Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan labrador, amely...

Van olyan labrador, amely örökké kölyök?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok hogy örökké kb akkora marad mint pl 7-8 hónapos korában Tehát pici labrador?agy másféle fajta de ekkora tudással és így kinéző kutya van?

2014. júl. 22. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Plüss.
2014. júl. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Labradorból egy méret létezik a közepes testű, tehát kb 20-40 kg között lesz a felnőtt testsúlya.

Egy labrador mellesleg nem rendelkezik olyan nagy nagy tudással (mint pl egy border collie, vagy egy uszkár, jack russell terrier), persze okosak de vannak náluk jobban tanítható fajták.Nem leszólni szeretném őket! A családszeretetük és hűségük annál nagyobb :)

Labradorra hasonlító fajta ami kisebb méretű...hát keresgélj menhelyeken, gyönyörű és okos kutyák vannak ott akik odaadóan tudnak szeretni, szívből, hálából. Náluk nincs jobb.

Vagy esetleg nézz utána más, kisebb testű, intelligens fajtáknak amiket említettem az imént.

2014. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az elsőnek üzenném marha vicces xDDDD a másodiknak tényleg köszi csak a lbradort szeretjük nagyon és abban gondolkoztunk de kevérk is van -e olyan estleg de a menhely jó ötlet köszi
2014. júl. 22. 12:27
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Labradoodle talán kisebb, ezt labi és uszkár keveréséből állították elő hipoallergén kutyaként Ausztráliában. Bár kinézetre a többségük inkább uszkárra hasonlít, de mindenesetre utánanézhetsz, több szőrtípus létezik.
2014. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A Labrador 7-8 hónapos korára már TELJESEN kifejlődik, szóval úgy is kinézhet, mint egy 2-3 éves kutya. Hat hónapos korára eléri azt a magasságot és súlyt, amilyen lesz a további életében, már nem sokat változik utána. Egyáltalán nem pici ilyen korban már. Az én Labim majdnem 3 hónapos korában nyom vagy 10-13 kg-ot, alig bírom felemelni és már nőtt rengeteget. Középméret mérethez is sorolják néhányan, de én még nem igazán láttam 20 kg-os Labit. Általában a szukák 30-35 kg-ot nyomnak, a kanok 35-40 kg-ot. Ez a Labik standard súlya, az átlag a 32-35 kg. Ez alatt nincs Labrador. Isten mentsen, hogy legyenek "Mini Labik" a szaporítók által! A Labi egy közepesen nagytestű kutya, sportos alkattal, ami nem kövér, hanem zömök. Egyébként a Border Collie, az Uszkár okosabb a Labiknál, papíron hogy valóban így van-e az megkérdőjelezhető. Ugyanígy kinéző kutyáról nem tudok.
2014. júl. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, itt egy kép egy gyönörű 8 hónapos Labiról, 7 hónapos korában is ekkora volt, csak a súlya gyarapodott : [link] :)

Remélem működik a link!

2014. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs, hacsak ki nem fogsz egy ilyen Labrador keveréket. Egyébként köszöni szépen, az intelligenciáját nem kell félteni, a nemzetközi és magyar rangsorokban a 7. legintelligensebb fajtaként tartják számon (de láttam már a 3.-4. helyen is, rangsortól függően):

[link]

Nem véletlenül alkalmazzák széles körben mentő/segítő kutyaként. Hiába "intelligensebb" egy Border Collie, egyszerűen másra való, mozgásigényéből és önállóságából fakadóan pl. sokkal kevésbé alkalmas vakvezető kutyának, mint a Labrador... A Labrador az egyik leginkább alkalmazkodó kutyafajta, mindent alárendel a gazdájának, falkájának, ezért ilyen népszerű családi kutya (sajnos, ezen jó tulajdonsága miatt lett a szaporítók kedvence is :( ).

2014. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Van. Előzö Labradorunk. Most már örökké kölyök lesz..
2014. júl. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk labradorunk van. Én igazából kisméretű kutyát szerettem volna de végül emelett döntöttünk. Mi emeletes házban laktunk teljesen elszoktam a kutyáktól. Aztán jött a költözés és jött Borisz (a kutya) és azóta már sokkal jobban szeretem a nagyobb kutyákat szinte minden kutyát megsimogatom meg játszok vele. Ezzel most azt akartam mondani hogyha esetleg a méret miatt nem akarsz labradort akkor nyugottan próbálkozhatsz vele kivéve akkor ha mondjuk a lakás miatt van mert elég sokat szőrözik... :P egyébkpént még általánosba járok szóval még félhetnék a kutyáktól.
2014. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!