Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi, sheltie vagy pireneusi...

Mudi, sheltie vagy pireneusi juhászkutya, horvát juhászkutya agilityre?

Figyelt kérdés

Eléggé erős személyiség vagyok, ehhez mérten kellene kutyának hozzám passzolnia. Agilityre keresek magamnak társat, és mindenképp valami midi fajtát szeretnék :)

Mindent tudok neki foglalkozásbelileg biztosítani, jelenleg egy borderrel osztom meg az életem.


2014. júl. 21. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
És akkor a border miért nem jó Agilityzni??
2014. júl. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vele is agilityzek, de már 9 éves lesz idén :)
2014. júl. 21. 20:19
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Első, például lehet, hogy szeretne még egy kutyát a meglévő mellé?


Szerintem mindnek megvannak az előnyei és hátrányai. Nekem mudim van. Ők szerintem nagyon ügyesek, csak vigyázni kell, honnan veszed, mert sok tenyésztő eléggé rámegy a küllemre. De ettől függetlenül sok jó kutyát ismerek. Javaslom, hogy nézd meg a Szélvigyázó-Garabonciás kennel kutyáit, agilityre csak onnan vennék.

A horvát juhász gyakorlatilag ugyanaz, nem hiszem, hogy megérné százezrekért venni külföldről ugyanazt, amit itthon is megkaphatsz. Talán nagy átlagban kicsit pörgősebbek, mint a mudi, de ez teljesen kutyafüggő, mudiból is lehet bőven jót találni.

A sheltie magyar állománya szerintem túlságosan elment küllem irányba, nem ismerem nagyon a tenyésztőket, de eddig nem találkoztam olyannal, aki különösebb hangsúlyt fektetne a munkára.

Pireneusi juhászt személyesen nem ismerek, de azt hallottam, hogy nem egyszerű fajta. A bordernél is brutálisabb mozgásigénye van, emellett nagyon gyakori a rossz idegrendszer, hiperérzékenység. (Mondjuk szubjektív megfigyelésem, hogy mudiban is a legjobb agilitys kutyák a legérzékenyebbek, tisztelet a kivételnek.)

2014. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A mudi és a horvát juhász cak egy amatőr számára ugyanaz, aki ért hozzá, annak ordító a különbség...

Én biztos a mudit választanám, de én elfogult vagyok, nekem már most is mudijaim vannak. De tényleg vigyázz honnan veszed, mert nem mindegyik tenyésztő a mai "modern" munkamániára tenyészti őket. Én lassan a külföldi mudit is megkockáztatnám.

2014. júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem igazán lényeges különbség nincs a két fajta között, bár igaz, kevés horvát juhászt ismerek személyesen. Sőt, több tenyésztőtől hallottam ezt, hogy ők nem látnak igazán lényeges különbséget. Kifejthetnéd, mire gondolsz.
2014. júl. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A kennelek ki vannak nézve már, mudinál mindenképp a Köves-bérci Betyár kennelt. A fajtákat is ismerem, de főképp csak leírásból, meg távolról látva. És nem tudom az erős személyiségem mellé melyik volna jó. Annó a border is úgy került hozzám, hogy az előző gazdájának túl sok volt a kutya, nagyon karakteres és önbizalmas kutya.
2014. júl. 21. 20:43
 7/13 anonim ***** válasza:
A mudik egy része nagyon domináns tud lenni, főleg a kanok. A tenyésztő biztosan tud keményebb egyedet ajánlani.
2014. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
[link] görgess le a táblázathoz és meglátod. Lehet nevetségesnek tűnik de komoly kutyásnak ezek elég nagy dolgok. A jellemük sem egyforma.
2014. júl. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha ennyire kihangsúlyozod h erőskarakterű kutya kell, akkor max horvát juhászt...de én leginkább egyiket sem, hanem working cockert vennék.
2014. júl. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt a tablazatot en raktam be a wikis cikkbe, szoval tudok rola, de tovabbra sem tartom ezeket lenyeges kulonbsegnek, foleg sportkutyas szempontbol teljesen mindegy, hogy az egyik fule kicsit mashogy tuzott, mint a masike. Meg ugy gondolom, hogy "ordito kulonbsegek" eseten nem kell tablazatba foglalni, hisz mindenki latja. Arrol nem is beszelve, hogy az elo allatok legritkabb esetben hajszalpontosan ugyanolyanok, mint a standardban leirt idealis kutya, szoval siman lehet, hogy az adott mudi horvat juhasz jellegu vagy forditva. Foleg, ha olyan helyrol vesz, ahol a munka fontosabb a kullemnel. Jellemben meg mik azok a hatalmas kulonbsegek? Oke, a hj kicsit talan porgosebb, dominansabb, de ez egyedfuggo, mudibol is boven talalni ilyet is, olyat is.
2014. júl. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!