Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyaek nem akarnak elengedni...

Anyaek nem akarnak elengedni tovabb tanulni (kozepiskola) csak a helyi gimnaziumba! Hogy tudnam ezt megeszelni veluk?

Figyelt kérdés

Jovore leszek nyolcadikos. En minden fele keppen el szeretnem menni a "varosbol".(en inkabb falunak mondanam) Egy kozepiskola van, nem valami eros, es nem valami jo iskola. Mindenkit felvesznek oda aki a "varosbol" valo. Mindegy milyen jegye van. En szeretnek egy jobb iskolaba menni, mert megtehetem, engem felvennenek oda. De anyaek nem akarnak mert "biztos rossz kornyezetbe keverednel, meguknal, nem erdekelne a tanulas". Ugye kollegiumba lennek, ezt sem engedik, mert hogy "ott sem biznak az emberekbe". Nem fogok tanulni stb. Mindig azt mondjak hogy nem bennem nem biznak hanem a kornyezetembe. Amugy is feltenek nagyon, a tobbi baratom vonattal mehet a mellettunk levo varosab, en csak ugy ha ok visznek es aztan ott veluk is leszek. Hiaba mondok nekik barmit, nem engedik.

Hogy lehetne ezt megbeszelni veluk?


2014. júl. 6. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha van olyan tanárod, akiben megbízol, kérd meg, próbáljon ő beszélni a szüleiddel. Egy gyenge gimnáziumból nagyon nehéz lesz később továbbtanulni, a szüleid az egész életedet eltolhatják a féltésükkel, ez nem játék.
2014. júl. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mivel az altalanos iskola meg szinte szornyebb mint a gimi, most kisgimnaziumba vagyok. Tehat ha en itt elmondanam ezt egy tanarnak akkor vegem lenne. Anyukam batyja raadasul itt tanit. Eleg keptelen helyzetbe vagyok.
2014. júl. 6. 22:43
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
A barátaid szülei is megpróbálhatnának érvelni. De amúgy tényleg az egyetemi továbbtanulásra kéne hivatkozni, meg hogy pont nálatok lenne rossz, a tanulásra negatívan ható a környezet.
2014. júl. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Az hogy egy szulo felti gyereket az tok normalis dolog, de az hogy tulzottan teszi az mar annyira nem. Oke tudom nem erre vagy kivancsi. De azt mindenkepp tudnod kell hogy ha nem oda messz tanulni ahova te szeretnel, nem olyan szakra az egesz eletedre ki fog hatni. Eroszakkal sokkal nehezebben fogod megtanulni elhiheted, s foleg a kozepsuli mar nem altalaanos szinten zajlik. Ott mar azert le kell tedd a segged ha sikeres erettsegit akarsz. Nem ismerlek se teged se szuleid. Gozom nincs mit tehetnel, de ha nem veszed ra oket, egesz eletedbe banni fogod. En kuzdenek, harcolnek azert hogy elmehessek. En mar vegeztem a sulival es eleg szep eredmenyekkel, amire most szuleim nagyon buszkek. Szoval azt tudom mondani hogy valahogy ugy kellene elmondd a dolgokat, hogy tudj bizonyitani is. Tehat ha majd vagy mar feltudsz mutatni valamit az egy jo lepes. Es nem elheted egesz eleted le bazarva. Nem ront meg senki se ha nem hagyod. Helyesnek tunsz szerintem te siman eligazodnal a nagyvilagban, s meg tudnad allni a helyed. Ha tenyleg komolyak szandekaid, ne hagyd veszni oket. Nem kell elmenj km-eket ahozz hogy baj tortenjen. A baj megtortenik akar sajat kapun belul is. Erre nem hivatkozhatnak szuleid sem hogy ha elmesz bajod lesz. Ez csak egy teves felfogas sajnos..
2014. júl. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10%

Az elején azt írod, hogy helyi gimnázium, aztán azt, hogy egy középiskola van, ami nem vmi erős.


Most akkor gimnázium vagy középiskola? Mert nem mindegy. Ha nem akarsz egyetemre menni, akkor hülyeség a gimnázium.

2014. júl. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
5-ös, most légy erős, mert egy új információval fogsz gazdagodni: a gimnázium is középiskola (a középiskola = középFOKÚ iskola).
2014. júl. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

Nem fogod tudni rábeszélni a szüleidet, hogy kiengedjenek a fennhatóságuk alól.

Amit tehetsz....

Becsülettel tanulsz a "nem valami jó iskolában". Ha van elképzelésed, az elvégzése után merre akarsz menni, akkor hozzá tanulsz.A tananyag nem lehet annyira különböző az iskolák között, hiszen az érettségi országos, nem iskolák közötti.

2014. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!:)

En is ugy tudom hogy a gimnazium es a kozepiskola ugyanaz, a szakkozepiskola az amire te gondolsz szerintem.:)

2014. júl. 6. 23:09
 9/13 anonim válasza:
75%
Gimnázium is középiskola. Amúgy a továbbtanulási papírt neked is alá kell írnod. Mond meg szüleidnek, hogy ha maradsz, akkor lesz igazi baj, mert egyszerűen gyenge az a suli és neked nem ez kell.
2014. júl. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

(Én akár olyan gimibe is mehetnék ami 6 órára van tőlem...)

Mikor én felhoztam,hogy egy tőlünk 4 órára lévő suliba szeretnék menni,azt mondták oké,de számoljak azzal,hogy kizárólag kollégiumba mehetek lakni. Egyáltalán nem volt ez nálunk kérdés...Elfogadták,nem kérdőjelezték meg,mert az én jövőmről van szó,az én tanulásomról,iskolai végzettségemről. Próbáld ezt elmagyarázni nekik.

2014. júl. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!