Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A "B" törzskönyv mire jó?

A "B" törzskönyv mire jó?

Figyelt kérdés
A 6 hetes labradorom sajnos nem tözskönyves (ajándékba kaptam), a szülök nagyon szépek és törzskönyvesek, de nem történt alombejelentés. Mire jó a B törzskönyv? Hogyan juthatok hozzá és mennibe kerül? Ha megkapja lehet e a kölyköket törzskönyvezni, vagy nem éri meg foglalkozni vele?
2010. máj. 23. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
B törzskönyv csak nagyon ritka fajtáknak jár, ha találnak egy-egy kiemelkedő példányt. Az is csak inkább azért hogy versenyezhessen (legalábbis nekünk azért ajánlották a mudimnak) és csak ritkán hogy tenyésztésbe vonhassák de azt is csak szigorúan ellenőrizve. Külföldi fajtáknál szerintem nem lehet ilyet csinálni Én csak néhány magyar fajtánál hallottam.
2010. máj. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Már nincs elvileg B törzskönyv. Kiforrott fajtáknál nagyon régóta nincs rá lehetőség.
2010. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ajándék kutyának ne nézd a törzskönyvét!" :)))


De komolyan, ha tenéyszteni akarsz, azt nem véletlenszerűen összeeresztett kutyák kölykével kell elkezdeni, hanem a céljaidat szem előtt tartva, gondosan választott, jó vérvonalú törzskönyvezett kutyával.

2010. máj. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőknek igaza van. Ha tenyészteni szeretnél, akkor azt ne egy ajándékba kapott, törzskönyv nélküli kutyával kezdd el, hanem egy gondosan kiválasztott, jó vérvonalú, törzskönyves kutyával. B törzskönyvet egyébként is csak a ritka magyar fajták kaphatnak.
2010. máj. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat.
2010. máj. 24. 13:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom hogy német juhásznak is lehet csináltatni! Tenyésztő mondta nekem!
2014. jún. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!