Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyök kutyáknak miért kell...

A kölyök kutyáknak miért kell a száraztápot vizzel felönteni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Mert tejfoguk van!
2014. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Talán mert nem tudja még rendesen megrágni?

De egyébként csak a nagyon kicsi kölyköknek kell felönteni vízzel, kb. 2 hónapos kora után már ehet rendeset is.

2014. júl. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell. Ennek maximum akkor van jelentősége, mikor az anyatejről váltanak át szilárd ételre. De ez a tenyésztő dolga, hiszen 8 hetes korra már szilárd ételt esznek a kölykök.
2014. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan vizezve etetik a szárazat még felnőtt kutyánál is. Mert először a vizet kezdi lefetyelni róla. Így nem a száraz teljes adag kerül a gyomrába, amire utólag benyel sok-sok vizet.
2014. júl. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
8 hetes kora után már nem kell. Addigra úgy fognak rágni/harapni, hogy tényleg nevetséges az elképzelés. Enyém meg sem ette úgy, viszont szárazon imádja. Ráadásul, ha nem rág eleget (igen, ebbe a kaja is beleszámít) akkor fogköves lesz a foga. 8 hetes kor után nyugodtan adhatod neki szárazan, mert több, mint valószínű áztatva nem fog ízleni! :)
2014. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Én vizezve etettem, mert jobb, mint ha utána a gyomorban duzzad meg teljesen. Utóbbi esetben több gáz keletkezik és nagyobb a gyomorcsavar veszélye.
2014. júl. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2014. júl. 24. 13:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszi azoknak, akik lepontoztak. Nekik ajánlom: [link]

Szóval nem írtam hülyeséget. Amúgy itt is írják, hogy a száraztáp vizezése a mechanikus fogtisztító hatást sztornózza, de még mindig jobb, mint a gyomorcsavar.

Amúgy részemről már átálltam BARF-ra.

2014. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!