztneve van, a másiknak csak 1. Az egyiknek magyaros, a másiknak modern. Nem tudom, erre figyeltek, vagy csak a hangzás számít inkább? Én több olyat ismerek, aki figyel a részletekre.
2014. febr. 12. 13:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam keresztneve K betűs,angol név. A másikat apuka után kapta,így 2 neve van. Most a születendő lányunknak is véletlenül K betűs nevet találtunk,görög név. Apuka nem szeretne neki második nevet,mivel kislány,bár nem tudom hogy mi köze van ennek a nevekhez. Én szeretnék neki másodikat,főleg hogy a fiamnak is van.
2014. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nalunk mindegyik gyereknel fontos volt, hogy egyszerü neve legyen, olyan amit a vilagon mindenhol ismernek, es kitudnak mondani, leirni. Mi sokat utazunk, munkank miatt is eltünk azsiaban, amerikaban honapokat, ahol az en nevem nagyon nehez volt.


Nekem egy ismerösöm van ahol az els fiunka Janos nevet adtak, majd a masodiknak egy ismeretlen nevet. Mar eltelt 30 ev de szerintem Mo-n meg mindig ez az egyetlen ilyen nev van, rettetnesen fura.

2014. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonlóképp van, annyira nem figyelek erre, csak hogy tetszik e vagy sem az adott név. A nagyobb fiam neve magyaros, a tesóé modernebb lesz. Mondjuk nem olyan éles az ellentét, mint ha az egyik Marika lenne, a másik Málna :)
2014. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Ami eszembe jutott, hogy szerintem kitolas mindenkinek ha ugyan olyan kezdö betüjü vagy nagyon egyhangzasuak a nevek.

Pl ket kolleganöm testverek voltak, ugyan azzal a csaladi nevvel. Szina is Tina. Mindenki keverte öket, az ügyfelek, a beszallitok meg az irodistak is.

Baratnöm lanyainak ugyan olyan kezdöbetüjüt adott és mig 1 hetet nalunk voltak, szinte allandoan kevertük a lanyaikat. Sokszor mar azt sem tudtam kiröl beszelek annyira emgekeveredtem a nevekkel.

2014. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kisfiúnknál azt a nevet adtuk, ami a legjobban tetszett, plusz a második neve apa neve lett. Tervezünk második gyereket és a kislány név is megvan, ami szintén 4 betű mint a kisfiam neve, de ez nem tudatos, 2. név pedig az én nevem lenne. Stílusban illene egymáshoz a nevük, de abszolút nem tudatosan. Viszont ha fiú lenne a 2. baba is akkor kicsit gondban lennénk, mert nyilván neki nem menne már apa neve másodiknak, de mindenképpen neki is két nevet adnánk. És valószínűleg odafigyelnénk hogy ne legyen nagy a stílusbeli eltérés.
2014. febr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos, de...

A férjemék pl. ketten vannak testvérek, Ákos és Ádám. Soha nem volt még olyan családi összejövetel, hogy bárki ne mondott volna rosszat (anyuka, apuka, nagymama, stb.)


A nagy fiam Áron, a kicsi Erik. Mindkettő rövid, könnyen kimondható, de azért kicsi az esély rá, hogy összekeverjük :)

2014. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem fontos volt. A nagylány Emese, mezei vezetéknévvel. Hülyén nézne ki, ha a kicsi meg Kasszandra, vagy Dzsenifer lenne. Eliza lett, szerintem összeillenek.
2014. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jajaj, nem erre gondoltam, csak stílusban hasonlóra.:)

Mondjuk nálunk mindkettőnek 2 neve van, mert a nagynak 2 volt, akkor a kicsinek is 2 legyen. Az egyik név inkább magyarosabb, de nem ősmagyar, a másik nemzetközibb. Szóval a stílus legyen hasonló, nem a kezdőbetű, vagy szinte egyforma hangzás, az nagyon zavaró lehet.

2014. febr. 12. 14:15
 9/16 anonim ***** válasza:
nekünk számít, modern mellé a másik is az lesz
2014. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, kedves 7., igazad van.:)
2014. febr. 12. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!