Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a törzskönyv? (bővebbe...

Mire jó a törzskönyv? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy boxert.Márciusban fog megszületni és valószínűleg egy kant viszek majd haza.Törzskönyv nélkül 25ezer törzskönyvel 35ezer lesz.Nem tudom ,hogy melyik legyen.Megkérdeztem olyanokat , akiknek van kutyájuk és azt hallottam ,hogy akkor kell ha fedeztetni szeretnék, vagy versenyre járatni.És ,hogy mutatja ,hogy fajtiszta.De nekem elég a tudomás ,hogy az mert ha adna hozzá törzskönyvet akkor nyilván fajtiszta.
2010. jan. 9. 21:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem biztos, hogy eredeti lenne a tözskönyv, ha kérnétek, ugyanis gyanús, hogy 10ezerrel lenne olcsóbb a kutya, miközben a törzskönyv 4500Ft...

Ráadásul ha fajtatiszta kutyát vesz az ember, ahoz JÁR a törzskönyv, egy rendes tenyésztő nem is adja nélküle oda a kutyát.

Szóval nekem ez kicsit fura...

2010. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Winner of Royal Hill ***** válasza:
85%

TK-el vedd meg,az a tuti.

Azt egyébként nem fogom sose megérteni,hogy miért gondolják,hogy ha valaki TK nélkül ad el kutyát az r0hadt szaporító.Ráadásul ha valaki mondjuk tőlem akar kutyát nem 5500-al lesz drágább mert adok hozzá TK-et. Nem!

Van egy ára a TK nélküli hobby kutyának. És van egy ára a TKes jobb minőségű kutyának.

Ez szerintem nem olyan bonyolult!

Aztán lehet lepontozni,leszaporítózni. De olyan kutyának aki nem üti meg a mércét nem fogok TK-et kiváltani,nehogy egyszer véletlenül a "tiszta" tenyésztésbe kerüljön.

Ez az én véleményem.

2010. jan. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
24%
Igen... a világ nem fekete meg fehér...én is tenyésztőtől vettem kutyát törzskönyv nélkül, hobbi célra. attól, hogy nincs törzskönyve, fajtatiszta, az alomtestvérei közül, 4nek van törzskönyve, neki meg még egynek nincs... naés???
2010. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
figyelj nekem a lényeg , hogy egészséges legyen a kutya nem akarom versenyekre vinni és ilyesmi. szerintem majd megnézem az anya és apa törzskönyvét de ha 5500 akkor még az belefér az ár még nem biztos amit kiírtam.egyébként lehet akármilyen fajtatiszta kutya is meg minőségi ugyanúgy lehet viselkedési problémája ha nem foglalkozunk vele.nekem olyan kutya kell amivel lehet törődni és szeretgetni ,tanítani.de írhatnátok nekem kérdést , hogy miről érdeklődjek még ha ott leszek ,hogy megszülettek a kutyák és 6hetesen elvihetők. előre is nagyon köszönöm!
2010. jan. 9. 22:23
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
inkább 8-9 hetesen hozd el, én azt javaslom!
2010. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
én úgy tudom ,hogy akkor már kialakul a félelem érzetük így nem ajánlott.már összezavarodtam. én egy szép szerető kutyát szeretnék de annyi macera van. kérlek segítsetek!félek ,hogy rosszat veszek, eddig biztos voltam a dolgomban de már nem tudom. lehet ,hogy kicsit rágörcsöltem ?bár még soká lesz de már régóta tervezgetem.már nagyon várom.
2010. jan. 9. 22:37
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
a legjobb kor, amikor a kiskutyát el lehet hozni, 8-10 hetes, addig a tesójai meg az anyja mellett a helye..szocializáció szempontjából nagyon fontos nekik ez az időszak.
2010. jan. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, hogy akadékoskodom, de a tenyésztők 8 hetesen adják leghamarabb a kutyákat, 6 hetesen még az anyja mellett a helye, hogy a viselkesédi normákat és szociális dolgokat megtanulja (pl harapásgátlás, más kutyákhoz való viszony, szóval ezzel a kutyák közti szociális interakcióra gondolok)


Egyébként nem hiszem, hogyha egy kutyához lehet tözskönyvet kérni, de az ember nem kéri, akkor sokkal olcsóbb lesz, mint a törzskönyv ára, mert attól a belefektetett pénz és energia (állatorvos, oltások, etetés, stb, és persze a rátett haszon) nem lesz kevesebb, ha nem kell hozzá törzskönyv...

ráadásul a tözskönyv tartalmazza pl a chip adatait is (igen, elvileg már kötelező minden kutyának, és a törzskönyv mellé JÁR)

Tényleg, chipeltetve vannak a kutyák?


Persze ha hobbi célra lesz, akkor teljesen felesleges a törzskönyv.

Egyébként szoktak simán törzskönyvet hamisítani, szóval ki tudja, hogy igazi lenne-e ha kérnéd... melyik kenneltől szeretnél venni amúgy? mert gondolom nem express.hu-s vásárlás lesz...

2010. jan. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

akkor ha jól értem a törzskönyves kutyáknak olcsóbb az orvos és az oltások?

ismerős ismerősétől lesz.

ennek a párnak már volt kölyke és úgy tudom , hogy törzskönyvezett.

2010. jan. 9. 22:54
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Pont keveseb eséllyel lesz beteg ha tk-s Szerintem válassz egy olyan kennelt ahol minden kutya kap tk-s mert lehet hogy ez csak kamu (majd utána küldjük mert még nincs kész és hasonló). Vagy hozzál mentőktől.
2010. jan. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!