Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bízok a kutyámban. Mit...

Nem bízok a kutyámban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sógornőmék eljöttek a babájukkal ( 10 hónapos ) kint sétáltunk a teraszon és a kutyám neki ugrott a teraszajtónak. Morgott a babára. Hiába szóltam rá.

Tudom nem sokat látta még a babát idegen neki. De mivel én is itt vagyok, lassan szülök félek, hogy az én babámra is majd rá morog.


Hogy tudnám összeszoktatni a babával? Kézbe mutassam neki, hogy megszagolhassa vagy mit tegyek? Kinti kutyus.



2014. júl. 23. 13:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A gond az volt, hogy ott volt az ajtó a kutya és a gyerek között. Minden fizikai korlát nagyobb arcot kölcsönöz a kutyának, mint amekkora nélküle lenne neki. Ha a kutyát be tudjátok hívni, le tudjátok tiltani bármikor, bármiről, akkor póráz és ajtó nélkül is be lehet mutatni a kisbabát neki, hiszen meg tudjátok oldani, hogy megszagolja, de csak messziről. Amikor a kutya tiszteletben tartja a határait (amik a fejében vannak és nem fizikaiak), akkor nincs olyan probléma, hogy nekiront bárminek is. Addig is lehet szocializálni, mert a bizalmatlan kutyák félelmi agressziója csak úgy műlik el, ha bízik önmagában és a gazdájában. Ahhoz viszont a gazdája úgy is kell, hogy viselkedjen, hogy ezt kiérdemelje és a kutya higyjen neki, hogy ha azt mondja, hogy úgy lesz, akkor az úgy lesz jól.
2014. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Imolának igaza van. A kutya nem mutathat agressziót emberre alapos indok nélkül (tehát ha megtámadnak vagy betörnek.) Ezt nagyon sürgősen orvosolni kéne még a baba érkezése előtt, mert ez veszélyes lehet.
2014. júl. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!