Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám elengedni?

Hogyan tudnám elengedni?

Figyelt kérdés
Drága imádott kutyánk meghalt.. nem élt velünk sokáig, beteg volt, így került hozzánk, családtagként szerettük. Az állatorvos már szinte "kulcsot kapott" a házhoz, annyiszor jött, kezelte, oltotta, gyógyította velünk együtt. Nem tudom feldolgozni, elengedni... olyan hirtelen hagyott itt, otthon sem voltam, lelkiismeret furdalásom van ez miatt(dolgoztam). Állandóan bőgök, annyira hiányzik.. ordítani tudnék.. mikor fogom tudni elengedni? Kihez fordulhatok? Segítség kell, mert egyedül (a családdal ) nem fogok tudni megnyugodni, sírógörcseim vannak. Sziklakertet készítettem a sírjára, de egyszerűen nem tudok kimenni hozzá!
2014. júl. 22. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
vegyél nagyon gyorsan egy másik kutyát!
2014. júl. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerezz másik kutyát, az majd eltereli a figyelmet.
2014. júl. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2 hete történt.. szomszédunkban van egy picike kutya, leültem, odajött hozzám és csak bőgtem.. akkor is azt éreztem, hogy nem, nem kell másik, nem tudnám szeretni, az a kutya nem érdemli meg, hogy ne szeressék. Én pedig nem tudok másik kutyára nézni. Sem most, sem később..
2014. júl. 22. 15:51
 4/7 KGabi0000 ***** válasza:
60%
Nem tudom láttad-e azt a fotót,ahol a kutya azt mondja,hogyha ő meghal akkor fogadj be a menhelyről egy kutyát,aki már nem reménykedik és add át a szeretetét neki.Az biztosnem fog segíteni ha siránkodsz,inkább foglalkozz egy olyan élőlénnyel,akinek szüksége van rád,hidd el hogy az elhunyt kutyusod is ezt szeretné.
2014. júl. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Semmiképpen ne vegyél másik kutyát!!!


Rettentően önző, és a másikkal szemben bunkó viselkedés lenne! A lehető legrosszabb ötlet!


Rendesen meg kell gyászolni, időt kell adni magadnak, fel kell dolgozni.

Egy másik kutyában csak a régit keresnéd, egy pótlék lenne, így pedig egyetlen állattal sem lehet bánni.

Ráadásul kb fényévekre vagy mentálisan egy olyan erős, és kiegyensúlyozott lelkiállapottól, amivel egészséges falkavezére lehetnél egy másik kutyának.


Ezt egyértelműen a másik is megérezné, csak a gyengeséget látná benned, és mivel abszolút visszatükrözi az állapotodat, teljesen biztos, hogy neki is lennének mentális problémái.

Hogy kisebb vagy nagyobb, ideiglenes, vagy maradandó, az az adott helyzettől és a kutyától is függ, de egy ilyen szituációba belecsöppenve 100%-ra mondom, hogy viselkedés zavarai lennének.


Új kutyád majd akkor legyen, ha az előzőtől elbúcsúztál, elfogadtad, hogy meghalt, és az új kutyát önmagáért szeretnéd, és nem csak önző bunkó módon a saját lelki sebeidet nyalogattatnád vele.


A sziklakerthez meg igenis menjél ki, sírd ki magad nyugodtan, aztán kezdj el az örömteli együtt töltött pillanatokra visszaemlékezni.

A halál az élők sorsa, az egyetlen amit tehetsz magadért, hogy a jó dolgokra emlékszel vissza!

Vele semmi rossz nem történt, pláne a saját szempontjából. Biztos lehetsz benne, hogy felfogta, és elfogadta a saját elmúlását, és egyáltalán nem szomorkodott miatta, egyszerűen csak elfogadta.


Nem láttam még olyat hogy egy állat sajnálta volna magát.


Valahogy ezt a halál dolgot ezerszer jobban kezelik az állatok, mint az emberek. Legalábbis a nyugati kultúrában felnőtt emberek.


Szóval én mindig azt mondtam, hogy ha akár 2 ember, akár egy kutya gazda kapcsolatban igazán jóban volt egymással a 2 fél, akkor mosolyogva tud rá visszagondolni, nem pedig sírva.

Abban legalábbis biztos lehetsz, hogy jobban örülne, ha szép emléket őriznél meg róla, és rágondolva jó érzés fogna el, mint hogy depresszióba sodorjon az emléke.

2014. júl. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös: ezért írtam, hogy nem állok készen egy új kutyus "befogadására". Nem vagyok és nem is leszek önző d.ög. Nem vagyok már gyerek, de egyszerűen nem tudok megnyugodni. Igen, sokszor nézem a képeket, játék közben, ahogy fürdetik a gyerekeim a kis húsgombócot, a nagy sétás képeket. Csak szép emlékeim vannak ( kivéve az aggódást minden rosszulléténél). Nem hittem, hogy ennyire kötődöm majd hozzá, és ennyire bele bolondulok az elvesztésébe. Ezért kértem, hogy adjatok tanácsot, kihez fordulhatok segítségért, vagy csoporthoz, bárki aki segít feldolgozni..
2014. júl. 22. 16:59
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Miért is lenne önzőség befogadni egy másikat?


Leírom velem mi volt.

A kutyámat 18 és fél évesen el kellett altatni. Együtt nőttem fel vele. Aznap még tartottam magam, utána 3 napon keresztül csak sírtam, utcára se akartam menni, aztán mikor buszra szálltam felszállt egy csaj egy tök barátságos kutyával én meg a könnyeimmel küszködtem..Mondtam is magamban, ha ez a kutya odadugja a kezemhez az orrát bőgni fogok. Orvos mentem amúgy és a dokinál is elsírtam magam mert elkezdett faggatni, aztán azt hitte a vizsgálattól félek és megijedt :) Szóval ki voltam készülve. Nem bírtam kutyára nézni. Aztán fogtam magam, elmentem a helyi sintértelepre és elhoztam egy kutyust.


RENGETEGET segített, teljesen lekötötte a figyelmemet és nem jutott eszembe nyavajogni a veszteség miatt! Egyszer-kétszer még megkönnyeztem az előző kutyámat és máig könnyes a szemem, ha a fényképeket nézem, de már nem a keserűségtől hanem a szép emlékektől! A sintértelepes kutyus egyébként koszos, büdös, beteg volt, de 1 hét alatt teljesen kivirult! Tudom, hogy jól döntöttem. Nekem is rengeteget segített és az egész családnak. Tudom, hogy ha ő elmegy, megint lesz egy másik, akinek otthont és szeretet fogok adni :)


Tudom, hogy most pocsékul érzed magad, ezen sokan átestünk. De hidd el, a kutyád is azt szeretné, hogy boldog legyél.

2014. júl. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!