Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bízok a kutyámban. Mit...

Nem bízok a kutyámban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sógornőmék eljöttek a babájukkal ( 10 hónapos ) kint sétáltunk a teraszon és a kutyám neki ugrott a teraszajtónak. Morgott a babára. Hiába szóltam rá.

Tudom nem sokat látta még a babát idegen neki. De mivel én is itt vagyok, lassan szülök félek, hogy az én babámra is majd rá morog.


Hogy tudnám összeszoktatni a babával? Kézbe mutassam neki, hogy megszagolhassa vagy mit tegyek? Kinti kutyus.



2014. júl. 23. 13:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
20%
milyen fajta? mert vannak kutyák akik nem kifejezetten kedvelik a gyerekeket.
2014. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

nincs tapasztalatom én csak így csinálnám:

Előszőr nem a babát közvetlen hanem mondjuk egy holmiát szagoltatnám meg vele hogy a szagát megismerje, utána valami közömbös helyen (pl park, mező) persze odafigyelve, de ne idegesen, mert ezt a kutya rögtön megérzi, bemutatnám neki karbol a babát,figyelve a kutya testbeszédét, jeleit, és egyre többször mutatni neki, otthon is, de kettesbe véletlen se maradjanak! Esetleg beszélhettek egy kiképzővel hogy biztosra menjetek, de a kutyák megérzik hogy jött egy új falkatag és vigyázni kell rá :)

2014. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Sógornődéket sem ismeri túlzottan, meg a babát sem, mivel idegenek bizonyos fokig, emiatt volt esetleg ilyen. Ha majd te megszülsz már a szülőotthonból haza kell küldeni egy babaruhát vagy pelenkát amin a baba illata rajta van, és a kutyának kell adni, eldönti mit csinál vele. Ha hazaviszed a picit, óvatosan, de ismerkedni lehet vele, persze kezedből. Ilyenkor fontos, hogy a kutya ne érezze azt hogy már nem szeretitek őt ilyenkor kell vele sokat foglalkozni, sétálni vinni, és így nem lesz semmi gond a későbbiek során
2014. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A kutyus pincsi-foxi keverék lehet. Én neveltem így úgy mond olyannak érzem mintha első "gyermekem" lenne.Minden idegenre rámorog, de miután megismerkedett az idegenekkel akkor nyaligép :). Nagyon félt mindentől és mindenkitől. Tudja, hogy valami van mert, mióta kiderült, hogy terhes vagyok nem engedtem már, hogy felugorjon az ölembe.


Köszönöm a tanácsokat ezt ki fogom próbálni. :)

2014. júl. 23. 14:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Én mindkét gyereknél azt csináltam, hogy amikor hazajöttünk, akkor kézben tartva bemutattam őket egymásnak, de 15-20 cm-nél nem engedtem közel a kutyát. Elég jó orruk van, nem? Az meg nem hiányzik, hogy esetleg a kórházszag miatt letüsszögjék a 4 napos gyereket.

Ennyi volt az összeszoktatás. Mindkét kutyám odavolt mindkét gyerekért, bármit megtehettek velük. Ha babakocsiban kitoltam a gyereket, akkor ott feküdt a nagy a kocsi mellett, a tacsit annyira nem izgatta a dolog.

Az enyémek is kintiek.

Szóval: egyszerűen HATÁROZOTTAN tartsd oda a babád pár pillanatig, hogy megszagolja, mondjuk a hátát, popsiját, azt meg is nyalhatja :), aztán sétálj be a gyerekkel. Nehogy azt érezze a kutya, hogy bizonytalan vagy, és félted a kicsit tőle.

2014. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Imola Ágnes ***** válasza:
75%
nem a babával kell kezdeni, hanem a nevelésével. Ha neked hamarosan jön a baba, akkor a férjed azonnal vigye el egy normális kiképzőhöz.Az első és legfontosabb dolog, hogy kezelni tudjátok a saját kutyátokat. És nincs olyan fajta, amelyik nem szereti a gyerekeket, csak olyan, ami komolyabb gazdát igényel.
2014. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nincs úgy a kutyával semmi gond. Értelmes, jó eszü könnyen tanult kiskorában is. Jól nevelt. Ennyi a "hibája", hogy családtagok akik nem sűrűn járnak azokkat megugatja, megmorogja. Az idegeneket se engedi be a házhoz.
2014. júl. 23. 14:24
 8/12 Imola Ágnes ***** válasza:
84%

"Minden idegenre rámorog ... Nagyon félt mindenkitől és mindentől"

Ez nem normális viselkedés egy jólnevelt kutya esetében. Mindkét reakció azt mutatja, hogy nincs helyén a falkasorrend. Továbbra is a kiképzést ajánlom, illetve , hogy a kiképző készítsen fel benneteket és a kutyát a baba bemutatására.

2014. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 sippara ***** válasza:
52%
Márpedig Imolának van igaza. Ha a kutya idegenekre (akiket te mutatsz be neki) morog, az bizony nem normális, és ha ezt megteheti, akkor bizony moroghat, odakaphat BÁRKINEK, akinek akar. Házhoz járó kiképző, lehetőleg még szülés előtt.
2014. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
töltsetek minél több időt együtt ,vigyétek közös sétákra ,a lényeg hogy sokat legyetek egymás közelébe.
2014. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!