Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan mutassam meg a doberman...

Hogyan mutassam meg a dobermanomnak, hogy én vagyok az úr a háznál?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég kaptam egy doberman kiskutyát,és az utóbbi pár napban nagyon szemtelenkedik és felül akar kerekedni rajtam. Megszeretném vele éreztetni,hogy én vagyok a főnök és az én szavam a szent,nem pedig az amit ő csinál :) Nagyon szeretem, de nem akarom,hogy a későbbiekben ebből probléma legyen. Mit csináljak vele ha rosszul viselkedik? MEGÜTNI NEM FOGOM!!! Kérlek segítsetek nekem :) 17/L

2014. júl. 23. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom a kutyasulit!

Mennyi idős?

2014. júl. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
5 hónapos. A környékban sajna nincs :(
2014. júl. 23. 15:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Némi útmutatást kellene olvasnod a kutya neveléséről . Tele van vele a net.
2014. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szinák János könyvek, meg lehet fajtaismertetőt is venni, emellett kutyasuli, esetleg következetes de spártai bánásmód (ha megy).
2014. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Én azt hallottam, hogy le kell pisilni a kutyát és akkor tudja ki a főnök. Nekem is van kutyám, nem pisiltem le, magától tudta, hogy itt nem ő diktál, de azért imádjuk, szóval ilyen gondunk nincs vele. Hát ha most a helyedbe lennék lehet megpróbálnám. :D (No nem az egész kutyát csak épp a tappancsát).
2014. júl. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
fiatal kiskutya még. Sok játék, és következetes nevelés. nincs benne semmi ördöngösség. amit lehet, mindig lehet, amit nem azt sosem. mellesleg pont abban a korban van, hogy minden külső információt, tudást sziv magába. érdemes lenne otthon tanitanod. a dobik nagyon jól motiválhatóak . Ha ki vannak elégitve a szükségletei, kapsz egy élhető kiskutyát.
2014. júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most kamaszodik,feszegeti a határokat.Sokkal szigorúbban kell vele bánni.Ha vmit elvársz tőle,tegye is meg,ha ellenszegül akkor kapjon büntetést.


Olvasgass a következetes nevelésről sokat. Cesar Milan, Jan Fennel könyveit olvasgasd, Cesarnak műsora is van.

2014. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
5 hónapos kiskutyát nem büntetünk, főleg nem egy ilyen érzékeny fajtát, inkább elkerüljük, hogy olyat tegyen ami nem kivánatos.
2014. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! :)

A nevelést már egészen pici korban el lehet (sőt, kell!) kezdeni, és ezt tapasztalatból mondom...

A kutyám egy végtelenül aranyos Golden Retriever, de ő is nagyon szemtelen volt egy ideig. A kutyasuliban szerencsére kaptam pár jó tanácsot, hogyan tudnám letörni a dominanciáját.

A mi kutyánk eredetileg kinti kutya, de már mikor pici volt, megesett rajta a szívünk, hogy kint sír, ezért állandóan beengedtük. Hiba volt, kb. két héttel ezelőtt is még itt tartottunk, pedig már megvan egy éve. Szóval megbeszéltük, hogy kint is el kell foglalja magát, úgyhogy akármennyire is fájt, hallgattuk a kintről jövő sírást. 3 napig csinálta, aztán abbahagyta, és beletörődött, hogy nem ugrunk a szavára. Tehát ennek az a lényege, hogy megmutasd neki, hogy nem minden akkor történik, amikor ő szeretné, és nem minden úgy történik, ahogy azt ő szeretné.

A másik az volt, hogy állandóan kunyizott amikor ettünk valamit, és mi mindig engedtünk neki egy-egy falatkát a kajából. Mint kiderült, ez is hiba volt, mert mint az előzőnél, itt is ott rontottuk el, hogy ő parancsolt, mi engedelmeskedtünk.

Továbbá megtanultam, hogy nem szabad akkor játszani vele amikor ő hozza oda nekem a játékot mikor mondjuk olvasok, hanem mindig akkor kezdem a játékot, mikor akarom, és akkor fejezem be, amikor akarom. Az ajtón én megyek be először, a kutya addig ül, és amikor szólok neki, bejöhet. Nem jöhet fel az ágyba szó nélkül. Nem moroghat rám. Nyugodtan rászólhatok gorombán mikor rosszat csinál.

U.i.: Egyébként örülök, hogy nem szeretnéd megütni a kutyád, több ember kéne ezen a véleményen legyen.

Ha érdekel valami nyugodtan írj privátban :)

2014. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok és ne akarjátok, hogy valamiben gazdag szép napot kívánjak valakiteknek!

Azért, mert nem értetek velem egyet még nem kell lenullázni. Én is ezt csak úgy hallottam valahol.

Kitalálok én nektek valami jó kis dolgot aztán azt pontozgathatjátok!

2014. júl. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!