Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat arról, hogy mikor valamit rosszat csinált, és rá akarok csapni, vagy ha esetleg csak mérgesebben szólok rá, morog?

Figyelt kérdés
3 éves puli, kan, és szerintem azt hiszi, hogy ő a főnök, attól, hogy kan. Apumra nem mer morogni. Akármi van, kicsit felemelem a hangomat, máris morog, meg a tesómra (aki szintén lány, mint én) rá is akart támadni. Amúgy kedves, barátságos kutyus. De ezt, hogy morog, csak kb 2-3 hete csinálja.
2014. júl. 22. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Vidd el kutyasuliba
2014. júl. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért morog, mert kan, egy szuka is lehet domináns.

Gondolom édesapád határozottabb a kutyával, a kutya érzi rajtatok, ha bizonytalanok vagytok, és egyre többet enged meg magának, ezért is kaphatott oda a tesódnak.

Javaslom az ivartalanítást, és szerintem kezdjetek el vele komolyabban foglalkozni. Egy kutyaiskola, ahol Ti tanítjátok, sokat segíthet. A kutya megtanulja, hogy Ti parancsoltok.

Számomra az, ha egy gazdi rácsap (még ha nem is nagyot) a kutyájára, az már olyan végső kétségbeesés, amikor szóval nem képes fegyelmezni. Persze az is lehet, hogy ilyenkor már félelmében morog.

A kutyát nem megfélemlíteni kell, nem az a tekintély, ha tart Tőled. Azt jelenti a falkavezérség, hogy a kutya tudja, hogy számíthat Rád. Te adod neki az ételt, te mondod neki, hogy mikor ehet. Tőled függ a tápláléka.

Te szólsz rá az út mentén, hogy álljon meg, Tőled kap parancsokat. Ha valamit jók csinált, akkor dicsérd meg, és jutalmazd.

Ez a pozitív megerősítés, így tudod jó irányba terelni a kettőtök kapcsolatát. Ha félelem, és agresszió van köztetek, az nem egy jó kapcsolat.

2014. júl. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én tanítom, mostanában egyre többet foglalkozom vele. Meg mindig szót fogad, mindent nagyon gyorsan megtanul. De mikor rászólok... akkor olyan, mintha "átkattanna" neki. Amúgy köszi a választ!
2014. júl. 22. 23:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tisztel. A nevelés és a tanítás két külön dolog.

Ott rontod el, hogy mérges vagy, a dühös embert a kutya nem tudja tisztelni. Gyorsan és határozottan korrigálni kell, de nem dühből, hanem ésszel, úgy, hogy a kutya egyértelműen felfogja. Ha megírod, hogy milyen szituációkban szólsz rá, biztosan kapsz majd egy-két jó tippet.

2014. júl. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pl. Mikor nyitva volt a kapu pár pár percig, és tudta, hogy nem szabad kimennie, kiment, és nem tudtam visszahívni sehogy, kb 10 perc múlva visszajött. Még nem csaptam rá, meg semmi, csak felemeltem a hangomat... és máris morog.
2014. júl. 23. 09:10
 6/8 A kérdező kommentje:
A 4. válaszoló azt írta hogy ott rontom el, hogy mérges vagyok. De akkor másképp hogyan szóljak rá, ha nem mérgesen?
2014. júl. 23. 09:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezért menj (jó!!) kutyasuliba.

A leírásból máris látszik egy hiba: ha a kutya a behívást végrehajtja, annak mindig örülni kell (okos, ügyes, simogatás, falat), mert különben azt tanulja meg, hogy a hozzám vezényszó verést jelent.


A suliban megtanítják, hogy miként lehet a kutyát úgy kezelni, hogy ő is értse. Ott te "kutyául", a kutya meg "emberül" tanul.


A dolog sürgős, mert ha a kutya morog az "veszélyes üzem"

2014. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ma is: a tesóm elment éjjel wc-re, ami az ajtó mellett van. Nyitva volt az ajtó, csak a szúnyogháló volt becsukva. Elkezdett csak úgy morogni meg ugatni a tesómra, odament anyum, rá is, és csak akkor hagyta abba, mikor odament az apum. De miért csinálja ezt? :(
2014. júl. 23. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!